Aktualności

Warsztaty taneczne w gdańskim Alternatorze

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/ Andy-pix

Chcesz nauczyć się tańczyć, poznać ciekawych ludzi, a może miło spędzić popołudnie? Każda forma aktywności jest ważna. Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na warsztaty taneczne, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17.00 – hula, a o 18.00 – flamenco, z kolei w środy o godz. 17.00 – zumba.

Hula jest dla Hawajczyków sposobem na życie. Hula to rytm wykonanych ze skóry rekina bębnów pahu i stóp tancerza, poruszający nie tylko ciało, ale też i serce. To odkrywanie dźwięków, które dają siłę. To poznawanie legend ludów Pacyfiku. To wreszcie nauka pieśni i tańców wyrażających hawajski punkt widzenia na siłę i moc, jaką kryje w sobie natura. Wstęp wolny

Flamenco to sztuka łącząca elementy śpiewu, tańca i gitary, rozwijająca się w Andaluzji od końca XVIII w. W muzyce flamenco brzmią echa różnych tradycji cygańskich, perskich, żydowskich, indyjskich, betycko-romańskich, bizantyjskich, gregoriańskich, afrokubańskich i hiszpańskich (pozaandaluzyjskich). Flamenco obejmuje wiele stylów muzycznych, różniących się charakterem i strukturą rytmiczną – od bardzo poważnych po typowo fiestowe. Do elementów charakterystycznych tańca flamenco należą przede wszystkim step (wykonywany specjalnymi, podkutymi butami na obcasach), ozdobny ruch rąk i dłoni, a także palmas (rytmiczne klaskanie) czy pitos (pstrykanie placami). Najważniejsze jednak w tańcu są emocje. Tancerz ma za zadanie zinterpretować słowa i emocje śpiewaka. Taniec flamenco ma pozytywny wpływ zarówno na ciało i umysł, poprawia koordynację ruchową, dodaje pewności siebie oraz oczyszcza duszę. Prowadzącą warsztaty jest  Luiza Romanowska.

Organizatorzy proszą  uczestniczki o wzięcie butów krytych, na niewysokim, stabilnym obcasie oraz długiej szerokiej spódnicy.

Koszt zajęć za 4 razy w miesiącu: studenci 40 zł, pozostali 60 zł.

Zumba to połączenie tańca i fitnessu, a to wszystko w takt latynoskich (i nie tylko) rytmów. Prowadzącą warsztaty jest  licencjonowana instruktorka zumba fitness – Michalina Mrozińska.

Stałe zajęcia odbywać się będą co tydzień.

Koszt zajęć za 4 razy  w miesiącu: studenci 40 zł, pozostali 60 zł.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Zajęcia taneczne w ACK UG Alternator

ACK UG Alternator
ul. Wita Stwosza 58, sala 41
Gdańsk

 

Więcej informacji:

 

Opr. DK

view szablon artykułu