Aktualności

Blogerzy o Pomorskiem

W dniach 11-13 i 20-21maja 2016 Pomorska Organizacja Turystyczna we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem POT w Sztokholmie realizuje wizytę studyjną dla blogerów z Norwegii i Szwecji. Wizyta ma na celu prezentację oferty turystycznej regionu w nowych mediach takich jak blogi oraz kanały social media.


XIII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego

W dniach 12-13 maja 2016 roku w Chojnicach odbędzie się XIII Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Jej organizatorem jest Muzeum Historyczno-Etnograficzne im. Juliana Rydzkowskiego w Chojnicach, wspierane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.


Poznaj Wietnam z Emilią Krywko

Jak najlepiej odkrywać Wietnam, jak przeplatają się polskie i wietnamskie szlaki i gdzie można spotkać ślady Polaków? Na te i wiele innych ciekawych pytań, w Muzeum Emigracji w Gdyni, w środę, 11 maja 2016 r., odpowie podróżniczka Emilia Krywko. Wstęp jest wolny.


Alternatywne spacery po gdańskiej Oruni

Gdzie bawił się mały Artur Schopenhauer? Kim była „Bałtycka Syrena"? Odpowiedzi na te pytania, a także historie związane z Parkiem Oruńskim, historią i architekturą dzielnicy, jej przyrodą, nazwami ulic i codziennym życiem będzie można usłyszeć podczas otwartych wykładów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek po Oruni. Spotkania zaplanowano od 6 maja do 25 czerwca 2016 r.


Gniew powraca do tradycji

W niedzielę, 8 maja 2016 r., zostanie zainaugurowane wydarzenie „Gniewskie Leby – bazar różności", czyli powrót do średniowiecznej tradycji handlu rękodziełami i lokalnymi przetworami na gniewskim rynku. Jednak nie tylko stragany będą miały tego dnia do zaoferowania ciekawe atrakcje.


Konferencja „Pomorskie 4 kopyta”

W czwartek, 7 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja „Pomorskie 4 kopyta" poświęcona turystyce jeździeckiej w naszym regionie. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży z regionu.


Kaukaz babskim okiem w Gdyni

O samotnej podróży po Kaukazie Północnym i o tym, jak mieszka się z pluskwami i skorpionami, w piątek, 15 kwietnia 2016 r. opowie Stasia Budzisz-Cysewska. Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wstęp jest wolny.


Poznaj świat z Romualdem Koperskim

Nie straszne mu najdłuższe trasy ani kilkudziesięciostopniowe mrozy. Od 20 lat przemierza Syberię wszerz i wzdłuż, najczęściej samochodem, ale również… pontonem. Za samotny spływ najdłuższą syberyjską rzeką Leną otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999. 13 kwietnia 2016 r. w Muzeum Emigracji opowie o polskim skrawku Syberii – wiosce Wierszynie i akcji „Okulary dla Wierszyny". Wstęp jest wolny.


Relacja z Targów Turystycznych Free Time w Gdańsku

Rekordowa frekwencja podczas tegorocznej edycji Festiwalu Czasu Wolnego Free Time, który odbył się AmberExpo w Gdańsku, w dniach 2-3 kwietnia 2016 r. W wydarzeniu wzięło udział 250 wystawców i ponad 22 tys. zwiedzających. Jednym z uczestników było województwo pomorskie z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.


Pomorskie w Łodzi – akcja promocyjna

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, w dniach 6-8 maja 2016 r., organizować będzie w Łodzi akcję promocyjną regionu pomorskiego, do udziału w której zaprasza zainteresowane instytucje i organizacje regionalne.