Przejdź do komentarzy

Aktualności

Kultura

Pożyczka płynnościowa po miesiącu. Ponad 3 mln zł trafiło do pomorskich przedsiębiorców

Już od miesiąca pomorscy przedsiębiorcy mogą korzystać z nowego mechanizmu finansowego, jakim jest pożyczka płynnościowa. Pieniądze pozwolą zachować płynność finansową oraz miejsca pracy w firmach dotkniętych kryzysem związanym z pandemią COVID-19. Łącznie do dyspozycji firm jest aż 30 mln zł.

 

Wnioski o udzielenie pożyczki płynnościowej można składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Funduszu www.pfp.gda.pl.

 

Już ponad 3 mln zł

- Wnioski o udzielenie pożyczki płynnościowej przedsiębiorcy składać mogą od 4 maja 2020 r. Łącznie do 29 maja wpłynęło do Funduszu 165 aplikacji – informuje Aneta Grzębska, Prezes  Zarządu Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. – Pozytywnie zaopiniowaliśmy 59 wniosków – dodaje. W maju podpisanych zostało 35 umów na łączną kwotę prawie 3,1 mln zł. Kolejne 22 umowy są już gotowe do podpisania. Zgodnie z informacjami od firm, złożone wnioski pozwolą zachować 770 miejsc pracy w całym województwie.

 

Przedsiębiorcy pytają

Przed złożeniem wniosku dobrze jest się dowiedzieć, jakie dokumenty trzeba złożyć. Obecnie ze względu na duże zainteresowanie produktem procedura weryfikacji wniosków pożyczkowych wydłuża się, szczególnie gdy przedsiębiorcy składają niekompletne wnioski. – W ciągu miesiąca nasi pracownicy odebrali prawie trzy tysiące telefonów z pytaniami od przedsiębiorców. Do tego było ponad tysiąc zapytań mailowych  – wylicza Prezes Grzębska. – To najlepiej pokazuje, jak bardzo  potrzebne było uruchomienie pożyczki płynnościowej – przyznaje.

 

Czym jest pożyczka płynnościowa?

To nowy mechanizm finansowy, który uruchomił Samorząd Województwa Pomorskiego. – W jego ramach wsparcie mogą otrzymać firmy, których działalność została ograniczona przez epidemię COVID-19. Pieniądze pomogą pracodawcom przetrwać trudny czas i zachować zatrudnienie – informuje Aneta Grzębska. Pożyczka ma zerowe oprocentowanie i może być spłacana nawet przez 5 lat. Co ważne, możliwy jest również dwunastomiesięczny okres zawieszenia spłat. – Maksymalna kwota pożyczki to 150 tys. zł – dodaje.  Wnioski o udzielenie pożyczki płynnościowej można składać w Pomorskim Funduszu Pożyczkowym za pośrednictwem poczty elektronicznej lub bezpośrednio w oddziałach. Samorząd województa jest również gotowy do przeznaczenia dalszych ok. 50 mln zł na kolejną transzę pożyczek płynnościowych. 

view szablon artykułu

Patronat marszałka województwa

Kalendarium Pomorskie

Kalendarz wydarzeń
Usuń filtry X


Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj