Aktualności

Koncert bożonarodzeniowy „Mesjasz”

Polski Chór Kameralny zaprasza na koncert oratoryjny G.F. Haendla „Mesjasz", który odbędzie się 20 grudnia 2014 r. w kościele św. Mikołaja w Gdańsku. Wystąpią: brytyjscy soliści, Polski Chór Kameralny, orkiestra Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego.

O trudnej sztuce przekładu

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Instytut Kaszubski w Gdańsku, Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Rada Języka Kaszubskiego zapraszają na konferencję pt. „Tłumaczenia z kaszubskiego. Osoby, techniki i perspektywy", która odbędzie się w środę, 17 grudnia 2014 r., w godz. 9.00-17.00, w siedzibie muzeum, przy ul. Zamkowej 2 a.

Tryumfy Króla Niebieskiego – koncert kolędowy

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowała koncert kolęd. Muzyczne spotkanie odbędzie się w Słupsku, 19 grudnia 2014 r.

Kołysanki Maryi Panny

Przepiękny koncert adwentowy zatytułowany „Kołysanki Maryi Panny" odbędzie się w środę, 17 grudnia 2014 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Publiczność wysłucha wykładowców i studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wstęp jest wolny.

Grudniowe spotkanie z historią

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Sojusz", Stowarzyszenie FMW, Fundacja Archiwum Filmowe Drogi do Niepodległości, Chorągiew Gdańska ZHP wraz z historyczną Salą BHP Stoczni Gdańskiej zapraszają na „Spotkanie z historią" w rocznicę wydarzeń grudniowych na Wybrzeżu. 13 grudnia 2014 r. w Sali BHP Stoczni Gdańskiej będzie można zobaczyć m.in., jak wyglądała ulica i pojazdy w czasie stanu wojennego, posmakować grochówki z wojskowej kuchni polowej, wysłuchać koncertu Zbigniewa Stefańskiego i obejrzeć film „Czarny Czwartek".

Kompozytorski Koncert Mikołajkowy w Gdańsku

Akademia Muzyczna w Gdańsku oraz Koło Artystyczno-Naukowe Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki zapraszają 14 grudnia 2014 r. na Kompozytorski Koncert Mikołajkowy. Wstęp – wolny.

V Dni Muzyki Nowej

Zbliża się kolejna edycja gdańskiego festiwalu Dni Muzyki Nowej. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie koncentrować się wokół możliwości wykorzystywania głosu we współczesnych kompozycjach, a także na tym, jak na styku różnych gatunków powstaje nowa muzyczna jakość. Koncerty potrwają od 15 do 18 stycznia 2015 r.

Zaświaty w muzeum, czyli diabły i anioły na wystawie

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wyjątkową, przedświąteczną wystawę „Adam Kilian – Diabły, anioły i cała reszta". Prace wybitnego polskiego artysty i scenografa podziwiać będzie można aż do 1 marca 2015 r.

Kobieta bez przestrzeni

Czy kobiety mają dziś realny wpływ na politykę, gospodarkę, naukę, kulturę, świat biznesu? A jeśli tak, to czy wiemy o tym, czy to zauważamy? Filmowy projekt obywatelski, realizowany przez Video Studio Gdańsk i Stowarzyszenie Waga, dotyczy problemu stygmatyzowania kobiet przypisanymi im stereotypowo rolami i wynikającej z tego dyskryminacji.

Actus Humanus, czyli muzyka dawnych wieków

4. edycja festiwalu Actus Humanus, którego nadrzędną ideą jest prezentacja arcydzieł muzyki dawnej – w tym kompozycji korespondujących z okresem Bożego Narodzenia – w interpretacji czołowych reprezentantów wykonawstwa historycznego z całego świata, trwać będzie w Gdańsku od 8 do 14 grudnia 2014 r.

Archiwum wiadomości