Aktualności

Konkurs skoków, gry, zabawy dla dzieci i rękodzieło. Jeździecki piknik z Iskrą na Sztumskim Polu

Popularyzacja jeździectwa, prezentacja walorów turystycznych Powiśla, promocja lokalnych produktów, rekreacji i zdrowego stylu życia – tak zapowiada się IV Piknik z Iskrą, który odbędzie się na Sztumskim Polu, w niedzielę, 4 czerwca 2017 r.

70 lat muzeum w Kartuzach. Są tam eksponaty, których nie zobaczysz nigdzie indziej

Jedna z najstarszych i najważniejszych placówek muzealnych na Kaszubach dziś rozpoczyna świętowanie. Premiera filmu o Franciszku Trederze oraz występ wokalistki Damroki, to tylko niektóre atrakcje przygotowane na 70. urodziny kartuskiego muzeum.

Wycinanki czy kręcenie powrozów? A może przejażdżki drezyną? Atrakcje z okazji Dnia Dziecka na Pomorzu

Od 1 do 4 maja, na najmłodszych czeka wiele niespodzianek. Wszystkich wydarzeń nie sposób wymienić. Zobaczcie, co przygotowała dla was Pomorska Kolej Metropolitalna, Skansen w Klukach czy Muzeum we Wdzydzach.

Lato warto spędzić nad Bałtykiem. Pomorskie plaże wśród najlepszych w Europie

Czysta woda i bezpieczeństwo. 11 kąpielisk i 5 marin na Pomorzu zostało uhonorowanych przez jury międzynarodowego programu Błękitną Flagą na sezon 2017.

Na Pomorzu mamy jedną z najciekawszych tras rowerowych w Polsce. Z Helu do Ustki śladami latarni

Nadmorski szlak Hel – Ustka znalazł się wśród ośmiu najciekawszych tras rowerowych wyróżnionych  przez „Magazyn National Geographic Polska".  Trasa liczy 170 km i prowadzi śladami latarni morskich.

Kto w tym roku zdobędzie nagrodę marszałka województwa pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki za 2016 r.?

Szukamy najlepszej oferty turystycznej, najciekawszego wydarzenia i ludzi promujących Pomorze. Kandydatów można zgłaszać od 1 do 30 czerwca 2017 r.

Gdzie na Pomorzu są unikalne atrakcje turystyczne? Komisja Europejska czeka na zgłoszenia do prestiżowego konkursu

Najlepsze atrakcje turystyczne wyłonione zostaną w nowej edycji konkursu w ramach ogólnoeuropejskiego projektu EDEN. Warto promować Pomorskie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 czerwca 2017 r.

Zobacz, jak wygląda Gdynia z wysokości 60 metrów. W Dniu Matki startuje największe w Polsce koło widokowe

Wielkie koło zacznie się obracać już 26 maja 2017 r. Czekają zapierające dech w piersiach widoki od Helu po Gdańsk i wspaniała kuchnia. Na Dzień Matki promocja – bilety ulgowe.

Rower jest OK! Ale o tych zasadach musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz z nim do pociągu

Sprawdź, jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami przewieźć rower w pomorskich pociągach? O tych zasadach trzeba pamiętać [PORADNIK].

Najdłuższy most pontonowy w Polsce. Zakończenie dziennikarskiego rejsu na Przystani Żabi Kruk

Ostatnie chwile rejsu dziennikarzy Radia Gdańsk po Pętli Żuławskiej i Wiśle obfitowały w niespodzianki. Panie pokonały wiślaną trasę z Białej Góry przez Tczew do Żuławek, a panowie – dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym i infrastrukturalnym – w ciągu dnia dopłynęli do Przystani Żabi Kruk w samym centrum Gdańska. Tak jak panie, zakończyli rejs w Żuławkach.