Aktualności

Bezpłatne szkolenia „Czyste powietrze nad Wisłą”

Fundacja Rozwoju Regionalnego Prometheus zaprasza na bezpłatne szkolenia realizowane w ramach projektu „Czyste powietrze nad Wisłą". Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia 2016 r. w Gdańsku.


Wspólne sadzenie lasu

Nadleśnictwo Lębork, 14 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 zaprasza do wspólnego sadzenia lasu. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „100 milionów drzew do 2017 roku". Miejscem zbiórki chętnych do sadzenia lasu jest leśniczówka Małoszyce.


Seminarium dotyczące audytu krajobrazowego

„Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac" to temat seminarium eksperckiego, które odbędzie się w piątek, 15 kwietnia 2016 r. w Gdańsku. Do udziału zapraszają Instytut Metropolitalny wraz z Pomorskim Biurem Planowania Regionalnego.


Współpraca samorządu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska

Podczas otwarcia nowej siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przy ul. Rybaki Górne 8, które odbyło się w czwartek, 31 marca 2016 r., marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali z prezes WFOŚiGW Danutą Grodzicką-Kozak Porozumienie o współpracy w zakresie wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Ponad 53 mln zł na ochronę środowiska województwa pomorskiego

Marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali 17 umów na dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego projektów dotyczących ochrony różnorodności biologicznej. Uroczystość odbyła się 29 marca 2016 r., w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.


O żuławskich sadach przydomowych

W Nowym Dworze Gdańskim, 31 marca 2016 r. odbędzie się seminarium podsumowujące projekt „Tradycyjne sady i drzewa owocowe jako cenny rezerwuar przyrodniczy, historyczny i kulturowy Żuław Delty Wisły". Fachowcy opowiedzą o potrzebie ochrony sadów przydomowych z różnych perspektyw i podzielą się niebywałymi odkryciami pomologicznymi. Spotkanie to również popularyzacja tematyki historycznych odmian.


Konkurs Piękna Wieś Pomorska 2016

Rozpoczyna się już 23. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Tegoroczne zmagania odbędą się w dwóch kategoriach „Wieś" i „Zagroda" w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Karty zgłoszeń są przyjmowane do 29 kwietnia 2016 r.


O zrównoważonej gospodarce energetycznej – konferencja w Gdańsku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje konferencję „Porozumienie Burmistrzów – Polityka dla zrównoważonej gospodarki energetycznej na szczeblu lokalnym". Spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 3 marca 2016 r., przeznaczone jest dla władz samorządowych województwa. Patronat honorowy nad seminarium objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Konkurs „Czyste Powietrze Pomorza”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił kolejną edycję konkursu „Czyste powietrze Pomorza", dzięki któremu można uzyskać dotację na zmianę sposobu ogrzewania. Wnioski można składać do 20 maja 2016 r.


Segreguj, odzyskuj… rysuj i wygrywaj!

Stowarzyszenie Tilia zaprasza uczniów z pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na komiks „Masz wybór segreguj, odzyskuj – odpady opakowaniowe". Prace przyjmowane są do 31 marca 2016 r. Patronat honorowy nad konkursem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Zmarł profesor Krzysztof Skóra

W sobotę, 13 lutego 2016 r. odszedł profesor Krzysztof Skóra – wybitny naukowiec, znawca morskiej fauny i flory, laureat wielu nagród i wyróżnień, a przede wszystkim twórca helskiego fokarium. Miał 65 lat.


Masz wybór, segreguj, odzyskuj – szkolenie dla nauczycieli

Stowarzyszenie „Tilia" zaprasza nauczycieli z terenu województw pomorskiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu gospodarowania odpadami opakowaniowymi, które odbywać będą się w lutym i marcu 2016 r.