Aktualności

Dlaczego palmę wielkanocną umieszczano za obrazem, a kotki baziowe połykano? Wielkanoc na Pomorzu

Co włożyć do wielkanocnego koszyczka? Czy na Kaszubach pisanki mają wzorki? Co to jest zielony dyngus? Dlaczego dzieci szukają zajączka na polu? Tradycja i wielkanocne zwyczaje.

Kto dostanie prestiżowe wyróżnienie? Przyjdź na galę XX Pomorskiej Nagrody Artystycznej

W kategorii Kreacje Artystyczne – 10 nominacji, trzy do Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz trzech pretendentów do miana Mecenasa Kultury, czyli Pomorska Nagroda Artystyczna za 2018 rok.

Wizyta w muzeum nie musi być maratonem. Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Czy wiesz, ile czasu spędzasz na oglądaniu jednego dzieła sztuki w muzeum? Z badań wynika, że średnio tylko 8 sekund. Zwiedzanie nie musi być maratonem, podczas którego trzeba zobaczyć wszystkie pokazywane na ekspozycjach obiekty. Muzea mają inspirować, a nie męczyć – dlatego ciekawą propozycją jest Dzień Wolnej Sztuki.

Pomorze solidaryzuje się z Paryżem. Ogromne straty po pożarze katedry Notre Dame

Do Paryża płynie wsparcie z całego świata. Organizowane są zbiórki pieniędzy na odbudowę katedry. Już teraz zadeklarowano około 750 mln euro wpłat. Głowy państw oferują wsparcie merytoryczne ze strony najlepszych konserwatorów zabytków. List marszałka Mieczysław Struka do ambasadora Francji.

Święto miłośników muzyki świata i jazzu. 9. edycja Siesta Festival w Gdańsku

Cztery dni, siedmioro artystów i dziesięć koncertów tak zapowiada się tegoroczna edycja Siesta Festival 2019. Koncerty rozpoczynają się w czwartek, 25 kwietnia wieczorem i potrwają do niedzieli, 28 kwietnia 2019 roku.

Zrealizuj teatralną receptę w Starej Aptece. Poznaj tajemnice tworzenia współczesnych oper

W ramach projektu Recepta w Starej Aptece odbędzie się spotkanie poświęcone operze współczesnej. Wydarzenie zostanie zorganizowane w poniedziałek, 13 maja 2019 r., a jego gościem będzie muzyk Wojtek Blecharz. Wstęp – wolny.

Chcesz poznać historię byłych więźniów obozów koncentracyjnych? Jeśli tak to, przyjdź do Centrum Aktywności Twórczej

O sporcie nad Słupią posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 25 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny. Historyczne czwartki w Słupsku odbywają się cyklicznie raz w miesiącu.

Spektakl i tort na 455. urodziny mistrza ze Stratfordu. Podczas „Burzy” wiele będzie się działo

Przedstawienie będzie można zobaczyć na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego we wtorek, 23 kwietnia 2019 r. To okazja to świętowania jubileuszu 455. urodzin Williama Szekspira.

Majówka w Teatrze Wybrzeże, czyli znakomita rozrywka podczas długiego weekendu

Podczas majówki w Teatrze Wybrzeże zaprezentowane zostaną trzy tytuły: „Fedra", „Śmierć komiwojażera" oraz „Damy i huzary albo Play Fredro". Spektakle będzie można zobaczyć od 1 do 5 maja 2019 r.

Jak Olga Babak odbiera mieszkańców Ustki? Dowiesz się podczas wystawy w Centrum Aktywności Twórczej

Wernisaż prac Olgi Babak odbędzie się w środę, 24 kwietnia w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Tydzień wcześniej, bo 17 kwietnia będzie można porozmawiać z artystką

Archiwum wiadomości