Aktualności

Kolejny las-kompas

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu las-kompas. Wszyscy chętni do udziału w biegach i marszach na orientację z kompasem i mapką w ręku powinni przybyć do miejscowości Gniewowo-Młynki, 15 marca 2015 r., o godz. 10.30.

Pobiegaj w Gdyni

Biegi terenowe. Dlaczego, nie? Stowarzyszenie Aktywni zachęca do udziału w Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2015. W sportowych zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno dorośli, jak i młodzież. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił w Szkolnej pętelce. Rywalizacja zaczyna się 11 kwietnia 2015 r. o godz.11.00.

II Pomorski Zjazd Morsów w Łebie

Morsy zapraszają na pożegnanie zimy w Łebie, które odbędzie się 22 marca 2015 r., o godz. 11.00. W programie wiele atrakcji – przemarsz morsów, pojazdów militarnych, czarownic i motocykli, a także kąpiel i uczta morsów, konkursy z nagrodami oraz kącik dla najmłodszych.

O wypadkach i przypadkach na morzu

Pomorski Związek Żeglarski zaprasza na Forum Nauczycieli Żeglarstwa, które odbędzie się 11 marca 2015 r. Prelegentem będzie kapitan Ryszard Różański, który omówi wypadki morskie w portach Trójmiasta w latach 2013-2014. Wstęp wolny.

Pomorska młodzieżowa liga bilardowa

Pomorski Okręgowy Związek Bilardowy zaprasza dzieci i młodzież z rocznika 1998 i młodszą na pierwszy w tym roku turniej. Liga odbędzie się w Tczewie, 7 marca 2015 r. , o godz. 10.00. Dla najlepszych – puchary oraz nagrody rzeczowe. Wstęp wolny.

Nordic walking wiosną

Wiosną rusza kolejna edycja popularnego cyklu nordic walking. Sympatyków dyscypliny, która w ostatnich latach zanotowała ogromny rozwój i wzrost popularności, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza na kolejny sezon. Pierwszy marsz 14 marca 2015 r.

Ekstremalna Droga Krzyżowa nad Bałtykiem

Ekstremalna Droga Krzyżowa to 49 km marszu po piasku w nocy z 27 na 28 marca 2015 r. i rozważania o męce Pańskiej. Najdalej na północ wysunięta trasa EDK w Polsce prowadzić będzie wzdłuż Bałtyku, z kościoła św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze do kościoła Bożego Ciała w Helu.

Las-kompas, czyli biegi po lasach

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza na biegi i marsze na orientację z kompasem i mapką w ręku. Najbliższe spotkanie w Wejherowie, 8 marca 2015 r., o godz. 10.30.

Turniej tańca w Rumi

Jeśli chcesz zobaczyć taneczną rywalizację na najwyższym światowym poziomie, koniecznie przyjedź do Rumi. III Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o puchar burmistrza miasta Rumi i Grand Prix Polski ekstraklasa w kategorii młodzieży starszej odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 22 marca 2015 r., o godz. 9.00.

Biegosfera Building’s Run

Czy biegać można tylko po lesie lub parku? A może biegać po stadionie, po ulicy czy po schodach? Kampus Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku 18 kwietnia 2015 r. zamieni się w trasę zawodów lekkoatletycznych, czyli Building's Run.

Dojrzała joga, czyli gdańska AWFiS zaprasza panie 45+

W marcu 2015 r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku planowane jest rozpoczęcie projektu badawczego na temat wpływu jogi na wybrane elementy sprawności fizycznej ukierunkowane na zdrowie i jakość życia kobiet w wieku 45-59 lat. Zapisy trwają.

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ogólnopolska edycja projektu Tropem wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się na ścieżkach w okolicach Opery Leśnej w Sopocie, 1 marca 2015 r., na dystansie 1963 metrów.