Aktualności

Leć do miasta zorzy polarnej. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z gdańskiego lotniska

Do ogłoszonych wcześniej kierunków lotów węgierska linia dokłada kolejny. Tym razem do Tromso, na dalekiej północy Norwegii. Pierwszy samolot z Gdańska poleci tam 16 grudnia.

Rozmowy o rowerach i wizyta w terminalu kontenerowym, a także darmowa komunikacja miejska. Europejski Tydzień Mobilności

Jak co roku, od 16 do 22 września Gdańsk, Gdynia i Sopot organizują szereg wydarzeń promujących zrównoważony transport.

Jak podkręcić swoje dwa kółka i wygodnie jeździć rowerem nawet w niepogodę? Dowiesz się na Cycle Hack Weekend w Gdańsku

Cycle Hack to oddolna światowa inicjatywa promująca komunikację rowerową. Gdańsk jest pierwszym miastem w Polsce, które włączyło się w jej działania. Spotkania dla rowerzystów zaczynają się piątek, 15 września 2017 r.

Jak to dawniej z linią PKM było. Dowiedz się więcej o historii linii kolejowej Wrzeszcz – Kokoszki

W najciekawszych miejscach na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zostały ustawione tablice prezentujące historię najważniejszych kolejowych obiektów.

Gdzie Polacy spędzili wakacje 2017? Pomorskie wciąż na topie [RAPORT]

Wśród pięciu najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych aż trzy to kurorty znajdujące się na Pomorzu. Serwis internetowy Nocowanie.pl sprawdził, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w letnich miesiącach. Analizie poddano tegoroczny okres wakacyjny i miejsca urlopowych wyjazdów.

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

Słońce i woda, chłodnik, placki ziemniaczane i kiełbaski z grilla. Spływ kajakowy Wisłą z Korzeniewa do Białej Góry [RELACJA, ZDJĘCIA]

Spływ wystartował w Korzeniewie – ostatnim wiślanym przystanku wysuniętym na południe województwa pomorskiego, a zakończył w miejscu, gdzie łączą się trzy rzeki: Wisła, Nogat i Liwa. W Białej Górze na kajakarzy czekała świetnie wyposażona przystań.

Rowerzysto, masz głos! Wybierz najlepsze miejsca na parkingi dla rowerów metropolitarnych. Jak to zrobić?

Zaczęły się konsultacje w sprawie lokalizacji stacji rowerów miejskich na Pomorzu. Zaproponuj miejsce na parking podczas spotkania lub wyślij swoją propozycję mailem.

Lubisz chodzić na orientację? Weź udział w spacerze po gdańskich Aniołkach

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielnicy Aniołki, w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.

Co może być kolorowe i fruwać po niebie? Zobaczysz podczas międzynarodowego festiwalu na plaży w Łebie

Wielobarwne, w różnych kształtach, unoszące się po niebie. Latawce, bo o nich mowa, już po raz 7. będą miały swój festiwal. Władze Łeby zapraszają na to wydarzenie od 25 do 27 sierpnia 2017 r.