Aktualności

Ferie w Gdańsku pełne sportowych atrakcji

Tegoroczne ferie zimowe w Gdańsku zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. W programie zajęć m.in.: pływanie, judo, tenis ziemny, piłka nożna, żeglarstwo – wszystko w ciekawej formie treningów i warsztatów. Zajęcia są bezpłatne z wyjątkiem tych na pływalni, za które trzeba zapłacić jedynie symboliczną złotówkę.

Ferie zimowe w Pomorskiem

W województwie pomorskim ferie zimowe trwają od 16 do 29 stycznia 2017 r. W przygotowanej przez instytucje z naszego regionu ofercie nie zabraknie półkolonii, warsztatów teatralnych, fotograficznych, plastycznych czy sportowych. Na zajęcia zapraszają pomorskie muzea, galerie, domy kultury, biblioteki oraz ośrodki sportu i rekreacji. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Twoje dzieci.

Karnawałowy dogtrekking w Kolibkach

Okazja dla wszystkich właścicieli i miłośników psów do udziału w wyjątkowym, gdyż karnawałowym dogtrekkingu w Adventure Park Kolibki już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia 2017 r. Wystarczy przebrać się za ulubionego bohatera lub stworzyć nowy wizerunek, aby wystartować z czworonożnym przyjacielem.

Turniej piłkarski Amber Cup w Ergo Arenie

Gdańsko-sopocka Ergo Arena stanie się miejscem sportowych zmagań. XI edycja Amber Cup – największej halowej imprezy piłkarskiej w Polsce odbędzie się 6 i 7 stycznia 2017 r. Na hali będzie można zobaczyć najlepszych piłkarzy polskiej ekstraklasy, reprezentantów Polski i gwiazdy estrady.

Noworoczny rajd z kijkami

W nowy rok można wejść z różnymi postanowieniami. Jedni chcą schudnąć, a inni zadbać o kondycję. Dla jednych i drugich doskonałą okazją do realizacji zamierzeń będzie spacer z kijkami nordic walking. Najbliższy na dystansie ok. 10 km odbędzie się w niedzielę, 8 stycznia 2017 r.

Festiwal tańca nowoczesnego w Łebie

Łeba, po raz kolejny, stanie się taneczną stolicą Polski. Taniec współczesny, disco show, jazz dance czy freestyle będzie można podziwiać na hali widowiskowo-sportowej w Łebie podczas XI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 6 stycznia 2017 r. i potraw trzy dni.

Turniej piłki halowej Kaszub Cup

Na Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie, 7 i 8 stycznia 2017 r., odbędzie się kolejny turniej Kaszub Cup. W zawodach rywalizować będzie 30 drużyn z rocznika 2006, m in. młodzi piłkarze z dalekiego Biłgoraja. Turniej został objęty patronatem honorowym Mieczysława Struk, marszałka województwa pomorskiego.

Podziękowania dla olimpijczyków na sesji Sejmiku

Podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 22 grudnia 2016 r. uhonorowano medalistów olimpijskich – sportowców z regionu, którzy reprezentowali Polskę podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nagrody z rąk marszałka Mieczysława Struka i przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego Jana Kleinszmidta otrzymali: Oktawia Nowacka, Natalia Partyka i Daniel Pek.

Zajęcia rugby i nie tylko... dla uczniów sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie Zespół Szkół Handlowych w Sopocie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, a także trenować rugby. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2017 r. poprowadzi Jarosław Hodura.

Konkurs ofert na imprezy sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji imprez sportowych i innych form aktywności w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.