Aktualności

Grzegorz Gawlik: kolekcjoner wulkanów

Wyprawy, podczas których stapiają się buty i spodnie, to jego największa pasja. W środę, 13 lipca 2016 r., podczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj Świat z..." w Muzeum Emigracji w Gdyni Grzegorz Gawlik opowie o zdobywaniu wulkanicznych szczytów obu Ameryk i polskich odkrywcach tych terenów. Wstęp jest wolny.


Aplikacja na leśne eskapady

Do tej pory w eksploracji trójmiejskich lasów pomagały mapy. Ale leśnicy idą z duchem czasu i proponują aplikację na smartfony. Program nawiguje do pomników przyrody, parkingów leśnych i miejsc wypoczynku. Poprowadzi użytkownika także po szlakach rowerowych, pieszych i konnych. Jest dostępna na urządzenia z systemem android i nazywa się „Nadleśnictwo Gdańsk".


Po VII Regatach o Puchar Trzech Marszałków

Już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Od 30 czerwca do 3 lipca uczestników gościły mariny w Tolkmicku i we Fromborku. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.


Prapremiera filmu „Pielgrzym” o wyprawie Marka Kamińskiego

Film o pieszej wędrówce Mara Kamińskiego, która odbyła się w ubiegłym roku Szlakiem św. Jakuba, zobaczyć będzie można we wtorek, 5 lipca 2016 r., w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Na uroczystą prapremierę filmu dokumentalnego „Pielgrzym" reżyserii Jana Czarlewskiego wstęp jest wolny.


„Wakacje z PKM” – czyli atrakcje turystyczne, do których dojedziesz koleją

Lato to czas wycieczek, tych bliższych i tych dalszych. Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała specjalną mapę atrakcji turystycznych położonych wzdłuż linii kolejowych obsługiwanych przez PKP SKM w Trójmieście, w ramach projektu PKM. W poniedziałek, 4 lipca 2016 r., mapa pt. „Wakacje z PKM" została dołączona jako bezpłatny dodatek do „Dziennika Bałtyckiego".


Wakacje 2016 – w Pomorskiem na pewno nie będziesz się nudzić

Na sportowo, na imprezach kulturalnych bądź wędrówkach śladami historii regionu, z dziećmi podczas edukacyjnych zabaw, w mieście lub na łonie natury… Wolny letni czas można spędzać przeróżnie. Zobacz, co oferuje Pomorskie podczas wakacji 2016.


Bazuna w Sulęczynie

Podczas Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna w Sulęczynie od 1 do 3 lipca 2016 r. spotkają się miłośnicy piosenki turystycznej. Rocznice działalności na scenie obchodzić będą: Łukasz Majewski, EKT – Gdynia, Słodki Całus od Buby i Seta. Zagrają i zaśpiewają też Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Browar Żywiec i Jerzy Filar z zespołem. Wstęp – bezpłatny.


XXV Międzynarodowy Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego

Krzyżacka warownia w Gniewie zaprasza na XXV Międzynarodowy Konny Turniej Rycerski Króla Jana III Sobieskiego. Rycerze z całej Europy stawać będą w szranki i konkury 25 i 26 czerwca 2016 r.


Wakacje 2016 – kajakiem po Żabim Kruku

Kolejna propozycja na spędzanie wolnego czasu łącząca rekreację i zwiedzanie gdańskich szlaków wodnych z opieką przewodnika. Tym razem, w ramach programu Aktywuj się na wodzie w każdy czwartek, od 23 czerwca do 31 sierpnia 2016 r., w godz.17.00-19.00 będzie można wypożyczać kajaki i rowery wodne i uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach. Dla chętnych przygotowano dwie trasy o rożnym stopniu trudności. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy.


Gdynia zaprasza na Święto Morza 2016

Pokazy na wodzie, zwiedzania okrętów i statków, bezpłatne rejsy jachtami dla wszystkich chętnych, dni otwarte muzeów, a nawet festyn kulinarny z rybami w tle i najprawdziwszy chrzest morski – to tylko część atrakcji jakie znalazły się w programie tegorocznej, czwartej edycji Święta Morza w Gdyni, które potrwają od 24 do 26 czerwca 2016. Część atrakcji ruszy już 20 czerwca!