Aktualności

Poznaj atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionego regionu… oraz frankońską Królową Wina [FREE TIME FESTIWAL 2018]

Podczas Free Time Festiwalu w Gdańsku, 7 i 8 kwietnia 2018 r. będzie można odkryć walory Środkowej Frankonii. To niepowtarzalna okazja do poznania atrakcji turystycznych regionu partnerskiego naszego województwa.

Zabieg spa, wykwintne dania czy wizyta w teatrze i galerii? Ten weekend w Sopocie będzie tańszy [SOPOT ZA PÓŁ CENY]

Weekend za pół ceny to świetna okazja do poznania nowych miejsc na mapie miasta. Teatr Wybrzeże proponuje bilety za 20 zł, a liczne restauracje i kawiarnie menu o połowę tańsze. Można też wybrać się do escape roomu czy skorzystać z tańszych noclegów. Sopot zaprasza w sobotę i niedzielę 24 i 25 marca.

Rower metropolitalny coraz bliżej. Część jednośladów będzie elektryczna, a miesięczny abonament nie przekroczy 10 zł

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot 19 marca 2018 r. ogłosiło przetarg, który ma wyłonić operatora Systemu Roweru Metropolitalnego na Pomorzu. Rower „na minuty" ma być dostępny w 14 gminach. Pilotaż pojawi się jesienią, a pełną parą ruszy wiosną 2019 roku.

Sportowe wyzwanie dla zgranych drużyn. Wiosenny rajd na orientację Tułacz 2018 już 7 kwietnia w Gotelpiu koło Czerska

Celem Tułacza jest odnalezienie w terenie kilkunastu punktów kontrolnych, mając do dyspozycji jedynie mapę, kompas i dużo wytrwałości. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas razem z przyjaciółmi i rodziną. Możesz też wygrać nagrody.

Gdzie Polacy spędzili ferie zimowe 2018? Południe kraju góruje, Pomorskie na trzecim miejscu [RAPORT]

W okresie ferii zimowych najpopularniejszy jest wypoczynek w górach, ale nasz region także przyciąga turystów. Serwis internetowy Nocowanie.pl sprawdził, gdzie Polacy poszukiwali noclegu w zimowych miesiącach.

Pierwszy krok do połączenia międzynarodowych tras rowerowych na Pomorzu. Są pieniądze na projekt budowalny

Samorząd Województwa Pomorskiego dofinansuje kwotą do 50 tys. zł prace projektowe nad trasą rowerową między Drewnicą a Mikoszewem na wałach wiślanych. Gmina Stegna, z gotową dokumentacją budowlaną, będzie mogła starać się o środki na budowę szlaku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Ich wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością. Poznaj Pomorze z przewodnikami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 25 lutego 2018 r. wspólnie z pomorskimi przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta, Żukowa oraz Pucka.

Chcesz poznać historię pomorskich dróg do Niepodległej? Weź udział w wykładach otwartych [AKTUALIZACJA]

Samorząd Województwa Pomorskiego organizuje cykl wykładów dla przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Tematy spotkań związane będą z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp – wolny.

Trwają konsultacje społeczne Regionalnych Programów Strategicznych. Co się zmieni w zakresie turystyki i ochrony środowiska?

Realizacja nowych przedsięwzięć, korekta dotychczasowych wskaźników i szacunków finansowych, a także aktualizacja działań w niektórych priorytetach. To propozycje zmian w zapisach Regionalnych Programów Strategicznych dotyczących atrakcyjności kulturowej i turystycznej oraz ochrony środowiska i energetyki. Ich przedstawienie stanowiło cel konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Wyślij zakochane kajakowe zdjęcie i wygraj. Konkurs dla miłośników spływów kajakowych z okazji Walentynek

Pomorskie Szlaki Kajakowe — inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego —ogłosiły konkurs walentynkowy dla zakochanych w kajakach. Zasady są proste, a do wygrania atrakcyjne nagrody.