Aktualności

Uwaga, klienci biura podróży Rejsclub.pl. Informacja dotycząca niewypłacalności

Biuro podróży Rejsclub.pl z Gdańska, specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów na rejsy statkami wycieczkowymi, w piątek, 9 lutego 2018 r. opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat dotyczący niewypłacalności.

Pomorskie mapy rowerowe z nagrodą Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Seria map rowerowych Pomorskie kołem się kręci zajęła drugie miejsce w kategorii Mapy i atlasy w ramach XXVI Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w sobotę, 10 lutego 2018 r. w Poznaniu podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2018.

Ochrona środowiska i oszczędności w biznesie. Czy wiesz, czym jest ekonomia cyrkularna? Jakie korzyści może przynieść branży turystycznej?

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedstawicieli pomorskich hoteli, ośrodków SPA i restauracji do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego w turystyce. Zapisy na zajęcia trwają do 16 lutego 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca.

Będą zmiany w Regionalnych Programach Strategicznych. Konferencja w ramach konsultacji społecznych – turystyka i środowisko

Bezpieczeństwo i efektywność energetyczna, stan środowiska oraz unikatowa oferta turystyczna i kulturalna to główne cele programów, o których będzie mowa na konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych projektów zmian Regionalnych Programów Strategicznych. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w środę, 14 lutego 2018 r. Rejestracja trwa, liczba miejsc ograniczona.

Wybierasz się na ferie w polskie góry? Zobacz, jak dojechać na narty pociągiem

Pomorze oferuje bardzo dobre stoki narciarskie w Wieżycy czy Przywidzu. Jeśli jednak zapragniemy poszusować w wysokich górach, to najlepiej pojechać koleją. Jak dojechać pociągiem do popularnych ośrodków narciarskich?

Autorzy najlepszych zdjęć pomorskiego krajobrazu nagrodzeni. Zwyciężył „Wschód słońca nad Krępcem”

Z prawie 170 zdjęć wybrano 6 najlepszych. Marszałek Mieczysław Struk wręczył nagrody laureatom konkursu Krajobrazy !Pomorskie. Autor zwycięskiego zdjęcia wygrał 700 zł. Kolejne miejsca to 600 i 500 zł.

Pomorze zmieni się nie do poznania. Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie [GALERIA]

Powstaną międzynarodowa trasa rowerowa, nowe stanice dla żeglarzy i bazy kajakowe na najwyższym poziomie.

Sportowy Sopot. Nowe obiekty żeglarskie, szersze ścieżki rowerowe i parkingi dla rowerów za ponad 13 milionów złotych [AKTUALIZACJA]

Przebudowa ścieżek rowerowych oraz infrastruktury żeglarskiej poprawi ofertę turystyczną miasta. Skorzystają też mieszkańcy i pasjonaci sportu.

Wiemy, gdzie staną parkingi dla rowerów metropolitalnych. Są gotowe mapy ze stacjami, również dla rowerów elektrycznych

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, odpowiedzialne za wprowadzenie rowerów miejskich na Pomorzu, przygotowało mapy 14 gmin, w których będzie można korzystać z metropolitalnych jednośladów.

Mieszkańcy Pomorza już w przyszłym roku wsiądą na rower metropolitalny. Skorzysta ponad 40 tys. osób rocznie [AKTUALIZACJA]

Dzięki realizacji projektu w 14 gminach województwa powstanie prawie 8 tys. stojaków, a mieszkańcy będą mogli wypożyczyć ok. 3,5 tys. rowerów.