Aktualności

Wyścigi jachtów w Górkach Zachodnich. Pomorski i klubowy sezon żeglarski rozpoczęty

85-lecie Akademickiego Klubu Morskiego połączone z rozpoczęciem klubowego sezonu żeglarskiego odbyło się w Gdańsku. Zostały przyznane odznaczenia Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Było też uroczyste podniesienie flag.

Zwiedzanie Pomorza z wody – przygoda dla każdego. Dziennikarski rejs po Wiśle i Pętli Żuławskiej

Kolejny raz dziennikarze Radia Gdańsk wypłyną w tygodniowy rejs po wodach Pętli Żuławskiej i po raz pierwszy popłynął również wodami królowej polskich rzek – Wisłą.

Umiesz czytać mapy? Znasz się na topografii? Odnajdź punkty w terenie i dojdź do mety

20 maja 2017 r. piechurzy i rowerzyści zmierzą się z bagnami i wzgórzami okolic Przywidza. Startuje Kaszubska Włóczęga.

Z Polski do Belgii. III Łebski Rajd Rowerowy do Jodoigne

Rowerowy przejazd do partnerskiego miasta w Belgii, charytatywna zbiórka środków dla chorego na mukowiscydozę dziecka oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Łeby to główne cele wyprawy. Rajd odbędzie się od 3 do 13 maja 2017 r.

Na Hel i do Sobieszewa. Na majówkę popłyń tramwajem wodnym

Na wodach Zatoki Gdańskiej, Martwej Wisły i Motławy rozpoczyna się kolejny sezon żeglugowy. W długi majowy weekend startują tramwaje wodne.

Kaszubskim Sprinterem na majówkę. Dodatkowy pociąg do Kościerzyny

Na okres długiego weekendu majowego PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście uruchamia dodatkowe połączenie. Pociąg pojedzie linią PKM.

Żuławską wąskotorówką na majówkę. Ruszają połączenia z Mikoszewa do Sztutowa

29 kwietnia 2017 r. po zimowej przerwie na tory wracają pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Będzie specjalny rozkład jazdy i promocyjne ceny biletów.

Anitą i Elwingą przez wody Zalewu Wiślanego. Rozpoczyna się sezon żeglugowy

Z początkiem długiego majowego weekendu na wody Zalewu Wiślanego wypłyną statki turystyczne. Z portu w Krynicy Morskiej popłyniemy do Fromborka, Tolkmicka i Elbląga.

Majówka z PKP Intercity. Dodatkowe pociągi nad morze

Nadchodzący długi majowy weekend sprzyja podróżowaniu. Aby ułatwić dojazd do nadmorskich kurortów, PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia.

Zaczyna się sezon na wycieczkowce. Do Gdańska przypłynie 30 tysięcy pasażerów

Gdynia i Gdańsk – te miasta obok Sztokholmu, Petersburga, Kopenhagi czy Rostoku, odwiedzają wycieczkowce płynące bałtyckim szlakiem.