Aktualności

Targi Motoryzacyjne 3TM

VII edycja Targów Motoryzacyjnych 3TM odbędzie się w Ergo Arenie, w dniach 25-27 września 2015 r. Jest to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w północnej Polsce, która przybliża ofertę najlepszych firm – dealerów samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, skuterów, quadów, a także propozycje z zakresu usług branży motoryzacyjnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Grand Prix Trójmiasta

Grand Prix Trójmiasta jest to projekt sportowy skierowany dla mieszkańców aglomeracji, który zakłada współpracę Gdańska, Sopotu i Gdyni w celu propagowania zdrowego stylu życia. Poprzez aktywność fizyczną, a przede wszystkim biegi przełajowe i nordic walking, organizatorzy chcą zintegrować społeczność Trójmiasta i okolic oraz dać jej możliwość aktywnego spędzenia czasu. Sportowe zmagania rozpoczną się w Gdyni, 18 października 2015 r.

Jesienny Tułacz 2015

Lubisz maszerować lub jeździć na rowerze korzystając z mapy i kompasa? Masz dość siedzenia przed telewizorem czy komputerem? Bractwo Przygody Almanak po raz 24. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Egiertowa, w dniach 3-4 października 2015 r. Zapisy trwają.

Miãtczé zlądowanié w Kornem

Lądowisko w Kornem niedaleko Kościerzyny, 19 września 2015 r. będzie areną podniebnych zmagań lotników. Podczas Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania „Miãtczé Zlądowanié" piloci będą prezentować swoje umiejętności w precyzyjnym lądowaniu. Na zwycięzców czekają nagrody. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego.

Kwidzyński Lang Team

Wielki finał wyścigów dla amatorów kolarstwa górskiego odbędzie się w Kwidzynie, w sobotę, 3 października 2015 r. Podczas ostatnich zawodów Scandia Maraton Lang Team wyłonieni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach na dystansach mini, medio i grand fondo, a także triumfatorzy pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team oraz najlepsze drużyny.

Bieg o Złotą Górę

W ramach cyklu Kaszuby Biegają, w okolicach Złotej Góry koło Kartuz, w sobotę, 19 września 2015 r., odbędzie się kolejny bieg. Będzie on miał długość 9,3 km i poprowadzi malowniczymi terenami wokół jeziora Brodno Wielkie. W imprezie przewiduje się udział około 300 osób z całej Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Harpuś w ramach święta Południa Gdańska

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników posługiwania się mapą i kompasem będzie w Gdańsku, w niedzielę, 20 września 2015 r. Mieszkańcy Ujeściska, Łostowic oraz Pięciu Wzgórz będą mieli okazję do udziału w Harpusiu, czyli dzielnicowej imprezie na orientację.

Mistrzostwa Polski Seniorów

Wody Zatoki Gdańskiej, w dniach 17-20 września 2015 r., będą miejscem żeglarskich zmagań seniorów. W każdej klasie przewidziano rozegranie po 10 wyścigów, łącznie z medalowym, w którym weźmie udział 10 najlepszych uczestników. Medalowe wyścigi, które odbędą się na Wiśle Śmiałej zaplanowano jednak tylko w klasach, w których będzie rywalizować co najmniej 10 jednostek.

Biegi przełajowe w Lęborku

Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku zaprasza do udziału w kolejnym cyklu indywidualnych biegów przełajowych o puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2015/2016. Pierwszy wystartuje w sobotę, 26 września 2015 r. Dla zwycięzców nagrody pieniężne.

Rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej

W Sierakowicach na orliku, w sobotę, 19 września 2015 r., odbędzie się rodzinna sztafeta im. Kamili Skolimowskiej. Udział jest bezpłatny.

Sportowe pokolenia gdańszczan

Wielki sportowo-rekreacyjny festyn rodzinny odbędzie się na Targu Węglowym w Gdańsku w niedzielę, 13 września 2015 r., w godz. 10.00-15.00. W programie liczne atrakcje m.in.: spotkania z gwiazdami sportu, zajęcia sportowe, konkursy z nagrodami. Wstęp – wolny.

Joga dla pań w średnim wieku

Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zaprasza panie w wieku 45-59 do udziału w projekcie badawczym dotyczącym jogi. Zapisy już ruszyły.

Archiwum wiadomości