Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/40de08cd-5dfb-44d0-a0c9-3d4232fb4231.jpg Sylwestrowe koncerty w Trójmieście. Zobacz, co będzie się działo podczas miejskich imprez 31 grudnia

Sylwestrowe koncerty w Trójmieście. Zobacz, co będzie się działo podczas miejskich imprez 31 grudnia

Fot. Nine Köpfer / unsplash.com

Trzy imprezy sylwestrowe to propozycja dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na ostatnią noc 2019 roku. We wtorek, 31 grudnia na skwerze Kościuszki w Gdyni, na Placu Przyjaciół Sopotu oraz w sześciu miejscach w Gdańsku będzie można świętować nadchodzący rok 2020. Będzie też specjalny sylwester dla najmłodszych.

 

Wstęp na miejskie imprezy sylwestrowe jest bezpłatny.

W Gdańsku – dla dzieci i dorosłych

W Gdańsku będzie można bawić się w parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie oraz na Targu Węglowym, a także przy Hali Olivia i na Długich Ogrodach. Każda z sylwestrowych dzielnic będzie charakteryzowała się inną tematyką muzyczną, ale zabawa wszędzie zacznie się o tej samej godzinie – o 22.30. W parku Oruńskim Nowy Rok przywitają hity zespołu Xox, a Chełm w Jarze Janowskim zespół Happysad. Z kolei na molo w Brzeźnie będzie można usłyszeć duet Kalwi & Remi, w Oliwie Nocnego Kochanka. Główny koncert odbędzie się przy ul. Długie Ogrody, gdzie publiczność będzie bawić się do muzyki zespołu Zakopower.

W trosce o środowisko oraz zwierzęta w Gdańsku nie będzie pokazu fajerwerków. Nie odbędzie także pokaz laserowy ze względu za małe zainteresowanie w poprzednich latach.

Gdańsk w tym roku przygotował także sylwestrowe atrakcje dla dzieci. We wtorek, 31 grudnia o godz. 17.30 dla najmłodszych zagra koncert Roksana Węgiel.

 

Sylwestrowa Gdynia

W sylwestra o godz. 20.00 na skwerze Kościuszki w Gdyni rozpoczną się koncerty, a na scenie wystąpią m.in. Mrozu, Ania Rusowicz i Iza & Latynoscy Brothers. Północ i Nowy Rok rozświetli ekologiczny pokaz fajerwerków, w czasie którego poziom emisji hałasu zostanie ograniczony do 60 proc. Natomiast po północy do dalszej wspólnej zabawy zachęcą DJ-e Agnieszka Rassa Rassalska i DJ Romero. Wieczór poprowadzi Kamil Wicik.

Poza sceną na terenie gdyńskiego sylwestra będzie też specjalna strefa dla marznących – Żar Tropików, strefa dla rodzin z grami planszowymi i kreatywnymi zabawami oraz Kulinarna Alejka, w której ustawione będą foodtrucki.

 

Sylwester w Sopockim Miasteczku Noworocznym

Od 28 grudnia 2019 roku na Placu Przyjaciół Sopotu stanie specjalne miasteczko z zabytkową wenecką karuzelą, świetlnymi iluminacjami, świątecznymi przysmakami, nalewkami i grzańcami. W Sylwestra na terenie Sopockiego Miasteczka Noworocznego odbędzie się familijna impreza w karnawałowych maskach i przybraniach w godz. 15.00-18.00. Natomiast dorośli będą mogli bawić się w godz. 19.00-00.30 przy muzyce granej przez DJ. Północ wybije specjalny gong. Nie będzie za to fajerwerków.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.