Przejdź do komentarzy

Aktualności

Zdrowie

Ciekawe spektakle, nowe lokalizacje, a w finale podniebne widowisko. Przed nami FETA 2019

Spektakl warszawskiego Teatru Akt
Spektakl warszawskiego Teatru Akt. Mat. prasowy Gdańskiego Archipelagu Kultury

Podczas tegorocznego festiwalu FETA prawie 20 teatrów ulicznych z całej Europy zaprezentuje zarówno duże widowiska, jak i małe, kameralne spektakle. Artystów będzie można spotkać w przestrzeniach historycznego śródmieścia Gdańska od 11 do 14 lipca 2019 r.

 

Przez pierwsze dwa dni spektakle organizowane w Gdańsku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019 prezentowane będą na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu. Na kolejne dwa dni impreza przeniesie się w przestrzenie Głównego i Starego Miasta, Długich Ogrodów oraz stoczni.

 

Jacy artyści odwiedzą Gdańsk?

W ciągu 4 dni festiwalu wystąpi prawie 20 teatrów z 8 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii oraz Holandii. Wśród nich pojawi się aż 10 teatrów zagranicznych, w tym m.in. Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo's Wandering Dolls czy InZhest. Nie zabraknie też sław polskiej sceny widowisk ulicznych. Gdańsk odwiedzi m.in. warszawski Teatr Akt, Teatr Pantomimy Mimo czy wrocławski Teatr Formy. Artyści zaprezentują łącznie 22 różne spektakle. W sumie odbędzie się około 70 prezentacji.

Tegorocznym spektaklem finałowym będzie „Muaré Experience", który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych. Spektakl jest kombinacją koncertu rockowego oraz podniebnego widowiska akrobatycznego. Publiczność będzie miała zatem okazję podziwiać choreograficzne kompozycje w wykonaniu hiszpańskiego teatru Voala. Szybującym artystom będzie towarzyszyła psychodeliczna, muzyka, wykonywana na żywo przez brytyjsko-argentyński zespół Duchamp Pilot. Ma to być największe widowisko tegorocznego festiwalu.

 

Zobacz: program XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

 

Baner festiwalu FETA 2019

view szablon artykułu

Kultura

Patronat marszałka województwa

Kalendarium Pomorskie

Kalendarz wydarzeń
Usuń filtry X


Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Akceptuj