Aktualności

Co w sierpniu piszczy w marszewskiej trawie?

Botaniczne pokazy i warsztaty, prelekcje o roli leśnika, a także spacer po ogrodzie, podczas którego będzie można poznać różnego rodzaju zioła i dowiedzieć się, które z nich mają właściwości lecznicze – to wszystko i jeszcze więcej składa się na program „Ogrodowych Niedziel" zorganizowanych w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Najbliższe spotkanie 7 sierpnia 2016 r.


Po seminarium dotyczącym audytu krajobrazowego

Podczas seminarium pt. „Audyt krajobrazowy. Funkcja, konstrukcja prawna, metodyka prac" ponad 100 ekspertów z całego kraju debatowało w Gdańsku na temat kształtu regulacji audytu krajobrazowego. Spotkanie odbyło się w kwietniu 2016 r. w Olivia Sky Club (Olivia Business Centre) pod patronatem m.in. Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.


Serial przyrodniczy „Misja Natura” na antenie TVP3 Gdańsk

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego do oglądania premierowych odcinków serialu „Misja Natura" na antenie TVP3 Gdańsk we wtorki o godzinie 17.30. Pierwszy odcinek pt. „Kurze Grzędy" zostanie wyemitowany 5 lipca 2016 r.


Rusza budowa autostrady elektroenergetycznej dla Pomorza

Wkrótce rozpocznie się budowa linii 400 kV Gdańsk Przyjaźń – Żydowo Kierzkowo. Nowe połączenia elektroenergetyczne są niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa naszego regionu. Sprawna realizacja inwestycji będzie zależała od dobrej współpracy wykonawcy z lokalną społecznością i władzami gmin. To główne wnioski płynące z konferencji elektroenergetycznej w Szymbarku, która odbyła się 15 czerwca 2016 r.


Wodna Fiesta w Gdańsku

Kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, motorówki lub skutery, czyli mnóstwo wodnej rozrywki dla każdego, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną – tak zapowiada się Wodna Fiesta, która odbędzie się w Gdańsku, 18 i 19 czerwca 2016 r. Dla chętnych przygotowano warsztaty i spotkania z mistrzami. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.


IX Sopocki Dzień Nauki

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników wiedzy na IX Sopocki Dzień Nauki – hasło tegoroczne edycji to „Morska Edukacja Ekologiczna". W sobotę, 4 czerwca 2016 r., naukowe instytucje związane z Sopotem zaprezentują swoje edukacyjne oferty a także przygotowane specjalnie na ten dzień liczne atrakcje.


Bioróżnorodność – poznaj by zachować

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych zapraszają na piknik pełen przyrodniczych atrakcji i grę terenową, które odbędą się w piątek, 20 maja w Gdyni i w sobotę, 21 maja w Gdańsku. Wydarzenia zostały objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka. Wstęp – bezpłatny.


Wiosna w ogrodzie

14. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem Wiosna w ogrodzie odbędzie się w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym Rënk, w dniach 13-15 maja 2016 r. Wśród wystawców znajdą się producenci kwiatów rabatowych, bylin, drzewek owocowych, ziół, nawozów, środków oraz sprzętu do pielęgnacji roślin, donic czy mebli ogrodowych. Wstęp – bezpłatny. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Wiosenny ogród w Kolibkach

Nie lada gratką dla miłośników kwiatów, ogrodów oraz wypoczynku na świeżym powietrzu będzie 10. edycja imprezy Ogród, która odbędzie się w Kolibkach w Gdyni-Orłowie. Swoje produkty prezentować będzie blisko 100 szkółkarzy, ogrodników, producentów zdrowych tradycyjnych produktów, rękodzielników, artystów wystawców. W programie coś dla ciała i coś dla ducha – spotkanie z bogatą kulturą, tradycją kulinarną i muzyczną, a dodatkowo, polski, sielski ogród. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych.


Zbuduj hotel dla owada

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie PoCoTo, 23 kwietnia 2016 r. zaprasza na zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich, którym los owadów nie jest obojętny. Podczas warsztatów powstaną różnego rodzaju drewniane domki dla owadów – pszczół, trzmieli, biedronek, złotooków i innych, a ich budowę poprzedzi prezentacja entymologa o życiu tych zwierząt.