Aktualności

Przekonaj się, jak wyglądało życie codzienne na dawnej wsi pomorskiej. Wakacyjna akcja w Swołowie

W ramach cykl „Muzeum jako żywo" w każdy czwartek wakacji w Swołowie odbywać się będą pokazy dawnych rzemiosł i prac gospodarskich. W programie przewidziano też m.in. warsztaty zdobienia tkanin oraz gry na wiejskich instrumentach. Akcja rozpoczyna się 27 czerwca 2019 r.

Zobacz, jakie są najnowsze trendy w dizajnie. Rozpoczyna się cykl wystaw w Domu Uphagena

Najnowsze trendy projektowe będzie można zobaczyć na wystawach z cyklu Dizajn w Domu Uphagena. Pierwsza z nich zostanie poświęcona twórczości Doroty Ceneckiej oraz Przemysława Kusia. Wernisaż odbędzie się w piątek, 28 czerwca 2019 r.

„Urodziny” Wartowni nr 1 na Westerplatte. 45 lat temu obiekt otwarto dla zwiedzających

Bezpłatne zwiedzaniu Szlaku Pamięci, premierowy pokaz wyjątkowego archiwalnego filmu, nowa gra edukacyjna oraz prezentacja zakupionej przez rekonstruktorów armaty polowej. To główne atrakcje obchodów 45-lecia otwarcia dla zwiedzających Wartowni nr 1 na Westerplatte. Wydarzenie zorganizowane zostanie w sobotę, 29 czerwca 2019 r.

62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Wakacyjne koncerty w Oliwie

W katedrze oliwskiej odbędzie się 17 recitali organowych na wspaniałym zabytkowym instrumencie z XVIII wieku. Koncerty trwają od czerwca do sierpnia we wtorki i piątki o godz. 20.00. Pierwsza uczta dla melomanów w piątek, 28 czerwca 2019 r. Wstęp – wolny.

Chcesz dowiedzieć się, jaki dramat rozegrał się na mokradłach? Jeśli tak to, przyjdź do Centrum Aktywności Twórczej

O grzechach nauczyciela Perlicka posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 27 czerwca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Lato czas zacząć! Cudawianki w Gdyni witają wakacje

Tylko w Gdyni można skorzystać z unikatowej na skalę ogólnopolską propozycji spędzenia nocy świętojańskiej. Na uczestników czekają koncerty polskich i zagranicznych wykonawców, wiele artystycznych działań w przestrzeni miejskiej, na plaży i bulwarze, gdzie każdy znajdzie coś interesującego.

Utwory Beatlesów, Klenczona, Niemena dla ojców i koncert w hołdzie Adamowiczowi. Euro Chamber Music Festival w Gdańsku

Od piątku, 21 czerwca 2019 r. Gdańsk jest stolicą muzyki kameralnej, a to za sprawą Euro Chamber Music Festival. Piękna muzyka, wspaniali artyści do 14 lipca opanują stolicę województwa pomorskiego. W swoich terminarzach warto uwzględnić spotkanie z Żukami z okazji Dnia Ojca i koncert dedykowany pamięci śp. Pawła Adamowicza.

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Little Pony”

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna realizowanego w Teatrze Wybrzeże. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. w Starej Aptece w Gdańsku zaprezentowany zostanie spektakl „Little Pony" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Wakacyjne spektakle w Pruszczu Gdańskim. Przed nami 11. sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza na kolejny sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim. Pierwsze wakacyjne przedstawienie zaprezentowane zostanie w sobotę, 6 lipca 2019 r. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Operowa historia z dalekich Indii. „Paria” Stanisława Moniuszki na Targu Węglowym w Gdańsku

Plenerowe projekcje oper na gdańskim Targu Węglowym to już tradycja. W 2019 roku, w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki będzie można zobaczyć jego przedostatnie dzieło – „Parię". Transmisja na żywo z Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu 30 czerwca 2019 r. o godzinie 18.00.