Aktualności

Który pomorski zabytek jest najbardziej zadbany? Dowiemy się za miesiąc

Baszta Jacek z Gdańska, helskie Muzeum Rybołówstwa oraz kościół zamkowy w Malborku mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nominowanych jest prawie sto zabytków z całego kraju.

Nadchodzą Kolosy. Gdynia szykuje się na największą imprezę podróżniczą w Europie

Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Otwarcie 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów już w piątek, 10 marca 2017 r. w Gdyni.

Milion na ratowanie pomorskich zabytków. W tym roku najbardziej skorzystają kościoły

Na odrestaurowanie zniszczonych ambon i ołtarzy, remont dachów, fundamentów czy wież kościołów samorząd województwa pomorskiego przeznaczy w tym roku ponad 993 tys. zł. Dotacje otrzyma 14 projektów związanych z pracami konserwatorskimi i robotami budowlanymi przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków naszego województwa.

Droga świętego Jakuba. Jak z Pomorza dojść do Santiago de Compostela?

Województwo pomorskie przystąpi w charakterze członka do Europejskiej Federacji Dróg św. Jakuba z Composteli z siedzibą w Le Puy-en-Velay (Francja). Tak zdecydowali radni podczas sesji sejmiku 27 lutego 2017 r.

Wieżyca – Koszałkowo. Z biletem z PKM pojeździsz za jeden grosz

W tym sezonie po raz pierwszy na stoki narciarskie można z Trójmiasta dojechać także koleją – szybciej i taniej niż samochodem. Mało tego – w Ośrodku Narciarskim Koszałkowo Wieżyca po okazaniu biletu z pociągu drugi bilet wjazdowy na wyciągi narciarskie można kupić za grosz! Oferta ruszy 1 lutego 2017 r.

Maszeruj z kijkami dla zdrowia, podziwiaj leśny krajobraz Marszewa

Zależy Ci na poprawie kondycji? Chcesz zadbać o serce i stawy? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Nordic Walking Team Gdynia i weź udział w rajdzie krajoznawczym, który odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 2017 r. Dystans marszu do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo wynosi ok. 12 km. Udział jest bezpłatny.

Prawdziwa zabawa w świecie z klocków przez dwa dni w Rumi

Na rodzinną imprezę z parkiem rozrywki Legoland Billund zaprasza w weekend 28-29 stycznia 2017 r. Centrum Handlowe Auchan Port Rumia. Dzieci i rodzice będą mogli przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków Lego®, oddać się twórczej zabawie i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, np. rodzinny pobyt w Legoland Billund Resort. Wstęp jest wolny.

2016 – turystyczne dokonania w liczbach

9,7 mln odbiorców w mediach społecznościowych, prawie 3 mln wyświetleń kampanii „alePolska!", publikacje w mediach o wartości rynkowej 51 mln euro, to tylko niektóre dane przybliżające działania Polskiej Organizacji Turystycznej w 2016 r. Wszystkie te działania mają również bezpośredni wpływ na zwiększenie ruchy turystycznego w regionie pomorskim.

MSZ ostrzega przed podróżami do Gambii

Z uwagi na bardzo napiętą sytuację polityczną po wyborach prezydenckich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza wszelkie podróże do Gambii. Obywatelom polskim przebywającym w Gambii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do zaleceń miejscowych sił porządkowych i monitorowanie na bieżąco sytuacji, która może się gwałtownie pogorszyć.

Głosuj na Gdańsk! Pomorska stolica reprezentuje Polskę w konkursie European Best Destination

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany do ubiegania się o tytuł European Best Destination 2017. Biorą w nim udział miasta najchętniej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w Internecie – naszymi konkurentami są miedzy innymi Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt, Budapeszt. Głosowanie poprzez portal Visit Gdansk trwa od 20 stycznia do 10 lutego 2017.