Aktualności


Turystyka kulinarna - sposób na biznes

Tysiące turystów każdego roku wyrusza w podróż, aby oderwać się od codzienności, przeżyć coś wyjątkowego, poznawać smaki regionów. Coraz częściej o wyborze kierunku wyjazdów decydują kulinaria. Turyści szukają naturalnych, świeżych i wysokiej jakości produktów. Doceniają autentyczność potraw, a co za tym idzie, są w stanie wydać sporo pieniędzy, aby tego doświadczać. Turystyka kulinarna staje się znaczącym biznesem, który trwa cały rok i przyciąga zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych.

Żuławy – ulubiony region turystów

Podczas wakacji 2014 uczestnicy sześciu kategorii walczyli o wygraną w konkursie Lubimy Podróżować, organizowanym przez portal społecznościowo-turystyczny SocialTravel.pl. Ulubionym regionem turystów zostały Żuławy.

Atrakcje Pomorza

Niewiele jest takich miejsc w Polsce jak Pomorze. Jego magia to szum morskich fal Bałtyku, piękno krajobrazów, malownicze wzgórza z najwyższym szczytem – Wieżycą, pełne tajemnic lasy i bory, setki rzek i jezior.

Trzepowo żegna lato

Na terenie wyciągu narciarskiego w Trzepowie koło Przywidza, 20 września 2014 r. w godz. 15.00-22.00 odbędzie się festyn Pożegnanie Lata. W programie przewidziano konkursy, zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, stoiska z rzemiosłem i rękodziełem. Podczas imprezy rozstrzygnięta zostanie II edycja plastycznego konkursu powiatowego dla dzieci i młodzieży „Wakacje i ja", którego organizatorem jest portal PTG Przywidz.

VII Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem”

Kolejny, siódmy już Kaszubski Rajd na Orientację „Z kompasem" będzie miał miejsce w kaszubskich Sierakowicach koło Kartuz w dniach 27-28.09.2014 r. Impreza za każdym razem odbywa się w najatrakcyjniejszych miejscach Pomorza. Zawody przeznaczone są dla piechurów i rowerzystów, do wyboru jest kilka tras różnych pod względem trudności. Zapisy rozpoczęły się 1 września.

„Harpagan”, czyli terenowe wyzwania dla zorientowanych

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 48. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 17 do 19 października 2014 r., zaskoczy kolejnymi wyzwaniami i niespodziankami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Lipusz.

Światowy Dzień Turystyki 2014 w Pomorskiem

„Rozwój turystyki i społeczności" – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Światowy Dzień Turystyki – najważniejsze święto miłośników i osób ze środowiska branży turystycznej. Uroczystość regionalnych obchodów odbyła się 3 października 2014 r., w przepięknej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Obecni byli na niej marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski.

Turystyczne spotkanie w Kościerzynie

Na I spotkanie turystyki ekstremalnej i eksperymentalnej Kościerska Wanoga 2014 zaprasza Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbędzie się w sobotę, 20 grudnia, wstęp jest wolny.

Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś

Mount Everest w Bytowie? Ależ tak! 26 kwietnia 2015 r. odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolskiego Biegu i Rajdu Nordic Walking na „Mount Everest – Piękno Natury". Zapisy trwają do 26 marca.