Przejdź do komentarzy

Aktualności

Kultura

Trójmiasto lepsze niż Amsterdam czy Zurych. Czwarte miejsce pomorskiej metropolii w rankingu Tech City of The Future

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Londyn, Barcelona, Berlin i Trójmiasto. To najlepsze na kontynencie miasta dla rozwoju start-upów i inwestycji technologicznych i innowacyjnych. Potwierdza to ranking Tech City of the Future, który przygotował wydawca renomowanego dziennika The Financial Times.

Ocenionych zostało 50 miast w całej Europie.

 

Ranking Financial Times

Autorzy rankingu oceniali strategię samorządów. – Szczególną uwagę zwracano na przedsiębiorczość, możliwość rozwoju globalnego czy ekosystem wspierający przedsiębiorców – mówi Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego UMWP. – Warto zaznaczyć, że w raporcie wyróżniono Trójmiasto za zróżnicowane zasoby ludzkie oraz otwartość na migrację – dodaje. W rankingu sklasyfikowano 50 miast. Trójmiasto uplasowało się na 4 miejscu za Londynem, Barceloną i Berlinem. – Wyprzedziliśmy takie metropolie jak Amsterdam, Zurych czy Monachium – zaznacza Szakiel. 

 

 

Trójmiasto w czołówce

Do cech charakterystycznych Trójmiasta należy m.in. gospodarka zbudowana w oparciu o kreatywność, współpracę i przyjazne otoczenie. – Przyznane 4 miejsce, pokazuje, że mamy siłę przebicia w Europie i walki o inwestorów, a także wyzwanie, aby rozwijać się szybciej, lepiej i w sposób bardziej zrównoważony – zaznacza dyrektor Szakiel. Przyznany tytuł może pomóc w pozyskaniu kolejnych inwestorów, nad czym stale pracują specjaliści z inicjatywy Invest in Pomerania.

 

ABSL też docenia

Czwarte miejsce w rankingu Financial Times to nie jedyna dobra informacja, jaką może podzielić się Invest in Pomerania. – Związek Sektora Usług Biznesowych (ABSL) opublikował kolejną edycję raportu o nowoczesnych usługach biznesowych w Polsce. Trójmiasto, z tytułem najlepszego miejsca do prowadzenia biznesu znalazło się na pierwszym miejscu – mówi Ludwik Szakiel. Ranking oparty jest na 12 kryteriach, z których Trójmiasto uplasowało się w pierwszej trójce w 8 z nich. Jest to wyraźna przewaga konkurencyjna w stosunku do ubiegłorocznego zwycięzcy Poznania oraz Wrocławia.

view szablon artykułu

Patronat marszałka województwa

Kalendarium Pomorskie

Kalendarz wydarzeń
Usuń filtry X


Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj