Aktualności

Chrońmy jego ulotne piękno. Trójmiejski Park Krajobrazowy to prawdziwa perła na Pomorzu [FILM]

Położenie parku krajobrazowego w tak bliskim sąsiedztwie dużej aglomeracji miejskiej to ewenement na skalę Europy, ale i zagrożenie dla jego naturalnego piękna i przyrody. Powstał wyjątkowy film, który ma zwrócić naszą uwagę na świadome korzystanie z jego uroków.

Trwają konsultacje społeczne Regionalnych Programów Strategicznych. Co się zmieni w zakresie turystyki i ochrony środowiska?

Realizacja nowych przedsięwzięć, korekta dotychczasowych wskaźników i szacunków finansowych, a także aktualizacja działań w niektórych priorytetach. To propozycje zmian w zapisach Regionalnych Programów Strategicznych dotyczących atrakcyjności kulturowej i turystycznej oraz ochrony środowiska i energetyki. Ich przedstawienie stanowiło cel konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych.

Nazywa się Helena i ma 220 lat. Pomóż jej wygrać. Weź udział w internetowym głosowaniu

Topola Helena z Helu, jako jedyne drzewo z Polski, startuje w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Głosowanie trwa do końca lutego 2018 r.

Jak palić w piecu, by oszczędzić? Czy na Pomorzu zatruwa nas smog? O zanieczyszczeniach powietrza na konferencji w Gdańsku

Drony monitorujące dymy z kominów, sprężony gaz ziemny (którego objętość jest zmniejszona 630 razy) i Ekopatrol z Gdyni – to kilka sposobów na czyste i zdrowe powietrze. Jak jeszcze można zadbać o zdrowie i jednocześnie oszczędzić?

Czy Pomorzu grozi afrykański pomór świń? Sanepid uspokaja: „to nie jest groźna dla ludzi choroba”

Mimo coraz bardziej rygorystycznych zasad higieny powadzonych w Polsce, wirus afrykańskiego pomoru świń jest coraz bliżej granicy naszego województwa. Dzieli nas tylko 40 km.

Ochrona środowiska i oszczędności w biznesie. Czy wiesz, czym jest ekonomia cyrkularna? Jakie korzyści może przynieść branży turystycznej?

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedstawicieli pomorskich hoteli, ośrodków SPA i restauracji do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego w turystyce. Zapisy na zajęcia trwają do 16 lutego 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca.

Będą zmiany w Regionalnych Programach Strategicznych. Konferencja w ramach konsultacji społecznych – turystyka i środowisko

Bezpieczeństwo i efektywność energetyczna, stan środowiska oraz unikatowa oferta turystyczna i kulturalna to główne cele programów, o których będzie mowa na konferencji odbywającej się w ramach konsultacji społecznych projektów zmian Regionalnych Programów Strategicznych. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w środę, 14 lutego 2018 r. Rejestracja trwa, liczba miejsc ograniczona.

Sprawdź, czym oddychasz. Gniew dołączył do miast monitorujących jakość powietrza

W Gniewie rozpoczęła działanie sieć detektorów pomiarowych smogu. Mieszkańcy mogą na bieżąco monitorować ilość pyłu zawieszonego w powietrzu. Wszystko po to, aby czuć się bezpiecznie podczas zimowych spacerów.

Słupsk na mapie polskich jadłodzielni. Na razie jedyny na Pomorzu. Czym różni się jadłodzielnia od jadłodajni?

Żywność, której nie damy rady zjeść ani przetworzyć przed datą przydatności do spożycia, możemy oddać innym – do punktów jadłodzielni. Chodzi o to, by podzielić się z innymi tym, czego sami nie wykorzystamy.

Najważniejsze warsztaty przeszły remont, a pracownicy mają lepsze warunki pracy. Termomodernizacja budynków gospodarczych w skansenie we Wdzydzach ukończona

Warsztat stolarski oraz pracownia konserwatorów będą teraz bardziej ekologiczne i cieplejsze. Zakończyła się termomodernizacja budynków w Muzeum – Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich.

Piękna i przyjazna mieszkańcom wieś? Możesz zmienić swoje otoczenie dzięki projektowi „Aktywne Sołectwo Pomorskie”

Gminy mogą dostać do 10 tys. zł na m.in. remont świetlicy wiejskiej, budowę boiska czy siłowni pod chmurką. Wnioski o dofinansowanie można składać do końca lutego 2018 r.

Dokarmiasz ptaki zimą? Dowiedz się, które z nich zostają w Polsce na zimne miesiące i jak im pomagać

Wykład „Kto z karmnika ziarno wyjada?" przybliży nam najczęściej spotykane w naszych karmnikach ptaki i podpowie, jak możemy pomóc im przetrwać zimę.

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka