Aktualności

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jak miasto powstało z gruzów? Poznaj wspomnienia świadków powojennej odbudowy Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło portal internetowy z relacjami gdańszczan opowiadającymi o odbudowie miasta po II wojnie światowej. Oprócz nagrań, w sieci znajdują się też bezpłatne materiały edukacyjne uzupełniające umieszczone tam wywiady.

Europejska Nagroda Filmowa i nominacja do Złotych Globów dla polskiego obrazu animowanego „Twój Vincent”

Film „Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, zrealizowany przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego, zwycięzcą Europejskich Nagród Filmowych w kategorii filmów animowanych.

Bilet na peron i na stadion. Dzień otwarty przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni

Pamiątkowe bilety oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W niedzielę zapraszamy na festyn na przystankach PKM Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.

Zaczarowany świat muzyki, baśni i tańca. Widowisko baletowe z muzyką na żywo

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku zaprasza na przedświąteczne koncerty familijny i edukacyjny. Młodzi tancerze zabiorą słuchaczy w zaczarowany świat baśni. Towarzyszyć im będzie muzyka Piotra Czajkowskiego i Johanna Straussa.

Chcesz zobaczyć jak wygląda teatr od kulis? Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie otwarta dla zwiedzających

Widownia, scena oraz pracownie teatralne to tylko niektóre z miejsc, do których będzie mógł wejść każdy. Wyjątkowa okazja do zwiedzania w sobotę, 16 grudnia 2017 r. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp – wolny.

Muzyka zatopiona w bursztynie. Koncert w bazylice św. Brygidy

Koncert skrzypcowy H. Wieniawskiego i Hymne papal P. Mossa w piątek, 15 grudnia 2017 r. zainaugurują poświęcenie bursztynowego ołtarza w bazylice św. Brygidy. Wstęp – wolny.

Chcesz zostać nowym dyrektorem gdańskiej biblioteki? Weź udział w konkursie

Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku będzie pracował tylko do końca roku. Zarząd Województwa Pomorskiego, 5 grudnia 2017 r. podjął uchwałę o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora.

Spotkanie z muzyką Kaszub. Posłuchaj ludowych kolęd i fragmentów nieznanej sztuki Franciszka Sędzickiego

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na przedświąteczny koncert pt. „W cëdowną noc gwiôzdkòwą", który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia 2017 r. Wstęp – wolny.

Wyjątkowe święto tańca i tancerzy. 25-lecie gdańskiego Teatru Dada von Bzdülöw

W tym roku Teatr Dada von Bzdülöw obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Organizowany z tej okazji festiwal Dada Fest potrwa trzy dni, od 8 do 10 grudnia 2017 r. W programie imprezy przewidziano zarówno spotkania z artystami, którzy współtworzyli najważniejsze przedstawienia zespołu, jak również prezentację nowych spektakli.