Aktualności

Łączka Merdających Ogonów powstała w Gdyni

Gdyńskie czworonogi mają prawdziwe powody do merdania ogonami (a ich opiekunowie co najmniej do uśmiechu). W niedzielę, 15 stycznia 2015 r. na Oksywiu zostanie oficjalnie zainaugurowany kolejny gdyński wybieg dla psów – Łączka Merdających Ogonów. Koniecznie przyjdźcie ze swoimi pupilami – na gości czeka sporo atrakcji!

Pomorskie – kraina słonych wiatrów

Wędrówki po regionie. Pomorze to nowy cykl spotkań, na które zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Podczas pierwszego z nich, które odbędzie się w filii przy ul. Jagiellońskiej 8 w piątek, 27 stycznia 2017 r. na podstawie książki Janiny Soczyńskiej „W krainie słonych wiatrów", zostanie omówiona historia regionu.

Porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku dotyczące rozwoju turystyki kajakowej

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski w piątek, 16 grudnia 2016 r. podpisali porozumienie, pomiędzy województwem pomorskim i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku, dotyczące rozwoju turystyki kajakowej.

Bajkowy spacer w okolicach Wieżycy

Lubisz podziwiać przyrodę? A może po prostu jesteś fanem wędrówek? Jeśli wybierzesz się na przechadzkę w okolicach Wieżycy, to połączysz obie pasje. Wyjątkowy 15-kilometrowy spacer odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.


Rowerem przez Azję – ludzie, kultura, natura, zwyczaje

W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, 9 grudnia 2016 r. odbędzie się spotkanie podróżnicze z Ewą Świderską. Opowieść będzie próbą retrospekcji z 1,5-rocznej podróży rowerem w pojedynkę przez 8 azjatyckich krajów: Filipiny, Birmę, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Chiny, Wietnam, Koreę Południową. Wstęp – wolny.


Z Markiem Kamińskim nie tylko o biegunach

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Markiem Kamińskim, które odbędzie się w filii przy ul. Dworskiej 27 w czwartek, 15 grudnia 2016 r.


Rwanda – kraj tysiąca wzgórz

Jak wygląda współczesna Rwanda? Czy to jest bezpieczny kraj? Jaka jest codzienność jego mieszkańców? Dlaczego Rwanda nazywana jest krajem tysiąca wzgórz? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Jean Marie Vianney Sindayigaya. Spotkanie odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jagiellońskiej 8 w piątek, 9 grudnia 2016 r.


Mikołajkowy spływ Motławą

Jedną z wielu atrakcji, w jakiej warto wziąć udział, będzie spływ kajakowy w czerwonych kajakach i kamizelkach i koniecznie w czapce lub innym elemencie garderoby symbolizującym Mikołaja. Niezwykły spacer po Gdańsku wystartuje z Kamiennej Grobli w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Biletem wstępu będzie cegiełka, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywienia najbardziej potrzebujących dzieci.


Gujana oczami Michała Kochańczyka

Podróżnik Michał Kochańczyk opowie o trzech wyprawach na Wyżynę Gujańską w latach 2009, 2011 i 2012. Prezentacja multimedialna odbędzie się w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Manifestu Połanieckiego 32/34 w poniedziałek, 5 grudnia 2016 r.


Wyróżniony debiut Pomorskich Szlaków Kajakowych na targach Boatshow 2016 w Łodzi

W niedzielę, 13 listopada 2016 r. zakończyły się w Łodzi Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2016. Podczas trzydniowej imprezy zaprezentowało się 156 wystawców z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. Nie zabrakło też naszego regionalnego akcentu – Pomorskie Szlaki Kajakowe zostały docenione nagrodą – wyróżnieniem Dziennikarzy Boatshow 2016 za promocję pomorskich szlaków kajakowych i nowy przewodnik kajakowy zaprezentowany w stoisku Pomorskiego Szlaku Kajakowego.