Aktualności

O najdłuższej zimie w życiu w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Horzelą, który spędził półtora roku w Polskiej Stacji Antarktycznej na Wyspie Króla Jerzego. Spotkanie odbędzie się w środę, 17 lutego 2016 r., w Sali multimedialnej MEG. Wstęp jest wolny.


Rejs ORP Iskra dookoła świata 20 lat później

Seminarium „Rejs ORP Iskra dookoła świata we wspomnieniach jego uczestników – 20 lat później" odbędzie się w czwartek, 11 lutego 2016 r., w auli Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Seminarium rozpocznie się o godz. 10.00, a jego organizatorami są uczestnicy rejsu.


Dar Młodzieży wypiękniał po remoncie

– Dwa i pół miesiąca trwały prace remontowo-modernizacyjne na Darze Młodzieży. Odnowienie przeprowadziła Gdyńska Stocznia Remontowa Nauta. Na żaglowcu wykonano gruntowną przebudowę wnętrz w części studenckiej oraz remont odnowienia klasy 5-letniej – powiedział podczas ceremonii przekazania żaglowca Henryk Śniegocki, prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni.


Zgłoś swój projekt podróżniczy do Nagrody im. Andrzeja Zawady

Jak co roku podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni rozstrzygnięty zostanie konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. I chociaż wydaje się, że czasu do 18. edycji Kolosów pozostało jeszcze dużo, to już teraz warto przygotować się do walki o nagrodę. Jest ona niemała i pozwala zrealizować duże marzenia. Finał odbędzie się w marcu 2016 r., Zgłoszenia należy przesyłać do 15 stycznia.


Traktoriada – Ursusem przez Amerykę Południową

Z napędem 4×4, 82 KM pod maską i do 50 km/h z górki na wolnym biegu przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atakama, pola gejzerów i bezkresną Pampę… W środę, 9 grudnia 2015 r. w Muzeum Emigracji Marcin Obałek opowie o swojej podróży traktorem po Ameryce Południowej. Wstęp jest wolny.


Złoty Dzwon dla Pętli Żuławskiej

Zakończyły się XVII Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2015 w Łodzi, na których można było zapoznać się z nowinkami i aktualnymi trendami świata żeglarskiego. Podczas targów przyznane zostały nagrody, w tym specjalna nagroda Polskiego Związku Żeglarskiego „Złoty Dzwon". W tym roku zostali nią wyróżnieni marszałkowie województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Śladami Nowaka przez Afrykę

Kim był Kazimierz Nowak? Większość entuzjastów podróżowania na pewno wie – być może za sprawą nagrodzonej na Kolosach wyprawy „Afryka Nowaka". Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać o Polaku, który w latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie dwukrotnie przebył samotnie kontynent afrykański, zaprasza w środę, 18 listopada 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni. O dwóch etapach sztafetowej wyprawy śladami Nowaka opowie jej uczestnik i współorganizator, Norbert Skrzyński.

Po 8. Forum Turystycznym Państw Bałtyckich

22 i 23 września 2015 r. w Gdańsku odbyło się 8. Forum Turystyczne Państw Bałtyckich pod hasłem: Polityczne Poparcie, Współpraca Rozwój – Jedno morze, milion możliwości. Gościem honorowym forum był Taleb Rifai, sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki. Po spotkaniu na forum Taleb Rifai przesłał do Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, list.

Long Walk, czyli przez Dziki Wschód

Od Jakucka na dalekiej Syberii po Kalkutę w Indiach. Pieszo, rowerem, łodziami oraz konno Tomasz Grzywaczewski wraz z dwójką kolegów odtwarzali trasę, którą przebyli bohaterowie poruszającej książki Sławomira Rawicza pt. „Długi Marsz". 14 października 2015 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni Tomasz Grzywaczewski opowie o wyprawie śladami grupy więźniów, którzy w 1941 roku uciekli z sowieckiego łagru.

Jubileuszowy Harpagan, tylko dla wytrwałych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. Jubileuszowy, 50. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan, który potrwa od 16 do 18 października 2015 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na swoich trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań będą Sierakowice.