Aktualności

Nauka udzielania pierwszej pomocy i zasady bezpieczeństwa na drodze. 14. edycja Moto Safety Day już w sobotę

Będzie miasteczko ruchu drogowego, symulacja akcji ratunkowej po wypadku drogowym oraz nauka zapinania pasów i jazdy w fotelikach, a na zakończenie koncert Dave Bo. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników Moto Safety Day Wydarzenie odbędzie się na skwerze Kościuszki w Gdyni w sobotę, 27 lipca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Prawie cztery tysiące uczestników na trasie 57. Biegu Westerplatte. Kto pokona trasę 10 km w czasie krótszym niż pół godziny?

Bieg Westerplatte dla wielu uczestników to symbol pamięci, historii, drogi od wojny do wolności. 14 września 2019 r. uczestnicy będą mogli napisać swoją własną historię na trasie 57. edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce ze startem w miejscu, gdzie wybuchła II wojna światowa i metą, skąd przyszła wolność, czyli przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności. Zapisy trwają.

Seniorzy na start. Wojewódzka Seniorada w Skarszewach to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i wspaniała zabawa

Rzuty ringiem, slalom z piłką oraz bieg sprawnościowy. To tylko niektóre z konkurencji w których sprawdzą się seniorzy 65+. Liczy się zdrowa sportowa rywalizacja i dobra zabawa. II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r. w Skarszewach. Termin zgłoszeń upływa 24 lipca.

Znamy zwycięzców Pro-Air Cup. Są nimi Łukasz Trzciński i Piotr Adamowicz

W weekend, 20 i 21 lipca, odbyły się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC załóg jednoosobowych. Złote medale w PRO-AIR Cup zdobyli w grupie A Łukasz Trzciński na PGO Good Speed oraz w grupie B Piotr Adamowicz na Neoprofil.

Kilkunastu samotnych żeglarzy zmierzy się w czterech wyścigach. Który z nich okaże się najlepszy podczas Pro-Air Cup ?

Na Zatoce Gdańskiej w dniach 19-21 lipca 2019 r. odbędą się regatowe zmagania najlepszych polskich samotnych żeglarzy. Rywalizować będą nie tylko o medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg jednoosobowych, ale również o atrakcyjne nagrody, których pula wynosi aż 25 tys. zł. Zmagania będzie można śledzić na żywo dzięki trackingowi.

Aleja Żeglarstwa Polskiego z kolejną tablicą. Tym razem wodniacy upamiętnią Czesława Marchaja

W Gdyni w piątek, 19 lipca 2019 r. zostanie odsłonięta tablica poświęcona wybitnemu teoretykowi żeglowania Czesławowi Marchajowi.

Luksusowe jachty żaglowe i motorowodne, szanty i konkurs na najlepszy design. Targi Wiatr i Woda w Gdyni

Będzie 130 wystawców, którzy zaprezentują 120 jednostek. Wśród nich zobaczymy m.in. najpiękniejsze jachty żaglowe i motorowe, najszybsze skutery, a także nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny. Tegoroczna edycja Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda odbędzie w Gdyni w dniach 18-21 lipca 2019 r.

Przełajowe biegi w letniej odsłonie. Cała Polska bierze udział w City Trail on Tour, weź udział i ty!

W tym roku na 5-kilomertowym dystansie będzie 10 miast, 10 biegów i 10 przełajowych tras. Piąta już edycja cyklu City Trail onTour rozpocznie się 15 i potrwa do 26 lipca 2019 r. Zawody są zaplanowane na godziny popołudniowe w dni powszednie. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym bieg zaplanowano na 18 lipca 2019 r.

Takiego turnieju jeszcze nie było. Do przerwy 0:1 na Stadionie Energa Gdańsk

To będzie wyjątkowa edycja piłkarskiego turnieju Do przerwy 0:1. Po raz pierwszy w historii dzikie drużyny zagrają na Stadionie Energa Gdańsk. Pierwszy gwizdek o godzinie 10.00 w sobotę 13 lipca 2019 r.

W weekend podziwiaj zmagania najlepszych. Już po raz ósmy wystartuje Triathlon Gdańsk

Olimpijski dystans do pokonania będą mieli uczestnicy sportowej rywalizacji, która odbędzie się w Gdańsku 13 i 14 lipca 2019 r. Najpierw 1500 metrów do przepłynięcia, potem 40 km do przejechania na rowerze, a na zakończenie 10 km biegu. Kto zwycięży tym razem? Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali rywalizację w czterech kategoriach.

Skórcz opanowali biegacze i rowerzyści. Odbyła się dwunasta już edycja Biegu Czterech Jezior

Przez długi czas nie było wiadomo, czy uda się przeprowadzić tegoroczną edycję Biegu Czterech Jezior. Wszystko przez pożar w firmie Iglotex ze Skórcza, która była sponsorem imprezy. W geście solidarności na współorganizację zawodów sportowych zdecydował się samorząd województwa pomorskiego.

Bieg Czterech Jezior jednak się odbędzie. Uczestnicy wezmą udział w sześciu konkurencjach już w sobotę

Skórcz 6 lipca 2019 r. opanują biegacze, rowerzyści i pasjonaci nordic walkingu. Przez długi czas nie wiadomo było, czy uda się przeprowadzić tegoroczną, dwunastą już edycję biegu. Wszystko przez pożar Iglotexu, który był sponsorem tytularnym imprezy.