Aktualności

Masa Krytyczna pamięci Tomka Milewskiego

Niezwykłego człowieka upamiętniać będzie przejazd rowerowy, który odbędzie się w sobotę, 25 marca 2016 r. Marcową Masę Krytyczną stowarzyszenie Rowerowa Gdynia poświęci pamięci Tomka Milewskiego, zmarłego niedawno gorliwego propagatora ruchu rowerowego.


W magazynie „Film, Art & Tourism” o promocji Pomorskiego

Organizatorzy FilmAT Festival w Polsce – jednego z największych na świecie festiwali filmów turystycznych, ekologicznych i artystycznych, przygotowali na odbywające się w marcu 2016 r. targi ITB w Berlinie magazyn „Film, Art & Tourism" w wersji elektronicznej.


Poznaj świat z Władysławem Grodeckim

Jak przejawia się serdeczność Irańczyków i dlaczego Isfahan nazywany jest Miastem Polskich Dzieci? W środę, 16 marca 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji opowie o tym Władysław Grodecki, jeden z najbardziej znanych polskich podróżników, dziennikarz, kartograf i poszukiwacz śladów Polaków na całym świecie. Wstęp jest wolny.


Środkowa Frankonia i Free Time

W Gdańsku, 2 i 3 kwietnia 2016 r. podczas Festiwalu Turystyki i Czasu Wolnego Free Time będzie można poznać walory Środkowej Frankonii, regionu partnerskiego naszego województwa. To niepowtarzalna okazja do odkrycia atrakcji turystycznych i posłuchania tradycyjnej frankońskiej muzyki.


Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego

W Gdańsku przez dwa dni, 2 i 3 kwietnia 2016 r., będzie trwać Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego Free Time – multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, a także osób poszukujących wyzwań, preferujących nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. W trzech halach wystawienniczych i na terenach zewnętrznych na zwiedzających czeka moc atrakcji i konkursów.


Szykujcie się na Kolosy

Przez trzy dni, od piątku 11 marca, do niedzieli 13 marca 2016 r., w hali Gdynia Arena oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów, przedstawiających najbardziej interesujące polskie dokonania podróżnicze 2015 r. Na swoje święto – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – zjadą globtroterzy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy realizowali najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne. Kolosy to największa tego typu impreza w Europie.


Pomorskie na targach Freizeit w Norymberdze

Już po raz drugi województwo pomorskie zaprezentowało się podczas targów turystycznych Freizeit , które odbyły się od 24 do 28 lutego w Norymberdze.


Nowe Trendy w Turystyce 2016

Tegoroczna edycja branżowego spotkania Nowe Trendy w Turystyce odbędzie się w czwartek, 31 marca 2016 r., w auli Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to jedno z największych w kraju spotkań branży turystycznej, podczas którego uczestnicy starają się odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości turystyki. Konferencję honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Rajd Kluka w Lipuszu

Gdański oddział PTTK zaprasza do udziału w XVII edycji rajdu Pomorskiego Kluka 2016, który odbędzie się na terenie gminy Lipusz, w dniach 25-29 maja 2016 r. Dla chętnych do wyboru będą trasy: piesze, rowerowe i kajakowe. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.


Kościerska Wanoga

Chcesz spędzić czas w wyjątkowy sposób, dowiedzieć się nowych informacji o Kaszubach, dalekich podróżach, zobaczyć piękne miejsca, posłuchać relacji turystycznych pasjonatów oraz wziąć udział w nietypowych konkursach i wygrać nagrody? Weź udział w Kościerskiej Wanodze, która odbędzie się w sobotę, 27 lutego 2016 r. Tegorocznym hasłem jest „Spotkanie turystyki alternatywnej i niebanalnej".Wstęp – wolny.