Aktualności

Tysiące pomysłów, jak spędzić czas wolny. Rower, kajak, bieganie i podróże. Free Time Festiwal w Gdańsku

Festiwal to bank pomysłów dla aktywnych, poszukujących niecodziennych atrakcji i miłośników wrażeń i emocji. 7 i 8 kwietnia Amber Expo zamieni się w wielki plac zabaw, boisko sportowe i nowoczesne muzeum. Ofertę dla całych rodzin będą prezentować kluby, wypożyczalnie sprzętu sportowego, różnego regiony Pomorza i Polski oraz ośrodki popularyzujące naukę. Wstęp jest wolny.

Wypoczynek nad Bałtykiem przez cały rok. Pomorskie przyciąga turystów nie tylko latem [RAPORT]

Pomorskie zajmuje drugie miejsce w rankingu województw najchętniej wybieranych w 2017 r. Z raportu serwisu Nocowanie.pl wynika, że turyści korzystają z wypoczynku nad polskim morzem także poza okresem wakacji.

Wymyśl nazwę dla pomorskiego roweru metropolitalnego i wygraj 6-letni karnet na jazdę rowerem miejskim [KONKURS]

Kraków ma Wawelo, Warszawa Veturilo, a trójmiejska metropolia? Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot ogłosiło konkurs na nazwę Systemu Roweru Metropolitalnego.

Poznaj atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionego regionu… oraz frankońską Królową Wina [FREE TIME FESTIWAL 2018]

Podczas Free Time Festiwalu w Gdańsku, 7 i 8 kwietnia 2018 r. będzie można odkryć walory Środkowej Frankonii. To niepowtarzalna okazja do poznania atrakcji turystycznych regionu partnerskiego naszego województwa.

Zabieg spa, wykwintne dania czy wizyta w teatrze i galerii? Ten weekend w Sopocie będzie tańszy [SOPOT ZA PÓŁ CENY]

Weekend za pół ceny to świetna okazja do poznania nowych miejsc na mapie miasta. Teatr Wybrzeże proponuje bilety za 20 zł, a liczne restauracje i kawiarnie menu o połowę tańsze. Można też wybrać się do escape roomu czy skorzystać z tańszych noclegów. Sopot zaprasza w sobotę i niedzielę 24 i 25 marca.

Rower metropolitalny coraz bliżej. Część jednośladów będzie elektryczna, a miesięczny abonament nie przekroczy 10 zł

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot 19 marca 2018 r. ogłosiło przetarg, który ma wyłonić operatora Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu. Rower „na minuty" ma być dostępny w 14 gminach. Pilotaż pojawi się jesienią, a pełną parą ruszy wiosną 2019 roku.

Sportowe wyzwanie dla zgranych drużyn. Wiosenny rajd na orientację Tułacz 2018 już 7 kwietnia w Gotelpiu koło Czerska

Celem Tułacza jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas razem z przyjaciółmi i rodziną. Możesz też wygrać nagrody.

Gdzie Polacy spędzili ferie zimowe 2018? Południe kraju góruje, Pomorskie na trzecim miejscu [RAPORT]

W okresie ferii zimowych najpopularniejszy jest wypoczynek w górach, ale nasz region także przyciąga turystów. Serwis internetowy Nocowanie.pl sprawdził, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w zimowych miesiącach.

Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu. Są pieniądze na projekt budowalny

Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Ich wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Poznaj Pomorze z przewodnikami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 25 lutego 2018 r. wspólnie z pomorskimi przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta, Żukowa oraz Pucka.