Aktualności

Wybierz się na spacer bałtycką plażą

VIII Listopadowy spacer plażą z Łeby do Gdyni potrwa 4 dni. Chętni wyruszą z Łeby w czwartek, 10 listopada, a do Gdyni dotrą w niedzielę, 13 listopada 2016 r.


Biking South Baltic, czyli rowerowa autostrada w Pomorskiem

Projekt "Biking South Baltic! Promotion and development of the Baltic Sea Cycle Route (Route No. 10) in Denmark, Germany, Lithuania, Poland and Sweden" ("Biking South Baltic!")" realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk.


Wybierz najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego 2016

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza wszystkich chętnych do udziału w sms-owym konkursie, który wyłoni najlepszy produkt turystyczny naszego województwa. Będzie on potem walczył o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w ogólnopolskim etapie konkursu. Głosowanie trwa do 21 października 2016 r., a najbardziej aktywny uczestnik ma szansę na nagrodę – weekendowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Kozi Gród na Kaszubach.


Łeba oficjalnie otworzy plażę dla naturystów

Ogólnopolski Dzień Naturysty przypada w pierwszą sobotę czerwca. Federacja Naturystów Polskich wraz z Łebą, 3 czerwca 2017 r. planują oficjalne otwarcie plaży dla naturystów. Władze miasta wyznaczą specjalny odcinek plaży, gdzie będzie można bez skrępowania się opalać oraz przy wejściu postawią odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne.


Światowy Dzień Turystyki 2016

Za nami Światowy Dzień Turystyki – najważniejsze święto miłośników i osób ze środowiska branży Turystycznej w tym roku przyświecało mu hasło „Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności". Uroczystość regionalnych obchodów odbyła się 7 października 2016 r., w Europejskim Centrum Solidarności. Obecni byli na niej marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki.


Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki

„Turystyka dla wszystkich – promocja powszechnej dostępności" – to hasło przyświecać będzie tegorocznemu Światowemu Dniu Turystyki. To najważniejsze święto miłośników i osób z branży turystycznej przypada 27 września, regionalne obchody odbędą się 7 października 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.


IX Forum Europa Nostra

W Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 października 2016 r. odbędzie się Forum Europa Nostra. W programie zaplanowano interdyscyplinarną konferencję „Patriotyczny obowiązek. O turystyce zaangażowanej". Forum inauguruje cykl spotkań poświęconych podróżom tematycznym, a wątkiem przewodnim tegorocznej konferencji będzie szeroko pojęta turystyka patriotyczna.


VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha" w Słupsku zaprasza na VI rajd rowerowy na Pokopki Słupskie. Miłośnicy dwóch kółek, którym nie straszne niekiedy na trasie błoto i woda, powinni stawić się w niedzielę, 2 października 2016 r., na pl. Zwycięstwa.


Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w gminie Słupsk

Dobra wiadomość dla fanów dwóch kółek. W gminie Słupsk wybudowane zostały kolejne ścieżki rowerowe: kilometrowa pomiędzy osiedlem Jezierzyce SHR a wsią za torami oraz o pół kilometra dłuższa, łączącą Słupsk z Redzikowem. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.


Podróżnicze opowieści na festiwalu Wanoga

Wejherowo stanie się na kilka dni mekką dla żądnych dalekich podróży i niezwykłych przygód. W dniach 7-9 października 2016 r. zjadą tam eksploratorzy i podróżnicy, alpiniści i grotołazi, żeglarze i kajakarze, gawędziarze i ich słuchacze, a także ludzie aktywni, poszukujący ciekawych form spędzania czasu wolnego. A wszystko to w ramach 5. Festiwalu Przygody Wanoga, który odbywać się będzie w Filharmonii Kaszubskiej.