Aktualności

Pomorze zmieni się nie do poznania. Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie [GALERIA]

Powstaną międzynarodowa trasa rowerowa, nowe stanice dla żeglarzy i bazy kajakowe na najwyższym poziomie.

Sportowy Sopot. Nowe obiekty żeglarskie, szersze ścieżki rowerowe i parkingi dla rowerów za ponad 13 milionów złotych [AKTUALIZACJA]

Przebudowa ścieżek rowerowych oraz infrastruktury żeglarskiej poprawi ofertę turystyczną miasta. Skorzystają też mieszkańcy i pasjonaci sportu.

Wiemy, gdzie staną parkingi dla rowerów metropolitalnych. Są gotowe mapy ze stacjami, również dla rowerów elektrycznych

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, odpowiedzialne za wprowadzenie rowerów miejskich na Pomorzu, przygotowało mapy 14 gmin, w których będzie można korzystać z metropolitalnych jednośladów.

Mieszkańcy Pomorza już w przyszłym roku wsiądą na rower metropolitalny. Skorzysta ponad 40 tys. osób rocznie [AKTUALIZACJA]

Dzięki realizacji projektu w 14 gminach województwa powstanie prawie 8 tys. stojaków, a mieszkańcy będą mogli wypożyczyć ok. 3,5 tys. rowerów.

W poszukiwaniu punktów kontrolnych z mapą przez Szemud. 54. Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan

Górki, jeziora i pomniki przyrody ożywionej to tylko niektóre z punktów kontrolnych na mapie tegorocznego Harpaganu. Rajd odbędzie się w Szemudzie w dniach 20-22 października 2017 r.

Świętuj Dzień Krajobrazu 2017. Wybierz się na spacer lub wycieczkę rowerową pomorskimi trasami

Od środy do niedzieli na ciekawych krajobrazu przyrodniczego i kulturowego Pomorza czeka kolejnych sześć bezpłatnych spacerów z przewodnikami.

Baza oferty kajakowej na Pomorzu. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 31 października 2017 r.

Nowa baza ma być kompleksową informacją o możliwościach uprawiania turystyki kajakowej w województwie pomorskim.

Dzień Krajobrazu 2017 zaczyna się na Pomorzu – wycieczką rowerową i spacerem

Dzień Krajobrazu w całej Polsce będzie świętowany 20 października 2017 r. Jednak pomorskie parki krajobrazowe już w najbliższy weekend zapraszają na dwie pierwsze bezpłatne wycieczki z cyklu ośmiu krajoznawczych spacerów po Pomorzu.

Ścieżka rowerowa, chodnik czy jezdnia? Jak jeździć rowerem bez mandatów i bezpiecznie [PRAWO W 10 PUNKTACH]

„Nie prowadzimy szczegółowych statystyk, ale na pewno do najczęstszych przewinień rowerzystów należy jazda po przejściu dla pieszych lub przejeżdżanie na czerwonym" – mówi nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Marszałek Struk: „Jesteśmy najchętniej odwiedzanym regionem w Polsce”. Święto turystyki na Pomorzu [ZDJĘCIA]

Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki w województwie pomorskim zorganizowane zostały 29 września 2017 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Tegoroczne hasło tego wydarzenia to „Zrównoważona turystyka – narzędziem rozwoju".