Aktualności

Dwa czterdziestolecia w Kuźni Wodnej w Oliwie. Przyjdź i zobacz, jak powstaje słynny miecz samurajów

W najbliższy weekend, 16-17 czerwca 2018 r. zorganizowane zostaną dwa wydarzenia z okazji 40-lecia udostępnienia zwiedzającym Kuźni Wodnej w Oliwie. W sobotę odbędzie się wykład Krzysztofa Panasa o dawnych technikach wytwarzania broni, natomiast w niedzielę artysta zaprezentuje swój kunszt wykuwając na żywo samurajski miecz.

Dziedzictwo zapomniane. Wykład Andrzeja Januszajtisa w cyklu Akademia Gdańska

Wyjątkowe organy, dzwony i zegary. Te, które można podziwiać i usłyszeć oraz te, które pozostały tylko na kartach historii będą bohaterami najbliższego wykładu Andrzeja Januszajtisa. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 19 czerwca 2018 r.

Od przedszkola do uniwersytetu dla seniora. Kto zwycięży w plebiscycie Pociąg do kultury?

Dobiega końca piąta edycja plebiscytu Pociąg do kultury. Uroczyste jego podsumowanie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 15 czerwca 2018 r. w Galerii Kameralnej w Słupsku.

Kolekcja obrazów, która powstaje już od 50 lat. Zobaczymy Stryjeńską, Wyspiańskiego i Boznańską

Zbiory obrazów Grażyny i Jacka Łozowskich to jedna z najważniejszych polskich prywatnych kolekcji sztuki polskiej. Będzie można ją podziwiać od 22 czerwca 2018 r. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Bonaparte przyjedzie do Gniewu. Jaki jest cel wizyty potomka słynnego Napoleona?

Z okazji inauguracji w Polsce szlaku kulturowego „Drogi Napoleońskie" w Gniewie zostanie odsłonięta tablica poświęcona Napoleonowi Bonaparte. W uroczystości weźmie udział Charles Bonaparte, potomek cesarza.

Gdzie jest najwięcej lip? Gdzie znajduje się Wielka Aleja? Przekonasz się podczas spaceru w Gdańsku

Szlakiem lip rosnących wzdłuż alei Zwycięstwa, parku akademickiego oraz znajdującego się przy u. Traugutta, dawanych cmentarzy w okolicach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Politechniki Gdańskiej będzie można przejść już w sobotę, 16 czerwca 2018 r. Wstęp jest wolny.

Performance, koncerty zespołów śpiewaczych, wystąpienia naukowców. Pomorskie Forum Edukacji Regionalnej o wielokulturowym Pomorzu

Kolejna edycja Pomorskiego Forum Edukacji Regionalnej – Wielokulturowe Pomorze odbędzie się po hasłem: „Co nas jednoczy? Drogi do niepodległości".

Znasz się na zarządzaniu kulturą? Masz ciekawe pomysły? Weź udział w konkursie na dyrektora biblioteki

Poprzedni dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Paweł Braun przez 8 lat kierował gdańską placówką, a wraz z początkiem 2018 roku rozpoczął pracę w bibliotece w Łodzi. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu obowiązki dyrektora pełni Bożena Orczykowska.

Obywatele swoi czy obcy? Debata o dziedzictwie polityki narodowościowej II RP

Krzysztof Czyżewski będzie gościem najbliższej Gdańskiej Debaty Obywatelskiej. Wprowadzi słuchaczy w temat wzajemnych relacji między Polakami a zamieszkującymi terytorium naszego państwa mniejszościami narodowymi. Otwarte spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 czerwca 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku.

Polonijni dziennikarze docenieni. Nagrody im. Macieja Płażyńskiego przyznane

Dziennikarze z: Czech, Kanady, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy wyróżnieni przez specjalną kapitułę. Nagroda przyznawana jest dla dziennikarzy i mediów służących Polonii.

Archiwum wiadomości

Aktualności