Aktualności

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jak klimat kształtował naszą historię? Dowiesz się podczas wykładu w Kawiarni Naukowej

Gościem 112. spotkania w ramach Kawiarni Naukowej będzie dr Magdalena Łącka-Wojciechowska z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Wykładu będzie można posłuchać w czwartek, 21 lutego 2019 r. w sopockim hotelu Rezydent. Wstęp – wolny.

Seniorzy lubią koncerty i spektakle, młodzi wolą spotkania autorskie. Jaka jest i co wybiera publiczność gdańskich instytucji kultury?

Instytut Kultury Miejskiej od sierpnia do listopada 2018 r. badał uczestników imprez, które organizowały gdańskie instytucje kultury. W badaniach wzięło udział ponad 2 tys. osób i 19 instytucji. Odpowiadali na pytania m.in. o to, skąd dowiadują się o wydarzeniach, jakie są ich wrażenia i skąd pochodzą.

Jak budować miasto portowe? Jak zmienia się centrum Gdyni? Dowiesz się na specjalnym spotkaniu

Pretekstem do rozmowy o przenikaniu terenów portowych i gdyńskiego śródmieścia jest wydanie publikacji „Przestrzenie emigracji. Dworzec Morski i infrastruktura emigracyjna w Gdyni". O historycznych zmianach i planach na przyszłość będą mówić specjaliści – architekci, konserwatorzy i historycy. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2019 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zobacz trzydzieści najciekawszych prac artystów z Pomorza. III Triennale Sztuki Pomorskiej w Sopocie

Pomorskie Triennale to konkurs i jednocześnie związana z nim wystawa. Udział w nim biorą zarówno doświadczeni, jak i zupełnie nowi artyści pomorscy, którzy reprezentują cztery kategorie sztuki: malarstwo, formy przestrzenne, rysunek i intermedia. Podczas wernisażu 15 lutego 2019 r. zostaną wyłonieni tegoroczni zwycięzcy.

Gdzie zabrać drugą połówkę na walentynkowy spacer? Najbardziej romantyczne miejsca w Gdańsku

Gdańsk swoim klimatem, urokliwymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami sprzyja romantycznym spacerom. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na walentynki, podpowiadamy, dokąd możesz zabrać swoją drugą połówkę, by poczuła się wyjątkowo.

Spektakl o ofiarach propagandy sukcesu. „Śmierć komiwojażera” w Starej Aptece [PREMIERA]

Na deskach Teatru Wybrzeże wystawiona zostanie najsłynniejsza sztuka amerykańskiego dramaturga Arthura Millera. Premiera „Śmierci komiwojażera" w reżyserii Radka Stępnia odbędzie się w sobotę, 2 marca 2019 r. w Starej Aptece.

Natura i duchowość na obrazach celestyńskiego mnicha. Poznaj twórczość Carla Borromäusa Rutharta

Dzieła Carla Borromäusa Rutharta znajdują się w kolekcjach muzeów na całym świecie. Wystawa w Muzeum Narodowym w Gdańsku będzie pierwszą prezentacją obrazów artysty w Polsce. Jej wernisaż zorganizowany zostanie w czwartek, 28 lutego 2019 r. w Oddziale Sztuki Dawnej.

Samorządy Gdańska i Pomorza nie oddadzą ECS. Jest odpowiedź na propozycje ministerstwa

Władze Gdańska i samorządu województwa pomorskiego odrzucają propozycję premiera dotyczącą Europejskiego Centrum Solidarności. Pełniąca obowiązki prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz i marszałek Mieczysław Struk przesłali ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu pismo, w którym wspólnie odnoszą się do propozycji złożonej przez niego na spotkaniu 29 stycznia 2019 r.

Pokaz arcydzieła kina niemego z Eugeniuszem Bodo i koncert formacji Czerwie. Nietypowa propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Film „Kult ciała", do którego muzykę na żywo zagra znakomita polska formacja Czerwie poprzedzi wykład Anny Ratkiewicz-Syrek – Różne oblicza miłości u Szekspira. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

Archiwum wiadomości

Aktualności