Aktualności

Kajakiem po Pomorzu – powstaje baza oferty operatorów kajakowych. Nowe stanice wodne i lepsza infrastruktura

Nowa baza to kompleksowa informacja o możliwościach uprawiania turystyki kajakowej w województwie pomorskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 października 2017 r.

„Na niezwykłej ziemi słupskiej”. XV Pomorski Zlot Przewodników [RELACJA]

Pomorskie zloty przewodników już od 15 lat organizowane są z okazji Światowego Dnia Turystyki. W tym roku gospodarzami tej imprezy byli przewodnicy ze Słupska. Honorowy patronat nad zlotem objął m.in. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Światowy Dzień Turystyki na Pomorzu. Będą nagrody za najlepsze inwestycje w turystyce i wydarzenie roku

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się w piątek, 29 września 2017 r., w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W tym roku hasłem przewodnim jest „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju".

Zgłoszenia przyjmujemy tylko do godz. 15.45! W konkursie fotograficznym z okazji Dnia Krajobrazu możesz wygrać 700, 500 lub 300 zł

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.

Leć do miasta zorzy polarnej. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z gdańskiego lotniska

Do ogłoszonych wcześniej kierunków lotów węgierska linia dokłada kolejny. Tym razem do Tromso, na dalekiej północy Norwegii. Pierwszy samolot z Gdańska poleci tam 16 grudnia.

Rozmowy o rowerach i wizyta w terminalu kontenerowym, a także darmowa komunikacja miejska. Europejski Tydzień Mobilności

Jak co roku, od 16 do 22 września Gdańsk, Gdynia i Sopot organizują szereg wydarzeń promujących zrównoważony transport.

Jak podkręcić swoje dwa kółka i wygodnie jeździć rowerem nawet w niepogodę? Dowiesz się na Cycle Hack Weekend w Gdańsku

Cycle Hack to oddolna światowa inicjatywa promująca komunikację rowerową. Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, które włączyło się w jej działania. Spotkania dla rowerzystów zaczynają się piątek, 15 września 2017 r.

Jak to dawniej z linią PKM było. Dowiedz się więcej o historii linii kolejowej Wrzeszcz – Kokoszki

W najciekawszych miejscach na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zostały ustawione tablice prezentujące historię najważniejszych kolejowych obiektów.

Gdzie Polacy spędzili wakacje 2017? Pomorskie wciąż na topie [RAPORT]

Wśród pięciu najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych aż trzy to kurorty znajdujące się na Pomorzu. Serwis internetowy Nocowanie.pl sprawdził, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach. Analizie poddano tegoroczny okres wakacyjny i miejsca urlopowych wyjazdów.

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.