Aktualności

O konflikcie polsko-szwedzkim w XVII w.

Wojnom szwedzkim na Powiślu poświęcony będzie kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 stycznia 2015 r. w sali Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Wstęp jest wolny.

Do stajenki – koncert kolęd

Polski Chór Kameralny zaprasza 24 stycznia 2015 r. na koncert kolęd „Do stajenki", zorganizowany z okazji 80. urodzin prof. Mariana Borkowskiego. Muzyczne spotkanie w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku to okazja do wysłuchania kolęd oraz kompozycji bożonarodzeniowych profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie – Mariana Borkowskiego oraz Pawła Łukaszewskiego.

Premiera „Sanatorium” w Słupsku

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 stycznia 2015 r. będzie miała miejsce premiera „Sanatorium" Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Inspiracją do powstania spektaklu jest proza Brunona Schulza, a zwłaszcza „Sanatorium pod klepsydrą" oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa.

Projekcja filmu „Przestrzenie Fangora”

W Zielonej Bramie, Oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, 17 stycznia 2015 r. będzie miała miejsce projekcja filmu „Przestrzenie Fangora". Seans zaplanowano w przestrzeni wystawy „Mapa symptomów. Geometria Anny Szprynger". Wstęp – wolny.

Przyjdź, posłuchaj, zobacz, pomóż

Gdańskie uczelnie artystyczne, Akademia Muzyczna i Akademia Sztuk Pięknych, zapraszają 19 stycznia 2015 r. na Noworoczny Koncert Charytatywny. Znane i lubiane utwory o charakterze rozrywkowym zaprezentują studenci różnych wydziałów Akademii Muzycznej. Koncert poprowadzi absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Milena Kanabus.

Nowa kolekcja sztuki XX i XXI wieku

W Pałacu Opatów, oddziale Muzeum Narodowego w Gdańsku, 15 stycznia 2015 r. odbędzie się wernisaż wystawy kolekcji sztuki współczesnej XX i XXI w. Najnowsze dzieła prezentują nieobecny dotąd w niej obraz zmieniającego się świata XX i XXI w. (poza Polską) i dążeń wolnościowych.. Ekspozycję można oglądać do 8 lutego 2015 r.

Człowiek ponad granicami – konkurs

Do 6 lutego 2015 r. Muzeum Emigracji w Gdyni wydłużyło termin zgłoszeń w konkursie „Człowiek ponad granicami" na najlepszy reportaż filmowy lub fotograficzny poświęcony tematyce migracji. Główna nagroda to 5 tys. złotych i szansa zaprezentowania pracy na największym festiwalu podróżniczym w kraju – Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy.

Dwie dekady z Harfą

Na koncert z okazji 20-lecia działalności zaprasza kwidzyński Harfa Gospel Choir. Artystom, który wystąpią w sobotę, 17 stycznia 2015 r. w teatrze, towarzyszyć będzie wielu gości.

Kolędy i pastorałki na jazzowo

Świąteczny nastrój przypomni nam koncert Gentle Jazz Trio, który odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia 2015 r., w Kwidzynie. Artyści zaprezentują kolędy i piosenki świąteczne, polskie i amerykańskie. Wstęp jest wolny, konieczny wcześniejszy odbiór wejściówek.

Nowoczesne arcydzieła chóralne

W programie tego koncertu znajdą się utwory, które nieczęsto goszczą na trójmiejskich scenach muzycznych i potrafią zaskoczyć słuchacza swoją oryginalnością. W sobotę, 24 stycznia 2015 r., w Centrum św. Jana w Gdańsku, wystąpi Chór Kameralny 441 Hz pod dyrekcją Anny Wilczewskiej. Wstęp jest wolny.