PATRONAT MEDIALNY POMORSKIE.EU

Poczet władców. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko w Zielonej Bramie

W Zielonej Bramie, oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, do 26 lutego 2017 r. można oglądać wystawę „Nowy poczet władców Polski. Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko". Wizerunki władców powstawały na podstawie materiałów źródłowych i z zachowaniem realiów epoki.


Adam Styp-Rekowski. Bliski, nie tak daleki Wschód

W oddziale Muzeum Narodowego w Zielonej Bramie w Gdańsku, 16 grudnia 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy Adama Styp-Rekowskiego. Prezentowane prace pochodzą z lat 2005–2016 i są rodzajem fotorejestracji fragmentu historii spoza kadru. Ekspozycję można oglądać do 19 lutego 2017 r.


Z albumu rodzinnego hrabiów Sierakowskich

W Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim, 16 grudnia 2016 r. odbędzie się wernisaż wystawy „Z albumu rodzinnego hrabiów Sierakowskich". Fotografie są zapisem życia codziennego rodziny Sierakowskich w Waplewie i Przeworsku – majątku Lubomirskich. Ekspozycję można oglądać do 9 czerwca 2017 r.


Skoki koni przez przeszkody, czyli kolejna runda JumpOff Hipodrom

W ramach cyklu JumpOff Hipodrom, 28 i 29 stycznia 2017 r., odbędzie się VI runda eliminacji jesienno-zimowych. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

M1, M2, M3…

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza na kolejną wystawę prezentującą młodą polską sztukę współczesną. Nowatorska prezentację „M / morze. Gosia Golińska.", która od zwiedzających wymagała będzie wyjątkowego zaangażowania w sztukę, odwiedzać będzie można do 19 lutego 2017 r.

Teraz Serce! – skorzystaj z bezpłatnych badań

Choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze czy hipercholesterolemia to poważne i niestety częste przypadłości kardiologiczne. W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej w sobotę, 21 stycznia 2017 r. będzie można w Rumi skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, by sprawdzić, czy nasze serce nie choruje.

Wystawa znikających miast Zbigniewa Bartusia

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza do obejrzenia wystawy Zbigniewa Bartusia – Znikające miasta. Wernisaż odbędzie się 21 stycznia 2017 r. Ekspozycję można podziwiać do 4 lutego. Wstęp – wolny.

Malowanie na szkle, kaszubskie i kociewskie bajki, czyli ferie w muzeum we Wdzydzach

Na projekcje filmowe i warsztaty muzealne zaprasza dzieci Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Zajęcia potrwają do piątku, 24 lutego 2016 r.

Obejrzyj film, poznaj historię Słupska i Ustki

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza na projekcję filmu „Po ich trudzie pozostał tylko ślad", która odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 r. Obraz ten przedstawia industrialną historię miasta i firm, które przyczyniły się do rozwoju Słupska i Ustki, ale już nie istnieją. Wstęp – wolny.

Sopocki Koncert Noworoczny

Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, zapraszają wszystkich miłośników muzyki klasycznej i nie tylko, na tradycyjny Koncert Noworoczny. Arie i fragmenty operetek największych mistrzów zaprezentuje duet – Monika Ledzion-Porczyńska i Tomasz Rak, w towarzystwie muzyków PFK Sopot, w sobotę, 14 stycznia 2017 r.

Ukraina sprzed wieków do odkrycia na wystawie

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza wraz ze swoim krakowskim odpowiednikiem, na wystawę „Ukraina przed wiekami". Prezentacja zabytków odkrytych na ziemiach dzisiejszej Ukrainy gromadzonych przez krakowskie Muzeum Archeologiczne od połowy XIX wieku do II wojny światowej, będzie dostępna dla zwiedzających od 12 stycznia do 31 maja 2017 r.

Wystawa „Eksplozja litery” w Ustce

Znak i znaczenie to dwie strony tego samego zjawiska. Relacje zachodzące między człowiekiem a językiem przedstawi projekt „Eksplozja litery. Ikonografia tekstualności jako źródła cierpień". Będzie można go oglądać w Baszcie Czarownic i Galerii Kameralnej w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 12 stycznia do 31 marca 2017 r. Wstęp – wolny.

Warsztaty rodzinne w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w każdą trzecią sobotę miesiąca, zaprasza na bezpłatne warsztaty, w których mogą uczestniczyć całe rodziny i wspólnie odkrywać sztukę.

Człowiek istotą polityczną – wykład Romana Lewandowskiego w Ustce

Człowiek jest istotą społeczną, czy może polityczną? Na bogato ilustrowany wykład „Homo politicus, czyli ornament z ludzkiej masy" zaprasza Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 11 stycznia 2017 r. Wstęp – wolny.

„Wszędzie kwadraty” i nie tylko

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na kolejne dwa wydarzenia ze świata sztuk plastycznych. Wernisażem w czwartek, 6 października 2016 r., otwarta zostanie wystawa „Janusz Janowski. Malarstwo i Rysunek. Retrospektywa". Natomiast w piątek, 7 października, miłośnicy sztuki z Trójmiasta i okolic, będą mieli możliwość zobaczyć grupową prezentację „Magia kwadratu, czyli kwadraty wszędzie".


Charytatywne granie przeciw uzależnieniom

Na charytatywny koncert Piotra Nagiela zaprasza w piątek, 16 grudnia 2016 r. fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom. Koncert skierowany do klubów abstynenta i grup AA z całego województwa, ale także do wszystkich zainteresowanych tematyka uzależnień, odbędzie się w Centrum Kultury w Kartuzach.


Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

Wiosna z Vivaldim, czyli muzyczne cztery pory roku dla dzieci

„Cztery Pory Roku" to nie tylko koncert z aktywnym udziałem najmłodszych melomanów, ale także muzyczne i multimedialne widowisko ze wspaniałą narracją aktorów oraz teatralnych lalek. Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejne spotkanie dla dzieci, przełamujące tradycyjną formułę edukacji muzycznej. Na koncert „Wiosenny ogród", który odbędzie się 20 marca 2017 r. są jeszcze bilety.

Ferie ze sztuką w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce na ferie zimowe dla dzieci, młodzieży i studentów przygotowało bogatą ofertę warsztatów plastycznych, rzeźby, ceramiki, obrazu i dźwięku oraz animacji poklatkowej.

Projekt filmowo-fotograficzny o najstarszych mieszkańcach Ustki

Czy wiesz co jest receptą na długowieczność? Agata Elsner i Marek Straszak w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce od 2 do 23 stycznia 2017 r. realizują projekt filmowo-fotograficzny o najstarszych mieszkańcach miasta.

— 20 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 1 - 20 z 46 rezultatów.
Newsletter

Patronat marszałka województwa

Patronat medialny: Pomorskie.eu

Kalendarium pomorskie