Aktualności

Japoński teatr po kaszubsku i spotkanie z gośćmi specjalnymi. Wieczór polskiej i kaszubskiej poezji w Wejherowie

W najbliższą sobotę, 25 listopada 2017 r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się niecodzienne spotkanie mistrzów japońskiej poezji haiku w polskiej i kaszubskiej odsłonie. Będą to Dariusz Brzóska-Brzóskiewicz, Witold Bobrowski i dr hab. Adela Kuik-Kalinowska. Goście opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z kulturą Wschodu. Na koniec kaszubski Teatr Zymk zaprezentuje etiudę „Òstatny sąd w Mirachòwie" inspirowanej japońskim teatrem.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy po raz 26. Krótkometrażowe filmy, najlepsze reklamy oraz konkursy

Już 27 listopada 2017 r. zacznie się w Gdańsku festiwal Euroshorts, który potrwa aż do 3 grudnia. 57 filmów krótkometrażowych z 23 krajów będzie walczyć o nagrody. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

Mieszkają na Marsie, a chcą wrócić na Ziemię. Zobacz niezwykłą instalację i projekcje filmowe w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza na wernisaż wystawy z projekcją filmów wideo Filipe Afonso, który odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, 29 listopada 2017 r.

Tajne spotkanie podchorążych na zamku w Gniewie. Zobacz, co wydarzyło się w „Noc listopadową”?

Uczniowie z Gniewu wcielą się w historyczne postacie z czasów powstania listopadowego. Spektakl upamiętniający rocznicę jego wybuchu odbędzie się w poniedziałek, 27 listopada 2017 r., na dziedzińcu gniewskiego zamku. Wstęp – wolny.

Łoś Lucek, lodowa zjeżdżalnia i świąteczne przysmaki. Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy z kołem widokowym w tle

Miód, anyż i pomarańcze to niewątpliwie zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ten aromat da się poczuć już od 2 grudnia na Targu Węglowym w Gdańsku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017.

Nowa płyta i wyjątkowy koncert. Fisz Emade zagra w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Fisz Emade Tworzywo wystąpią w sobotę, 25 listopada 2017 r. Muzycy zagrają utwory z najnowszej płyty „Drony", która od wydania otrzymała status platynowej i nadal zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów.

Archiwalne zdjęcia w darze dla muzeum. Ty też możesz zostać mecenasem gdańskiego dziedzictwa

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało w darze unikatowy album. Zawiera on zdjęcia przedstawiające powojenną odbudowę miasta. Część z nich pokazana zostanie na wystawie w planowanym Muzeum Gdańska.

Unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Wystawa prac Luisy Spiny w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż wystawy Rozmowy nad brzegiem Luisy Spiny. Wydarzenie zrealizowane w ramach rezydencji artystycznej odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 23 listopada 2017 r. Wstęp – wolny.

Polska szkoła reportażu w Gdańsku, czyli Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Trzy dni czytelniczych atrakcji. Będą spotkania z autorami i dyskusje na ciekawe tematy. Poznaj polskich autorów reportaży.

Zaskakiwał, bawił, a przy tym zmuszał do refleksji. Koncert w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy po raz kolejny spróbuje udowodnić, że potrafi doskonale poradzić sobie z każdym repertuarem. Tym razem wspólnie z Anną Chodyną przypomną największe przeboje Wojciecha Młynarskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 listopada 2017 r.