Aktualności

Zorientuj się w Szemudzie nocą

Piesze wędrówki czy jazda na rowerze nie są Ci obce. Lubisz przemierzać szlaki i poznawać nowe tereny… zwłaszcza nocą. Chcesz zmienić swój styl życia. Niezwykłą ofertę przygotowało Bractwo Przygody Almanak. Juz po raz 25. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Szemudu, w nocy z 1 na 2 października 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Kierunek: Ameryka Środkowa

Samotne podróże zaczęła od najbardziej niebezpiecznego regionu świata – Ameryki Środkowej. W środę, 21 września 2016 r. w Muzeum Emigracji dziennikarka Anita Demianowicz opowie m.in. o Bożym Narodzeniu i Wielkanocy w Gwatemali, miłości do czynnych wulkanów i urokach coachsurfingu w egzotycznych krajach.


Europejczyk w podróży – czyli o reklamacji słów kilka

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy „Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców, przedstawicieli sektora MŚP i wszystkich zainteresowanych do udziału otwartym szkoleniu poświęconym reklamacjom usług w szeroko pojętej branży turystycznej. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 29 września 2016 r. w Gdyni w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.


Żuławy zwiedzaj rowerem

Zabytkowe domy podcieniowe, menonicie cmentarze, młyny, wiatraki i malownicza trasa przebiegająca pośród kanałów wzdłuż Wisły – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników kolejnej edycji rajdu. Żuławy wkoło, to maraton rowerowy, który wystartuje z Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę, 25 września 2016 r. Do wyboru będzie jedna spośród trzech tras: 55 km, 75 km lub 140 km. Dodatkowo, na trasie rajdu, na uczestników czekać będą smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.


Nakręć się na pomoc innym – wielka kwesta na rzecz hospicjum

Zakręcony początek roku szkolnego szykuje się w sobotę, 10 września 2016 r. w Gdańsku. A przy okazji będzie można zrobić coś dla innych. Każdy, kto tego dnia zakręci się na kole widokowy AmberSky, ma szanse dołożyć swoją cegiełkę do opieki hospicyjnej nad najmłodszymi pacjentami na Pomorzu.


Gdzie duch spotyka się z przestrzenią, czyli EDD 2016

Już po raz 24. województwo pomorskie weźmie udział w ogólnopolskich obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016. W dniach 10-11 oraz 17-18 września aż 20 instytucji kultury, zaprasza na koncerty, wystawy, warsztaty i spotkania, które odbywać będą się pod wspólnym hasłem – „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki".


Pelplińska podróż w czasie

Już po raz szesnasty mieszkańcy Pelplina zapraszają na tradycyjną imprezę nawiązującą do najznamienitszych średniowiecznych zwyczajów. Przedstawienie historyczne, rekonstrukcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, turnieje rycerskie, piknik miejski – to tylko część atrakcji które czekają na wszystkich od 17 do 18 września 2016 r. z okazji XVI Jarmarku Cysterskiego.


Najciekawsze skanseny w Polsce – głosuj na pomorskich nominowanych!

O ten tytuł z naszego województwa walczą: Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny w Wdzydzach Kiszewskich, Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie i Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Konkurs na najciekawsze muzeum tego typu w Polsce prowadzi portal kulturaonline.pl. Tam do 11 września 2016 r. można oddawać głosy na placówki z całej Polski. Zachęcamy do wsparcia pomorskich muzeów na wolnym powietrzu.


Ahoj przygodo, czyli Łowcy Przygód nad Łebą

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku? Jazda na rowerze, bieganie czy spływy kajakowe nie są Ci obce? Chcesz ciekawie zakończyć sezon letni? Specjalnie dla Ciebie w Dolinie Paraszyńskiej nad Łebą, po raz pierwszy, odbędzie się Adventure Race – Łowcy Przygód. Od piątku, 16 września do niedzieli, 18 września 2016 r. przed uczestnikami rajdu wiele sportowych zajęć na dystansie 75 km.


Zwiedzaj dzielnice na rowerze

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na specjalne, rowerowe spacery w dzielnicach. Tour de Zaspa odbędzie się 4 września 2016 r. o godz. 12.00. Podczas zwiedzania na dwóch kółkach będzie można zobaczyć wszystkie 58 murali. Spacery są bezpłatne.