Aktualności

Piąty bieg City Trail

W niedzielę, 22 lutego 2015 r., w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku odbędą się piąte zawody w ramach ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych – Grand Prix City Trail. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 19 lutego 2015 r.

Fit Festival

Największe targi zdrowia, urody i sportu w północnej Polsce połączone z rywalizacją sportową odbędą się w AmberExpo Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Międzynarodowych Targów Gdańskich SA od 28 lutego do 1 marca 2015 r. Fit Festiwal to płaszczyzna zawierania kontaktów biznesowych, prezentacji nowych produktów i katalogów, a także zawody sportowe. Na zawodników czeka wiele cennych nagród rzeczowych i pieniężnych, a na odwiedzających wielkie sportowe emocje.

Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody

Trzy dni sportowej rywalizacji, piętnaście konkursów, a łączna pula nagród wyniesie 60 tys. zł. Tak przedstawiają się Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się na obiektach sopockiego Hipodromu, w dniach 13-15 lutego 2015 r.

Nadzieje polskiej piłki w Luzinie

Ogólnopolski turniej halowej piłki nożnej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego odbędzie się w Luzinie. 21 lutego 2015 r. w piłkarskich bojach rywalizować będą drużyny z rocznika 2005, a 22 lutego 2015 r. zmierzą się z rocznika 2007.

3. edycja Kaszuby Biegają

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zainteresuje możliwość udziału w dziesięciu niezależnych biegach w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2015. Imprezy te odbywać się będą od kwietnia do października 2015 r. na różnych dystansach.

3. edycja Energa Sailing

8 miast, 800 uczestników, 6300 godzin zajęć – tak przebiegać będzie największy w Polsce program edukacji żeglarskiej skierowany do uczniów szkół podstawowych. Nabór do projektu dla szkół potrwa do 21 lutego 2015 r., a dla rodziców do 22 lutego 2015 r.

Kolejne rozgrywki w ramach Kaszub Cup

Najbliższe rozgrywki w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kaszub Cup, odbędą się w Luzinie, 31 stycznia 2015 r. W imprezie uczestniczyć będzie 12 zespołów z naszego województwa.

Ferie na lodowisku

Lubisz się poślizgać, nie przeszkadza Ci brak mrozu. Sopockie lodowisko przygotowało ofertę na ferie zimowe. Specjalnie dla miłośników jazdy na łyżwach, od 31 stycznia 2015 r. do 15 lutego 2015 r., będzie czynne w godz. 11.30-20.00.

Aktywuj się w Gdańsku

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przygotował cykl bezpłatnych zajęć, które odbywają się nie rzadziej niż raz w tygodniu. Są one odpowiedzią na zainteresowanie mieszkańców daną formą ruchu. Promowane są też innowacyjne dyscypliny, każdy może wybrać coś dla siebie. Celem programu jest wytworzenie pozytywnego nawyku ruchu, bez względu na wiek czy kondycję. W realizacji programu wykorzystywane są obiekty miejskie oraz ciekawe plenery, np. plaża czy park im. R. Reagana.

Sportowe ferie w Gdańsku

Nawet zimą warto skorzystać z aktywnego wypoczynku. Od 2 do 15 lutego 2015 r. będą trwać ferie w województwie pomorskim. Z myślą o najmłodszych i trochę starszych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przygotował wiele atrakcji. Pływanie, hokej podwodny, judo dla najmłodszych, tenis ziemny, kometka, ratownictwo, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Większość z zajęć jest bezpłatna.