PATRONAT MEDIALNY POMORSKIE.EU

Procedery sztuki lat 70.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę „Procedery sztuki lat 70.". Prezentacja prac, będących dokumentacją i zapisami działań klasyków polskiej neoawangardy, będzie otwarta dla miłośników sztuki aż do 22 stycznia 2017 r.

XX Konkurs Prac Magisterskich i XIII Konkurs Prac Licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w dorocznych konkursach prac magisterskich i licencjackich. Edycja trwa od września 2016 r. do marca 2017 r. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta przewidziano do 31 grudnia 2016 r.


„Wiśniowy sad” – premiera w Teatrze Wybrzeże

W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 16 grudnia 2016 r. o godz. 19.00 odbędzie się premiera „Wiśniowego sadu" Antona Czechowa w reżyserii Anny Augustynowicz. Przedstawienie uświetni jubileuszowy sezon Teatru Wybrzeże. Premierę poprzedzi jubileuszowa gala, która rozpocznie się o godzinie 17.00.


Między kulturą a naturą, czyli wystawa w Baszcie Czarownic

Natura czy kultura? To jedno z podstawowych pytań, na które próbuje odpowiedzieć artystka Monika Smyła. „Czarostwo" brzmi tytuł wystawy jej prac. Na wernisaż, który odbędzie się w Baszcie Czarownic w czwartek, 20 października 2016 r. zaprasza Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Ekspozycje będzie można podziwiać do 31 grudnia 2016 r.


Maxim Kantor. Rodzina kontra Imperium

W Pałacu Opatów w Gdańsku, 8 października 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej prace jednego z najciekawszych artystów rosyjskich, który łączy filozofię z obserwacją społeczeństwa. Ekspozycję prezentującą obrazy, litografie, rzeźby oraz lalki teatralne zaprojektowane przez artystę można oglądać do 29 stycznia 2017 r.


Konie znowu skaczą na hipodromie

W ramach cyklu JumpOff Hipodrom, 10 i 11 grudnia 2016 r., odbędzie się V runda eliminacji jesienno-zimowych. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Z filmem w tle w Centrum Aktywności Twórczej

Ludzie podziwiający w galerii wystawy, a w tle film. Czy jest to możliwe? Do udziału w takim niezwykłym projekcie Karoliny Breguły zaprasza Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 21 października. Ekspozycja trwa do 31 grudnia 2016 r.


Realny nierealny człowiek, czyli wystawa w Galerii Kameralnej w Słupsku

Człowieka poza czasem i przestrzenią widzianego w malarstwie Beaty Cedrzyńskiej będzie można podziwiać w Galerii Kameralnej w Słupsku. Wernisaż prac pt. Outsider odbędzie się 20 października 2016 r. Wystawa czynna do 31 grudnia 2016 r.


Czarna materia malarstwa

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na prezentację malarstwa Alicji Domańskiej, „Insomnia Noir". Abstrakcyjne obrazy sopockiej artystki będzie można podziwiać od 8 listopada do 11 grudnia 2016 r. w siedzibie PGS.


Polski krajobraz na fotografiach

W Gdańskiej Galerii Fotografii w Zielonej Bramie w Gdańsku od 24 września do 4 grudnia 2016 r. można oglądać wystawę zdjęć z zakładu fotograficznego Stanisława Szalaya, działającego od końca XIX do lat 20. XX w. Na 33 powiększeniach ze szklanych diapozytywów zostały zaprezentowane fotografie pejzażu ziem polskich, architektury miejskiej i wiejskiej, typy etnograficzne i antropologiczne ludzi żyjących jeszcze przed I wojną światową.


Rumuńskie wesele w Narodowym

W Spichlerzu Opackim, oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku od 21 lipca do 31 grudnia 2016 r. można oglądać wystawę poświęconą rumuńskiemu weselu. Ekspozycja to liczne fotografie oraz materiał audiowizualny, na którym została zarejestrowana atmosfera tradycyjnego rumuńskiego ślubu.


