Aktualności

Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich

Mieszkasz i pracujesz nad morzem? Lubisz aktywnie spędzać czas? Chcesz, żeby plaża w Twojej okolicy była czysta, zadbana i dostępna dla wszystkich? Fundacja Machina Fotografika zaprasza do wstąpienia do klubu doradczego i do działania!

Gdańsk zdobywa Bieguny – relacja ze spotkania

W Europejskim Centrum Solidarności 23 września odbyło się niecodzienne spotkanie. Przedstawiciele Fundacji Marka Kamińskiego podsumowali dotychczasowy przebieg projektu 3 Biegun, a także przedstawili przyszłe plany Fundacji oparte na metodzie Biegun.

Światowy Dzień Turystyki

Zwieńczenie 8. Forum Turystycznego Państw Bałtyckich – Światowy Dzień Turystyki – to doskonała okazja do podkreślenia roli, jaką turystyka odgrywa na forum międzynarodowym. W obchodach 23 września w Malborku wzięli udział: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Tomasz Jędrzejczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju i Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Świat nie kończy się na dwóch Biegunach

Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza na unikatowe wydarzenie „Świat nie kończy się na dwóch Biegunach", które odbędzie się w środę, 23 września 2015 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Podczas spotkania nastąpi prezentacja motywacyjnej metody Biegun, techniki wykorzystywanej w codziennej pracy fundacji oraz wykład Marka Kamińskiego, będący podsumowaniem i refleksją z wędrówki na Trzeci Biegun.

Bałtyckie Forum Turystyczne w Gdańsku

Przedstawiciele branży turystycznej zainteresowani międzynarodową współpracą w regionie Morza Bałtyckiego spotkają się w Gdańsku na VIII Forum Turystycznym Państw Bałtyckich, które odbędzie się w dniach 22-23 września 2015 r. Forum jest imprezą organizowaną w ramach polskiej prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego 2015-2016. Gościem honorowym spotkania będzie Taleb Rifai, Sekretarz Generalny Światowej Organizacji Turystyki.

Harpuś na Westerplatte

Wszyscy miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem będą mieli okazję do udziału w Harpusiu, czyli dzielnicowej imprezie na orientację, która odbędzie się na Westerplatte, w niedzielę, 6 września.

Jak stary jest bursztyn?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników zaprasza na kurs podstawowej wiedzy o bursztynie, który odbędzie się 28 sierpnia 2015 r. podczas targów Ambermart w Gdańsku. Skierowany jest do wszystkich pracujących z bursztynem, zwłaszcza pracowników biurowych i handlowców zarówno w sklepach jak i firmach produkcyjnych, a także do miłośników bursztynu i wszystkich, którym wiedza o nim możne pomóc w pracy.

Festyn rodzinny na trasie zdrowia

Do aktywnego spędzania czasu wolnego w Łebie zachęca nowo wybudowany mini kompleks rekreacyjno-sportowy PZU Trasa Zdrowia. Uroczyste otwarcie zostanie połączone z festynem rodzinnym, który odbędzie się, w sobotę, 29 sierpnia. W programie liczne atrakcje dla dzieci i rodziców, a także Festiwal Kulinarny Smaki Regionów.

Pod niebem Patagonii

Motocyklowi globtroterzy Wiesława i Krzysztof Rudziowie opowiedzą o swojej wyprawie do Ameryki Południowej podczas spotkania w Piwnicy Kulturalnej w Kwidzynie, które odbędzie się w piątek, 21 sierpnia 2015 r.

Kierunek Krzaczor, czyli trójmiejski rogaining

Wszyscy amatorzy nawigacji będą mieli okazję wziąć udział w trójmiejskim rogainingu, tylko tym razem poza granicami metropolii. Są to jedyne zawody, w których na jednej trasie mogą bez przeszkód rywalizować początkujący i zaawansowani. W Młynkach koło Gniewowa, w powiecie wejherowskim, w sobotę 5 września 2015 r. startuje trzecia edycja tego wydarzenia. Zapisy elektroniczne od czwartku, 20 sierpnia do środy, 2 września.