Aktualności

Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Wody Zalewu Wiślanego w okolicach Tolkmicka i Fromborka staną się areną VII Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. Impreza odbędzie się od 30 czerwca do 3 lipca 2016 r. Wydarzenie – poza wymiarem sportowym i promocją żeglarstwa w regionach przygranicznych obu państw – ma również na celu wzmocnienie relacji mieszkańców regionów przybrzeżnych Zalewu Wiślanego w Polsce i Zalewu Kaliningradzkiego w Obwodzie Kaliningradzkim.


Kulturalna plaża Trójki w Sopocie

Radiowa Trójka znowu odwiedza Sopot – tym razem Program 3 Polskiego Radia zaprasza wszystkich mieszkańców Pomorskiego oraz ich gości na otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie. Od 17 do 19 czerwca 2016 r. w nadbałtyckim kurorcie będzie można wziąć udział w plenerowych audycjach i koncertach oraz zdobyć autografy znanych i lubianych dziennikarzy z Myśliwieckiej 3/5/7.


Z lotniska na przystanek PKM podążaj za czerwoną linią

Wzorem najlepszych światowych lotnisk, również Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ułatwia swoim klientom znalezienie jak najprostszej drogi do różnych środków komunikacji, którymi można dostać się do centrum miasta. Już na płycie lotniska pojawiła się więc m.in. czerwona linia prowadząca pasażerów najprostszą drogą do kładki łączącej terminal z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.


Kajakiem i na nartach na Spitsbergenie

Rafał Król – podróżnik, eksplorator, a także publicysta, razem z Damianem Laskowskim wyruszy 24 czerwca 2016 r. na kolejna wyprawę. Ekspedycja o roboczej nazwie Spitsbergen Kayak and Ski ma na celu dotarcie w morskich kajakach z jedynej osady archipelagu Svalbard Longyerbyen na północny kraniec arktycznej wyspy Spitsbergen, do okrytego złą sławą przylądka Verlegenhuken.


Poznaj świat z podróżnikiem Tomaszem Grzywaczewskim

Z Syberii do Indii trasą polskich uciekinierów z gułagu albo szlakiem syberyjskiej kolei widmo – dziennikarz Tomasz Grzywaczewski znany jest z wyjątkowych pomysłów podróżniczych. 15 czerwca 2016 r. w gdyńskim Muzeum Emigracji podróżnik opowie o wyprawie śladami XIX-wiecznego polskiego odkrywcy Afryki, Stefana Szolc-Rogozińskiego. Wstęp jest wolny.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.


Letnie Obozy Zdobywców Biegunów 2016

Niemożliwe staje się możliwe! Uwierz w siebie i działaj – takim mottem Fundacja Marka Kamińskiego zachęca do udziału w organizowanych po raz kolejny Obozach Zdobywców Biegunów. Tym razem zaprasza na letnią edycję wakacji z metodą Biegun. Propozycja skierowana jest do młodzieży w wieku 13-15 lat, obóz odbędzie się w Kątach Rybackich, od 1 do 12 sierpnia 2016 r. Zapisy już trwają.


Nagroda marszałka województwa za działania w turystyce – zgłoś kandydata

Podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki, marszałek województwa pomorskiego nagrodzi osoby, podmioty gospodarcze i społeczne za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim. Kandydatów można zgłaszać do 30 czerwca 2016 r.


Pierwsze „Gniewskie Leby” za nami

Antyki, starocie, biżuteria, domowe wypieki i przetwory, słodycze, zabawki, kwiaty, sadzonki – to tylko niektóre skarby jakie można znaleźć podczas premierowych „Gniewskie Leby", cyklicznych spotkań producentów żywności, artystów, rękodzielników, rzemieślników oraz wytwórców produktów lokalnych. Najbliższy z nich z nich już w sobotę, 14 maja 2016 r., na placu Grunwaldzkim.


Pomorskie Forum Turystyczne w Słupsku

W Słupsku, 13 i 14 maja 2016 r. odbędzie się Pomorskie Forum Turystyczne, które na stałe wpisało się w program spotkań pomorskiej branży turystycznej i jest platformą wymiany doświadczeń z zakresu marketingu miejsc. Starannie przygotowany program odpowiada potrzebom i preferencjom rynku. Tegoroczną edycję poszerzono o komponent szkoleniowy dedykowany informacji turystycznej.