Aktualności

Zajęcia rugby i nie tylko... dla uczniów sopockich szkół ponadgimnazjalnych

Uczniowie Zespół Szkół Handlowych w Sopocie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych przez Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, a także trenować rugby. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 5 stycznia 2017 r. poprowadzi Jarosław Hodura.

Konkurs ofert na imprezy sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji imprez sportowych i innych form aktywności w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.

Startuje nowa liga biegów z przeszkodami OCR Topliga

Pierwsza w Polsce OCR Topliga – ranking dla miłośników biegów z przeszkodami – rusza. Oprócz pokonania określonego dystansu, zawodnicy muszą zmierzyć się z przeszkodami oraz trudnym terenem. Pod koniec stycznia 2017 r. odbędą się pierwsze zawody sklasyfikowane w tej lidze.

Sopockie molo lodowiskiem

Sezonowa atrakcja dla mieszkańców Sopotu i turystów już otwarta. Słynne molo, jak każdej zimy, staje się sztucznym lodowiskiem. Wystarczą chęci i trochę czasu, aby aktywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

Konkurs ofert na szkolenia sportowe

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programów szkoleniowych dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w województwie pomorskim w roku 2017". Wnioski należy składać w formie elektronicznej i papierowej do czwartku, 29 grudnia 2016 r.

6. Triathlon Gdańsk – ruszyły zapisy

1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem, 10 km biegu tak zapowiada się szósta już edycja triathlonowej imprezy, która odbędzie się w Gdańsku w niedzielę, 16 lipca 2017 r. Zapisy do morderczego wyścigu ruszyły.

Świąteczny rajd w rytmie nordic walking

Święta Bożego Narodzenia i oczekiwanie na nie to wyjątkowy, magiczny czas. Dodatkowego, wręcz bajkowego klimatu dodają tym dniom liczne iluminacje świetlne, które z każdym rokiem coraz piękniej rozświetlają Gdańsk, Sopot i Gdynię. Stały się one inspiracją do zorganizowania rajdu świątecznego z kijkami nornic walking pod hasłem 3city by night, który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.

Zimowy maraton salsy w Gdyni

Nieważne czy już tańczysz, czy dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z salsą? Każdy, bez względu na wiek i płeć, jest mile widziany. Z głośników płynąć będą latynoskie brzmienia, a uśmiech od ucha do ucha podczas 3-godzinnej zabawy gwarantowany. W Gdyni Arenie w niedzielę, 18 grudnia 2016 r. odbędzie się maraton salsy. Zajęcia poprowadzą Paulina Śmigielska i Jakub Soliwoda.

Konie znowu skaczą na hipodromie

W ramach cyklu JumpOff Hipodrom, 10 i 11 grudnia 2016 r., odbędzie się V runda eliminacji jesienno-zimowych. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Więcej możliwości dla pływaków w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji w Gdańsku zmienił zasady korzystania z basenu na Chełmie. Oprócz biletów jednorazowych lub karnetów wprowadził rozliczenie w systemie aquaparkowym. Stadion Lekkoatletyczny i Rugby został także udostępniony amatorom uprawiania sportu.


Bajkowy spacer w okolicach Wieżycy

Lubisz podziwiać przyrodę? A może po prostu jesteś fanem wędrówek? Jeśli wybierzesz się na przechadzkę w okolicach Wieżycy, to połączysz obie pasje. Wyjątkowy 15-kilometrowy spacer odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia 2016 r.


Skrzacie, orientuj się!

Navigatoria Adventure Racing Team zaprasza wszystkich fanów aktywności, w których mapa jest głównym narzędziem nawigacji do niezwykłej imprezy na orientację pod hasłem Skrzat, która odbędzie się w Gdyni, w sobotę, 17 grudnia 2016 r. Organizatorzy zapewniają, że warto zarezerwować kilka godzin dla aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz ciekawej trasy w nowym terenie, na uczestników będą czekać konkursy, mini choinka i prezenty.


Archiwum wiadomości