Aktualności

Jesienne bieganie w gdańskich dzielnicach

Masz dużo wolnego czasu? Może od jakiegoś czasu chcesz się ruszać? Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza do udziału w programie „Aktywuj się". Jednym z jego elementów jest udział w cyklu treningów biegowych, które odbywają się w gdańskich dzielnicach raz w tygodniu. Udział w nich jest bezpłatny.


Po Lipuszu z mapą i kompasem

Jeśli uważasz, że jesienią nie można maszerować z mapą i kompasem, to przekonają się i wystartuj w XXV Jesiennym Marszu na Orientację. Wydarzenie odbędzie się w Lipuszu, w sobotę, 29 października 2016 r. Organizatorzy przygotowali trzy trasy: 5 km trasę junior, 12 km trasę rodzinną oraz 22 km trasę ambitną. Zapisy trwają.


Przyjdź i zobacz jak w Sopocie skaczą konie

Sopot, po raz kolejny, stanie się miejscem eliminacji Pucharu JumpOff Hipodrom w skokach przez przeszkody rozgrywanych w ramach halowych zawodów regionalnych. W sezonie halowym 2016/2017 rozegranych zostanie 8 eliminacji. Najbliższe z nich odbędą się w dniach 29-30 października 2016 r., a finał zostanie rozegrany w dniach 17-19 marca 2017 r.


Do biegu! Gotowi? Start!

Gdańsk biega po raz ósmy wystartuje z brzeźnieńskiej plaży w niedzielę, 23 października 2016 r. W wydarzeniu może wziąć udział każdy bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Dla chętnych do wyboru są dwa dystanse, 3,3 lub 6 km.


Do Przerwy 0:1 w jesiennej scenerii

Jesienna edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do Przerwy 0:1 odbędzie się na boiskach na gdańskim Przymorzu i Zaspie w sobotę, 15 października 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Turniej bokserski w Tczewie

XIV Turniej Bokserski w Tczewie odbędzie się w sobotę, 5 listopada 2016 r. jako upamiętnienie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach. W zawodach wezmą udział pięściarze z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Wstęp dla publiczności – wolny.


„Harpagan”, czyli zorientowani w terenie

Nadszedł czas na kolejną odsłonę jednego z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju. 52. Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan", który potrwa od 14 do 16 października 2016 r., zaskoczy wyzwaniami na pięciu premierowych trasach. Bazą tej edycji terenowych zmagań dla twardzieli będzie Człuchów.


Zawody w strzelaniu sportowym w Łebie

Eliminacje do mistrzostw Europy Baltic Cup 2016 w strzelaniu sportowym odbędą się w Łebie od 3 do 6 listopada 2016 r. W zawodach weźmie udział ponad 400 uczestników z kraju i z zagranicy. Podczas sportowych zmagań zostaną wyłonieni zwycięzcy 12 konkurencji pistoletowych i karabinowych w kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior.


Wytypuj sportowca, trenera i wydarzenie sportowe 2016

Pomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych zaprasza do zgłaszania kandydatur na 10 najpopularniejszych sportowców, 5 trenerów LZS i imprezę 2016 r. Termin nadsyłania nominacji upływa w sobotę, 15 października 2016 r.


Rusza jeździecki sezon zimowy na Hipodromie

Od października zawody na sopockim Hipodromie przenoszą się na krytą ujeżdżalnię – Halę Pomarańczową. Równocześnie, zgodnie z wprowadzoną kilka sezonów temu tradycją, startuje kolejna edycja cyklicznych zawodów halowych Jump off Hipodrom. Pierwsze zmagania w sobotę i niedzielę, 8 i 9 października 2016 r.