Aktualności

Prawdziwa zabawa w świecie z klocków przez dwa dni w Rumi

Na rodzinną imprezę z parkiem rozrywki Legoland Billund zaprasza w weekend 28-29 stycznia 2017 r. Centrum Handlowe Auchan Port Rumia. Dzieci i rodzice będą mogli przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków Lego®, oddać się twórczej zabawie i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, np. rodzinny pobyt w Legoland Billund Resort. Wstęp jest wolny.

2016 – turystyczne dokonania w liczbach

9,7 mln odbiorców w mediach społecznościowych, prawie 3 mln wyświetleń kampanii „alePolska!", publikacje w mediach o wartości rynkowej 51 mln euro, to tylko niektóre dane przybliżające działania Polskiej Organizacji Turystycznej w 2016 r. Wszystkie te działania mają również bezpośredni wpływ na zwiększenie ruchy turystycznego w regionie pomorskim.

MSZ ostrzega przed podróżami do Gambii

Z uwagi na bardzo napiętą sytuację polityczną po wyborach prezydenckich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza wszelkie podróże do Gambii. Obywatelom polskim przebywającym w Gambii zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zgromadzeń publicznych, stosowanie się do zaleceń miejscowych sił porządkowych i monitorowanie na bieżąco sytuacji, która może się gwałtownie pogorszyć.

Głosuj na Gdańsk! Pomorska stolica reprezentuje Polskę w konkursie European Best Destination

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany do ubiegania się o tytuł European Best Destination 2017. Biorą w nim udział miasta najchętniej odwiedzane przez turystów i o bardzo dobrej reputacji w Internecie – naszymi konkurentami są miedzy innymi Amsterdam, Berlin, Mediolan, Paryż, Wiedeń, Londyn, Madryt, Budapeszt. Głosowanie poprzez portal Visit Gdansk trwa od 20 stycznia do 10 lutego 2017.

Łączka Merdających Ogonów powstała w Gdyni

Gdyńskie czworonogi mają prawdziwe powody do merdania ogonami (a ich opiekunowie co najmniej do uśmiechu). W niedzielę, 15 stycznia 2015 r. na Oksywiu zostanie oficjalnie zainaugurowany kolejny gdyński wybieg dla psów – Łączka Merdających Ogonów. Koniecznie przyjdźcie ze swoimi pupilami – na gości czeka sporo atrakcji!

Pomorskie – kraina słonych wiatrów

Wędrówki po regionie. Pomorze to nowy cykl spotkań, na które zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Podczas pierwszego z nich, które odbędzie się w filii przy ul. Jagiellońskiej 8 w piątek, 27 stycznia 2017 r. na podstawie książki Janiny Soczyńskiej „W krainie słonych wiatrów", zostanie omówiona historia regionu.

Porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku dotyczące rozwoju turystyki kajakowej

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski w piątek, 16 grudnia 2016 r. podpisali porozumienie, pomiędzy województwem pomorskim i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Gdańsku, dotyczące rozwoju turystyki kajakowej.

Bajkowy spacer w okolicach Wieżycy

Lubisz podziwiać przyrodę? A może po prostu jesteś fanem wędrówek? Jeśli wybierzesz się na przechadzkę w okolicach Wieżycy, to połączysz obie pasje. Wyjątkowy 15-kilometrowy spacer odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.


Rowerem przez Azję – ludzie, kultura, natura, zwyczaje

W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, 9 grudnia 2016 r. odbędzie się spotkanie podróżnicze z Ewą Świderską. Opowieść będzie próbą retrospekcji z 1,5-rocznej podróży rowerem w pojedynkę przez 8 azjatyckich krajów: Filipiny, Birmę, Tajlandię, Laos, Kambodżę, Chiny, Wietnam, Koreę Południową. Wstęp – wolny.


Z Markiem Kamińskim nie tylko o biegunach

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Markiem Kamińskim, które odbędzie się w filii przy ul. Dworskiej 27 w czwartek, 15 grudnia 2016 r.