Aktualności

Wsiądź na pokład starych wagonów i odwiedź kolejowe zakamarki Pomorza. Specjalny pociąg dla miłośników kolei

4 czerwca 2017 r. po nieczynnych liniach kolejowych na Pomorzu przejedzie pociąg złożony ze starych wagonów piętrowych. Dojedzie do Kartuz, Kokoszek i Cewic

Trolejbus hitem niedzieli. Działo się i w Gdyni, i w Cedrach Wielkich. DOFE w Pomorskiem zakończone

To był dzień pełen wrażeń. Na wydarzenia czwartego, ostatniego z tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich przyszły tłumy mieszkańców.

Zawrotne prędkości męskiej załogi. Luksusowa marina w Błotniku

Załogi dziennikarskiego rejsu Radia Gdańsk pokonują kolejne odcinki zaplanowanych wcześniej tras żeglugowych. Czy prędkość 15 km/godz. jest szybkością zawrotną? Dlaczego śluzę w Szonowie obsługuje kobieta?

Przejazdy drezyną w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie hitem Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich można było bezpłatnie zwiedzić Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Kuchnia krzyżacka i nuda? Nowe załogi kontynuują dziennikarski rejs po Pętli Żuławskiej i Wiśle

Nowe załogi Radia Gdańsk weszły do gry. Panowie wypłynęli na wody Wisły, a panie pływały po Nogacie. W relacjach było słychać nieustającą radość i ekscytację z możliwości uczestniczenia w tej wodnej przygodzie.

Wymiana załóg na Pętli Żuławskiej. Relacja z kolejnego dnia dziennikarskiego rejsu

Dla dzielnych i odważnych pań pływających na pokładzie Vabank II nie ma rzeczy i sytuacji niemożliwych. A wyzwania, jakie zostały przed nimi postawione, wypełniły w 100 albo nawet w 150 procentach.

Dziennikarski rejs Pętlą Żuławską i Wisłą. Wodna przygoda trwa!

Na wodach Pętli Żuławskiej i Wisły od 13 maja 2017 r. pływają dwie załogi dziennikarzy Radia Gdańsk. Od soboty przemierzają zaplanowane trasy, opowiadają o miejscach, które mijają, ale również pracują, realizując programy i audycje radiowe. Dzisiaj są w Elblągu.

Poczuj się jak prawdziwy kolejarz. Zobacz pociągi, które jeździły 100 lat temu. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Chcesz zobaczyć stare lokomotywy? A może przejechać się drezyną? Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie zaprasza w czwartek, 18 maja 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Pętla Żuławska – 10 lat od podpisania uchwały. Nowe przystanie i miejsca pracy

Dziennikarze Radia Gdańsk, 13 maja 2017 r. wypłynęli z Żuławek w tygodniowy rejs po wodach Pętli Żuławskiej i pomorskiego odcinka Wisły. Żeńska załoga, 15 maja wyruszyła z Osłonki do Elbląga. Na pokładzie gościł marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Zobacz, czym jeździli mieszkańcy przedwojennego Gdańska. Gratka dla miłośników historii i komunikacji

Interesujesz się motoryzacją? 28 maja 2017 r. przejedź się przedwojennym autobusem i zobacz stare tramwaje.