Ogłoszenia / komunikaty

Rusza konkurs Funduszu Sołeckiego. Pora nadsyłać zgłoszenia

17.01.2023

Patzer Dorota

wt., 17 sty, 15:16 (3 dni temu)
do

Każdy sołtys, który zrealizował w ich wsi ciekawe lokalne inwestycje takie jak: siłownie na otwartym powietrzu, boiska, wiejskie świetlice i różne inne projekty i chciałby się tym pochwalić, wystarczy, że zgłosi się do konkursu Funduszu Sołeckiego. Etap wojewódzki właśnie się rozpoczął. A pula nagród to 12 tys. zł. Zgłoszenia należy nadsyłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego do 16 lutego.

 

Celem konkursu jest między innymi aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich i okazja do edukacji w zakresie planowania przestrzennego czy ochrony środowiska. Udział w konkursie to również okazja do promocji Funduszu Sołeckiego. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Do konkursu można zgłaszać małe lokalne projekty, czyli m.in.: wiejskie świetlice, boiska, siłownie pod chmurką.

 

Zgłoszenia może dokonać sołtys wsi, członek rady sołeckiej lub wójt gminy. Każde sołectwo może złożyć jeden wniosek. Z konkursu wykluczone są projekty, które uzyskały dofinansowanie w ramach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego. Zwycięzca konkursu otrzyma 5 000 zł, zdobywca drugiego miejsca 4 000 zł, a za zajęcie trzeciego miejsca na podium przewidziano nagrodę 3 000 zł.

 

Regulamin konkursu

Formularz_zgłoszenia

 

Więcej o konkursie można przeczytać również tutaj.