Aktualności

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Trzydaniowy posiłek w gronie rodziny i przyjaciół za 49 zł. Smakowity tydzień w 30 trójmiejskich restauracjach

Lubisz dobre jedzenie? Chętnie spotykasz się z rodziną i znajomymi w restauracjach? Jesienna edycja Trójmiasto Restaurant Week rozpocznie się 20 października 2017 r. i potrwa 10 dni. Zarezerwuj stolik już teraz.

Ikra ze śledzia, pierogi z kaczką i co jeszcze? Pomorskie produkty nagrodzone na największych w kraju targach żywności regionalnej i tradycyjnej

Na targach w Poznaniu wyróżnionych zostało aż sześć produktów regionalnych z województwa pomorskiego. Imprezie towarzyszyły pokazy gotowania na żywo.

Kaszubskie smaki w Ostrzycach! Zobacz mistrzów kuchni w akcji i spróbuj tradycyjnych potraw regionalnych

W sobotę, 30 września 2017 r. odbędzie się konferencja i X festiwal „Kaszëbsczé Jestkù". Będzie interesująca dyskusja, pokazy gotowania na żywo i degustacja produktów tradycyjnych.

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

Pomorskie Święto Piwa. Amber Fest przy gdańskim stadionie

40 stoisk z produktami lokalnymi, 3 namioty biesiadne, 8 gatunków piwa – w ten sposób organizatorzy zachęcają do odwiedzenia 3. edycji Amber Fest. Impreza odbędzie się przy Stadionie Energa Gdańsk w sobotę, 9 września 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

Województwo pomorskie od kuchni – konkurs literacki. Podziel się ulubionym przepisem i wygraj tysiąc złotych

Nadbałtyckie Centrum Kultury organizuje konkurs literacki dla miłośników kuchni i książek. Do 15 września 2017 r. można wysyłać najlepsze receptury na domowe przysmaki.

Gdzie Polska smakuje? Powstał portal i aplikacja dla rolników i producentów żywności

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności, szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci mogą znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

Chcesz sprawdzić się w zbieraniu truskawek na czas? Weź udział w II Festiwalu Truskawek Kaszubskich

Niepowtarzalna okazja do sprawdzenia się na polu truskawkowym. Może zostaniesz mistrzem zbierania truskawek kaszubskich 2017? Wyjątkową atrakcją będzie bicie rekordu w przygotowaniu największej porcji deseru z truskawek kaszubskich.

Truskawki: świeże, przerobione na dżemy i soki, w ciastach i deserach. Święto truskawki i produktów regionalnych w Gdańsku

Na odwiedzających czeka ok. 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem, a oprócz degustacji i sprzedaży truskawek, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Archiwum wiadomości

Smaki regionu

Żywność z Pomorza bryluje wśród polskich produktów lokalnych. Pomorskie na targach żywności [GALERIA]

Wyróżnienia m.in. dla serów, dań rybnych, pieczywa oraz pierogów świadczą o ogromnym potencjale pomorskiej kuchni tradycyjnej. Marszałek docenił lokalnych wytwórców.

Dziedzictwo Kulinarne - Pomorskie

Logo „Dziedzictwo Kulinarne – Pomorskie" potwierdza, że żywność nim oznaczona ma najwyższą jakość i została przygotowana z surowców pozyskanych na Pomorzu, na podstawie tradycyjnych regionalnych receptur i metod

Unijna ochrona żywności regionalnej

Pierwszym w województwie pomorskim produktem rolnym chronionym przez Unię Europejską jest truskawka kaszubska – kaszëbskô malëna