Aktualności

Wiatr, woda i powiew luksusu w gdyńskiej Marinie

Kolejne żeglarskie emocje przed nami. Tym razem wyobraźnię rozbudzać będą piękne, luksusowe jachty, najszybsze motorówki i skutery oraz sprzęt, o którym marzy zapewne niejeden amator żeglarstwa. Od 28 do 31 lipca 2016 r. w gdyńskiej marinie trwać będzie 11. edycja Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda – na wodzie. Uroczyste otwarcie w czwartek o godz. 13.00.


Komunikat drogowy – utrudnienia na drodze w kierunku Łeby

Informacja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, dotycząca sytuacji awaryjnej na drodze wojewódzkiej nr 214 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska


Każdy może być rycerski w Kartuzach

Co noszono na królewskich dworach? Ile trwało założenie zbroi? Kto najszybciej wspinał się po drabinie feudalnej? Na te i wiele innych pytań miłośnicy historii i nie tylko znajdą odpowiedź podczas „Festynu Rycerskiego – bądź wzorem postępowania", który 31 lipca 2016 r. odbędzie się w Kartuzach.


Nowe połączenia z Ukrainą

W dniach 23 lipca-26 lipca 2016 r. we współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej w Kijowie oraz Ukraińskimi Liniami Lotniczymi Ukraine International Airport, Pomorska Organizacja Turystyczna organizuje warsztaty branżowe oraz wizytę studyjną dla grupy 12 osób – tour operatorów i dziennikarzy z Ukrainy. W wizytę zaangażował się również Urząd Miasta Gdańska oraz Biuro Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


Pomorskie z wizytą w Meklemburgii

Opowieści o Międzynarodowym Szlaku Bursztynowy, starożytna Faktoria, archeologiczne odkrycia, a nawet żywi żołnierze sprzed wieków – tak w tym roku województwo pomorskie promowało się u naszych zachodnich sąsiadów, podczas dorocznego święta Dni Maklemburgii (8-10 lipca 2016 r.)


Nabór partnerów do akcji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje pilotażową akcję „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny", która będzie trwać od 23 do 25 września 2016 r. Akcja ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej i zachęcenia Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym. Ruszyła rekrutacja partnerów akcji.


Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu

Urząd Gminy Stegna zaprasza 15 i 16 lipca 2016 r. na zawody w poławianiu bursztynu na plaży w Jantarze. W programie m.in. zajęcia artystyczne dla dzieci, wybory Bursztynowej Miss Polski 2016, pokazy sztucznych ogni, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, prezentacja największej plenerowej patelni w Polsce, degustacje potraw, dyskoteki na plaży i wiele innych atrakcji.


Dni Młodzieży w archidiecezji gdańskiej

Województwo pomorskie od 20 do 25 lipca 2016 r. będzie gościło pielgrzymów przybywających z różnych stron świata na odbywające się w Krakowie w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży. Wspólnie spędzony czas będzie okazją do spotkania i poznania wielu kultur, integracji, a także wymiany doświadczeń. W programie, poza spotkaniami modlitewnymi, będą wycieczki turystyczne, zabawy oraz udział w społecznych i kościelnych projektach.


Pierwsza w Łebie samoobsługowa stacja naprawy rowerów

Podróżującym na dwóch kólkach po Łebie i okolicach drobne awarie sprzętu nie będą już straszne. W mieście powstała bowiem pierwsza samoobsługowa stacja naprawy rowerów.


Ogólnopolskie dni NATO – Gdynia razem z NATO

Prezentacje sił zbrojnych, bezpłatne zwiedzanie, wojskowe parady, lotnicze pokazy – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają 8 i 9 lipca 2016 r. w Gdyni z okazji polskiego szczytu NATO.