Aktualności

Leon Janta-Połczyński – senator i minister z Borów Tucholskich. Wystawa w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

Wystawa ma przybliżyć sylwetkę pomorskiego ziemianina, działacza społecznego, prawnika, senatora I i III kadencji, ministra rolnictwa w 5 rządach II RP.

Lubisz gotować? Chcesz się podzielić sprawdzonymi przepisami? Wyślij swoje zgłoszenie do 31 stycznia

Ciasto, sałatka, pieczeń – jesteś w nich mistrzem? Twoje przepisy robią prawdziwą furorę wśród rodziny i znajomych? Wyślij je do Instytutu Kultury Miejskiej. Może ta receptura znajdzie się w książce kulinarnej wydanej z okazji Gdańskich Dni Sąsiadów.

W magicznym świecie scenografii. Rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Pudełkowe scenografie, makieta, projektowanie oświetlenia – takie atrakcje czekają na chętnych, którzy wezmą udział w zwiedzaniu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Doskonała zabawa dla całych rodzin w sobotę, 21 stycznia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Maratony taneczny, teatralny, a może muzyczny? Podczas Ferii w Operze nikt nie będzie się nudzić

Opera Bałtycka w Gdańsku przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży, które na czas ferii zimowych pozostaną w Trójmieście. Zajęcia wypełnione będą tańcem, teatrem i muzyką.

Dowiedz się, na czym polega praca aktora czy reżysera. Ferie zimowe warto spędzić w Teatrze Wybrzeże

Szereg atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów przygotował Teatr Wybrzeże w okresie ferii zimowych. Dzieci będą mogły poznać teatr od kulis, a rodzice wybrać się na ciekawy spektakl.

Czyje książki najchętniej czytają Pomorzanie? Katarzyna Bonda, Magdalena Witkiewicz i Stefan Chwin w pierwszej trójce. Kto jeszcze?

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku opublikowała ranking 50 najchętniej czytanych książek w 2017 r, których akcja rozgrywa się na Pomorzu Gdańskim.

Piszesz po kaszubsku? Weź udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Drzeżdżona

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do udziału w konkursie literackim. Niepublikowane wcześniej prace należy przesyłać do 1 sierpnia 2018 r.

Trzy wernisaże jednego dnia. W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie zobaczymy wyjątkowe fotografie

W czwartek, 18 stycznia 2018 r. będzie okazja, by przyjrzeć się klimatycznym aktom kobiecym Wacława Wantucha, niepokojącym wizjom przemijania Małgorzaty Kotłowskiej oraz eksperymentalnym zdjęciom artystów młodego pokolenia.

Nietypowe wykorzystanie gitary elektrycznej, muzyka średniowieczna współcześnie, Kraftwerk inaczej. Usłysz inne oblicze muzyki

Gdańskie Dni Muzyki Nowej to inne oblicze znanej muzyki lub instrumentów i urządzeń obecnych w popkulturze. To podkreślenie twórczej kreatywności, która wydobywa potencjał poprzez reinterpretację lub odkrywanie możliwości drzemiących w dobrze znanych instrumentach.

Najpiękniejsze melodie światowej kinematografii. III Bal Gdański na Ołowiance

„Zapach kobiety", „Tango Roxanne", „Amelia", „Lista Schindlera" to tylko niektóre z tytułów, które z wielkich ekranów przebojem wchodzą do sal koncertowych. Muzyki filmowej będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w sobotę, 20 stycznia 2018 r.