Aktualności

W mikołajki każdy może ćwiczyć w Akademosie

Trening obwodowy z dawką emocji, który zakończy finałowe starcie to propozycja dla fanów sportu. Mikołajkowy Extreme Challenge odbędzie się w gdańskim klubie Akademos w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Obowiązują zapisy.


Weź udział w turnieju, pomóż chorym dzieciom

Konkursy i zabawy z nagrodami, a także kiermasz świąteczny, dmuchany zamek, trampolina, i kącik dla maluchów – tak zapowiada się XII Charytatywny Turniej Mikołajkowy Dzieci Dzieciom, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Jest to kolejna edycja inicjatywy Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, która ma pomóc małym pacjentom oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wstęp jest wolny.


Trzecia kolejka cyklu City Trail w Trójmieście

W najbliższą niedzielę, 27 listopada 2016 r. odbędą się trzecie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Biegacze będą rywalizować w Gdańsku na 5-kilometrowej trasie.


Harpusie startują w Brzeźnie

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się parku w Gdańsku-Brzeźnie.


Orientuj się w Darżlubiu nocą

Miłośników przygód na orientację czeka nie lada gratka. W nocy z soboty na niedzielę, 3 i 4 grudnia 2016 r., odbędzie się 41. Nocny Marsz na Orientację Darżlub. Studenckie Koło Przewodników Turystycznych Gdańsk przygotowało osiem ciekawych tras różnej długości i w różnym stopniu trudności. Miejsce i baza imprezy jak zwykle pozostaje tajemnicą, która zostanie ujawniona dopiero w dniu imprezy o poranku.


Młodzi piłkarze wezmą udział w Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, w sobotę, 26 listopada 2016 r., odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 12 drużyn z rocznika 2002/2003. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.


Mikołajkowy spływ Motławą

Jedną z wielu atrakcji, w jakiej warto wziąć udział, będzie spływ kajakowy w czerwonych kajakach i kamizelkach i koniecznie w czapce lub innym elemencie garderoby symbolizującym Mikołaja. Niezwykły spacer po Gdańsku wystartuje z Kamiennej Grobli w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Biletem wstępu będzie cegiełka, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dożywienia najbardziej potrzebujących dzieci.


Gimnastyka dla wszystkich

Lubisz uprawiać sport? A może niezależnie od płci i wieku chcesz poruszać się dla zdrowia i poprawy kondycji fizycznej? Pomorska Federacja Sportu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Gimnastyki dla Wszystkich. Warsztaty gimnastyczne odbędą się w Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, 26 listopada. Pokazy dzieci w układach taneczno-akrobatyczno-gimnastycznych będzie można podziwiać na hali Gdyńskiego Centrum Sportu w niedzielę, 27 listopada 2016 r.


Halowa piłka nożna w Luzinie

Luzińska Liga Halowa startuje w najbliższą sobotę, 26 listopada 2016 r. W rozgrywkach organizowanych przez Krzysztofa Buczaka i Pawła Hinza z KTS-K GOSRiT Luzino weźmie udział 11 drużyn z powiatu wejherowskiego. Sportowe zmagania potrwają do 25 lutego 2017 r.


Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Gdańsku

Cykl turniejów pod nazwą Halowe mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia. W dwudniowych turniejach mogą brać udział drużyny juniorskie z roczników: 2007, 2008 i 2009. Celami zawodów są promocja piłki nożnej oraz aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.