Aktualności

Kolarska wiosna startuje w Gdańsku. Wypoczywaj aktywnie na Pomorzu

Jeździsz rowerem? Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu? W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. startuje sezon rowerowy w Gdańsku. Obędzie się Gdański Tour Bikerów oraz przejazd tunelem pod Martwą Wisłą.

Pociągiem na majówkę. Świetna oferta Przewozów Regionalnych

95 złotych, 10 dni podróżowania po całej Polsce. Bilet „Majówka z PolRegio" już w sprzedaży. Można pojechać na Hel, do Zakopanego czy w Bieszczady.

1001 pomysłów nie tylko dla turystów. Tutaj nie można się nudzić

Lot balonem, wycieczka wehikułem czasu, miasteczko poszukiwaczy przygód, plażowe przedszkole, park trampolin, wystawa pojazdów nietypowych… To tylko część atrakcji 3. Free Time Festiwalu organizowanego 1-2 kwietnia 2017 r. na terenie AmberExpo w Gdańsku. Wstęp wolny.

Jachtem do Nowego Dworu Gdańskiego. Powstanie 12 km nowego szlaku wodnego

„Żeglarski raj" będzie rozbudowywany. Kolejne inwestycje na Pętli Żuławskiej będą kosztować 92 miliony złotych. Dzięki temu powstaną nowe szlaki wodne oraz przystanie i mosty zwodzone.

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Muzeum II Wojny Światowej. „Całe zło ukryte jest pod ziemią”

Takiego muzeum nie ma w Europie ani na świecie. To nowoczesna placówka opowiadająca historię największej tragedii XX wieku. Otwarcie 23 marca 2017 r.

Tylko dla miłośników kolei. Te pociągi elektryczne jeżdżą po naszych torach

Eny, jamniki, Impulsy… O tym, jakie pociągi wożą pasażerów na Pomorzu opowiada Paweł Przymanowski, sympatyk kolei z Gdańska.

Powstaną dwa wielkie szlaki rowerowe: 670 kilometrów, fantastyczne widoki i aż 80 miejsc na odpoczynek

670 km zupełnie nowych utwardzonych, asfaltowych, z kostki betonowej lub nawierzchni mineralnych dróg oraz ponad 80 miejsc postojowych – tak będą wyglądały Pomorskie Trasy Rowerowe. Pierwsi rowerzyści skorzystają z nich w 2020 r.

Gdański tramwaj jeździ po Krakowie. Wygląda jak z lat 60. XX wieku

Na krakowskie tory wyjechał tramwaj typu Ring, pomalowany w barwy gdańskiego przedsiębiorstwa. To już druga taka rekonstrukcja.

Ekstremalna Droga Krzyżowa do Helu. Będą szli samotnie i w milczeniu

Marsz z Jastrzębiej Góry do Helu odbędzie się, już po raz trzeci, 7-8 kwietnia 2017 r. Uczestników czeka 49 kilometrów trudnego marszu po piasku. Pogoda też nie zawsze dopisuje.

Czesław Lang: „Cieszę się, że my Polacy zaczynamy mieć swoje pasje”

Czesław Lang opowiada o organizowaniu imprez kolarskich oraz o swoich ukochanych miejscach na rowerowe wypady. - Jak się jedzie z Bytowa w kierunku Gdańska, przez Pomysk, to mamy takie tereny, że bajka!