Aktualności

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności" – to hasło przyświecać będzie tegorocznemu Światowemu Dniu Turystyki. To najważniejsze święto miłośników i osób z branży turystycznej przypada 27 września, regionalne obchody odbędą się 7 października 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.


IX Forum Europa Nostra

W Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 października 2016 r. odbędzie się Forum Europa Nostra. W programie zaplanowano interdyscyplinarną konferencję „Patriotyczny obowiązek. O turystyce zaangażowanej". Forum inauguruje cykl spotkań poświęconych podróżom tematycznym, a wątkiem przewodnim tegorocznej konferencji będzie szeroko pojęta turystyka patriotyczna.


VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha" w Słupsku zaprasza na VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie. Miłośnicy dwóch kółek, którym nie straszne niekiedy na trasie błoto i woda, powinni stawić się w niedzielę, 2 października 2016 r., na pl. Zwycięstwa.


Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w gminie Słupsk

Dobra wiadomość dla fanów dwóch kółek. W gminie Słupsk wybudowane zostały kolejne ścieżki rowerowe: kilometrowa pomiędzy osiedlem Jezierzyce SHR a wsią za torami oraz o pół kilometra dłuższa, łączącą Słupsk z Redzikowem. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Podróżnicze opowieści na festiwalu Wanoga

Wejherowo stanie się na kilka dni mekką dla żądnych dalekich podróży i niezwykłych przygód. W dniach 7-9 października 2016 r. zjadą tam eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. A wszystko to w ramach 5. Festiwalu Przygody Wanoga, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej.


Zorientuj się w Szemudzie nocą

Piesze wędrówki czy jazda na rowerze nie są Ci obce. Lubisz przemierzać szlaki i poznawać nowe tereny… zwłaszcza nocą. Chcesz zmienić swój styl życia. Niezwykłą ofertę przygotowało Bractwo Przygody Almanak. Juz po raz 25. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Szemudu, w nocy z 1 na 2 października 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Kierunek: Ameryka Środkowa

Samotne podróże zaczęła od najbardziej niebezpiecznego regionu świata – Ameryki Środkowej. W środę, 21 września 2016 r. w Muzeum Emigracji dziennikarka Anita Demianowicz opowie m.in. o Bożym Narodzeniu i Wielkanocy w Gwatemali, miłości do czynnych wulkanów i urokach coachsurfingu w egzotycznych krajach.


Europejczyk w podróży – czyli o reklamacji słów kilka

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału otwartym szkoleniu poświęconym reklamacjom usług w szeroko pojętej branży turystycznej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Żuławy zwiedzaj rowerem

Zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny, wiatraki i malownicza trasa przebiegająca pośród kanałów wzdłuż Wisły – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników kolejnej edycji rajdu. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który wystartuje z Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę, 25 września 2016 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowo, na trasie rajdu, na uczestników czekać będą smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.


Nakręć się na pomoc innym – wielka kwesta na rzecz hospicjum

Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.