Aktualności

Międzynarodowa odsłona Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w dniach 19-20 listopada 2016 r., odbędzie się Międzynarodowy Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 25 drużyn z rocznika 2007 i młodsi. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.


Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku, w dniach 19-20 listopada 2016 r. odbędą się 5. Targi Gra i Zabawa, 13. edycja Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi – Festiwal Gramy, Festiwal Czytamy, Strefy – Edukacji i Malucha. Na odwiedzających czekają – ponad 700 tytułów i 1500 gier planszowych w festiwalowej wypożyczalni.


Mikołaje wystartują w Sopocie

Mróz czy śnieg nie są starsze, jeśli masz otwarte serce i chcesz pomagać. Każdy, kto ceni dobrą zabawę i miłą atmosferę, może wziąć udział w IV Biegu Mikołajów i tym samym wesprzeć Fundację Hospicyjną im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Wydarzenie na dystansie 10 km wystartuje na sopockim hipodromie w niedzielę, 4 grudnia 2016 r.


Łosie orientują się w Sopocie

Las i noc zawsze tworzą aurę, która sprzyja wszelkim dziwnym i tajemniczym zdarzeniom… Przestraszeni? Alternatywna impreza na orientację Łoś odbędzie się w sobotę, 19 listopada 2016 r. To coś więcej niż spacer z mapą po lesie… to coś więcej niż spotkanie turystyczne… to coś więcej niż nocna gra z zagadkami… to coś więcej niż myślisz – przyjdź i przekonaj się sam. Pieszo, na rowerze, samotnie lub w grupie – zapisy trwają.


Pływanie, bieganie i jazda na rowerze w Stężycy

Morderczy wyścig z czasem i własnymi słabościami, a także duża dawka adrenaliny tak w wielkim skrócie można opisać Garmin Iron Triathlon 2017. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 Ironmana (950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania) lub o połowę krótszy 1/8 Ironmana. Czwarty etap odbędzie się w Stężycy,w niedzielę, 2 lipca 2017 r. Zapisy ruszyły.


Warsztaty nordic walking w Alternatorze

Chcesz zacząć uprawiać sport? Marzysz o szczupłej sylwetce? Może pragniesz poprawić kondycję? Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są warsztaty nordic walkingu, które odbędą się w gdańskim Alternatorze sobotę, 26 listopada 2016 r. Zajęcia poprowadzi instruktorka Joanna Rogowska. Wstęp – wolny.


Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ludomira Mączkę

Na południowym falochronie basenu żeglarskiego im. Mariusza Zaruskiego w Gdyni w czwartek, 10 listopada 2016 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona Ludomirowi Mączce, geologowi, podróżnikowi i żeglarzowi, który na jachcie Maria opłynął świat.


Nocny rajd na orientację w Lubocinie

Lubocino, w gminie Krokowa, w nocy z 26 na 27 listopada 2016 r. stanie się areną zmagań miłośników imprez na orientacje, którzy lubią ekstremalne doznania. Chętni będą mogli przemierzyć trasę pieszo (15 lub 20 km) lub na rowerach (50 km). Rajd skierowany jest do osób, które pragną spróbować swoich sił w nocnych imprezach na orientację, jak i dla doświadczonych zawodników, dla których dzienne imprezy nie są wystarczające.


Zagłosuj na najpopularniejszego sportowca 2016

Podczas 70-lecia działalności Ludowych Zespołów Sportowych w Skarszewach, w piątek, 25 listopada 2016 r. zostaną ogłoszone wyniki XVII Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów LZS województwa pomorskiego w 2016 r. Internauci mogą głosować na swojego faworyta.


Pomorskie mistrzostwa w kolarstwie przełajowym

Finałowa runda Gdańskiego Touru Bikerów, stanowiąca jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w kolarstwie przełajowym, odbędzie się w Gdańsku, niedzielę, 13 listopada 2016 r. Zawody wyłonią mistrzów okręgu.