EOIF GigaCon – elektroniczny obieg informacji w firmie

W Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się konferencja dotycząca elektronicznego obiegu informacji w firmie. Spotkanie ma na celu zebranie w jednym miejscu producentów rozwiązań wspomagających zarządzanie firmą, instytucją oraz potencjalnych klientów. Wśród prelekcji promujących konkretne rozwiązania pojawią się także wykłady merytoryczne.


Przemysł czasu wolnego kluczem do rozwoju Gdańska

W Gdańsku, 8 grudnia 2016 r. odbędzie się konferencja „Arena Gdańsk dla Biznesu. Przemysł czasu wolnego kluczem do rozwoju Gdańska". W programie spotkania zaplanowano m.in. wystąpienie przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz prelekcje przedstawicieli spółki zależnej – Agencji Rozwoju Pomorza.


Popiszczmy razem w… kościele św. Trójcy w Gdańsku

Muzyczno-edukacyjny happening związany z unikatowymi zabytkowymi organami i spotkanie ze św. Mikołajem w kościele oo. Franciszkanów pw. św. Trójcy w Gdańsku odbędzie się 5 grudnia 2016 r. Tradycyjnie jak co roku, akcja Popiszczmy Razem związana jest z odbudową unikatowych barokowych organów.


Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2016

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza młodych producentów rolnych oraz uczniów posiadających lub współgospodarujących w gospodarstwie rolnym do udziału w olimpiadzie. Eliminacje powiatowe – 2 grudnia, finał – 9 grudnia.


Uczniowie Hipokratesa nad Motławą

W Muzeum Narodowym w Gdańsku, Oddział Sztuki Dawnej, 15 listopada 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Uczniowie Hipokratesa nad Motławą". Ekspozycja poświęcona jest dokonaniom gdańskich medyków od XVI do końca XVIII w., których wizerunki oraz wydane przez nich dzieła medyczne będą prezentowane do 5 lutego 2017 r.


Gwiôzdka jidze przez Wdzydze, czyli Boże Narodzenie na Kaszubach

Skąd się wzięła na Kaszubach choinka, jakie były zwyczaje wigilijne oraz potrawy na świątecznym stole? Jak się robi papierowe ozdoby choinkowe i kwiaty z krepiny? Tego będzie się można dowiedzieć podczas warsztatów w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich. Na cykl „Gwiôzdka jidze przez Wdzydze" muzeum zaprasza do 13 stycznia 2017 r.


Debata Kongresu Kultury Pomorskiej w Pruszczu Gdańskim

W Faktorii Kultury w Pruszczu Gdańskim, 8 listopada 2016 r. odbędzie się kolejna debata z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej „Mapa i terytorium". Zaproszeni paneliści to m.in. Piotr Pułkowski – dyrektor Faktorii Kultury i Krystian Nehrebecki – dyrektor Centrum Kultury w Tczewie. Wstęp – wolny.


Przyjdź i zobacz jak w Sopocie skaczą konie

Sopot, po raz kolejny, stanie się miejscem eliminacji Pucharu JumpOff Hipodrom w skokach przez przeszkody rozgrywanych w ramach halowych zawodów regionalnych. W sezonie halowym 2016/2017 rozegranych zostanie 8 eliminacji. Najbliższe z nich odbędą się w dniach 29-30 października 2016 r., a finał zostanie rozegrany w dniach 17-19 marca 2017 r.


Alfred Wiśniewski i siły orfickie

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na wystawę rzeźb Alfreda Wiśniewskiego, zorganizowaną w setną rocznicę jego urodzin. Dzieła artysty, profesora gdańskiej ASP oraz jednego z rekonstruktorów zabytkowych rzeźb w zrujnowanym wojną Gdańsku, będzie można podziwiać od 27 października do 11 grudnia 2016 r.


— 20 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 21 - 40 z 46 rezultatów.
Newsletter

Patronat marszałka województwa

Patronat medialny: Pomorskie.eu

Kalendarium pomorskie