Przejdź do komentarzy

Aktualności

Zdrowie

Słowiańskie śpiewy i ballady ludowe ze średniowiecza. Muzyczny projekt w Twierdzy Wisłoujście

Zespół Stary Olsa z Białorusi oraz trójmiejskie trio Malana
Zespół Stary Olsa z Białorusi oraz trójmiejskie trio Malana. Mat. prasowy Muzeum Gdańska

W ramach projektu „Twierdza Muzyczna!" Muzeum Gdańska zorganizuje dwa koncerty muzyki dawnej. W piątek, 14 czerwca 2019 r. w murach Twierdzy Wisłoujście zaśpiewa trójmiejskie trio Malana oraz zespół muzyki średniowiecznej Stary Olsa z Białorusi. Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

 

– „Twierdza Muzyczna!" to seria kameralnych koncertów muzyki dawnej, dzięki którym chcemy przywrócić zabytkowym murom dźwięki i melodie towarzyszące naszym przodkom. Zaczynamy od słowiańskich śpiewów i ballad ludowych z epoki średniowiecza. Mamy nadzieję, że taka formuła i podróż w odległe czasy znajdzie swoich miłośników – mówi Maciej Flis z Muzeum Gdańska, kierownik oddziału Twierdza Wisłoujście.

 

Malana – trójmiejskie trio, które łączy tradycyjny ludowy śpiew, zachowany w niektórych częściach słowiańszczyzny. Wokalistki wykonują także bałkańskie melodie.

Stary Olsa – założona w 1999 r. grupa z Białorusi sięgająca do średniowiecznej tradycji. Repertuar grupy jest mocno związany z tradycją, kulturą oraz historią Wielkiego Księstwa Litewskiego. Obejmuje białoruską balladę ludową i pieśni wojenne, tańce narodowe oraz dzieła kompozytorów renesansu. Podczas ich koncertów można usłyszeć nie tylko tradycyjne utwory, ale także piosenki dobrze znane w popkulturze m.in. „Child In Time" Deep Purple czy „Californication" Red Hot Chili Peppers. Grupa ma na swoim koncie 14 wydanych albumów. Zespół można usłyszeć na festiwalach kultury średniowiecznej, festiwalach folklorystycznych i muzycznych wydarzeniach wschodniej i zachodniej Europy, a także USA.

 

Twierdza Muzyczna!

  • 14 czerwca 2019 r., piątek, godz. 19.00-21.00
    (otwarcie bramy: godz. 18.00)
  • Twierdza Wisłoujście
  • oddział Muzeum Gdańska
  • ul. Stara Twierdza 1
  • Gdańsk
  • wstęp – biletowany

 

Sprzedaż biletów w cenie 35 zł/os. będzie prowadzona w dniu koncertu w kasie oddziału Twierdza Wisłoujście. Podstawą do ich zakupu będzie wcześniejsze wypełnienie formularza rezerwacji, który dostępny jest pod linkiem TUTAJ. Uwaga! Jeden użytkownik może jednocześnie zarezerwować tylko jeden bilet.

Brama twierdzy będzie otwarta od godz. 18.00. Wejście na teren obiektu po godz. 19.00 nie będzie możliwe. Wtedy bowiem rozpocznie się koncert zespołu Malana, natomiast godzinę później zagra Stary Olsa.

view szablon artykułu

Kultura

Patronat marszałka województwa

Kalendarium Pomorskie

Kalendarz wydarzeń
Usuń filtry X


Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj