Aktualności

Wystawa „Beksiński nieznany” po raz pierwszy w Gdańsku! Bilety już do nabycia w Teatrze Szekspirowskim

Ponad 100 prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych – można obejrzeć podczas wystawy dzieł artysty od 5 stycznia do 4 lutego 2018 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Kim był „Czarny Generał”? Poznaj historię nieco zapomnianego bohatera

Projekt „Czarny Generał" to antywojenny manifest inspirowany narodową historią. Pierwsza publiczna jego prezentacja odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 r., w Dworze Artusa w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Preludium do świąt Bożego Narodzenia. 5 adwentowych dni i 10 koncertów festiwalu Actus Humanus Nativitas

Przez pięć dni będzie można poczuć atmosferę najpiękniejszych świąt, a mrok krótkich grudniowych dni rozświetli muzyka w najwybitniejszych wykonaniach. Centrum św. Jana, Ratusze Staromiejski i Głównego Miasta, kościół św. Bartłomieja – w tych miejscach od 13 do 17 grudnia 2017 r. można posłuchać muzyki, która wprowadza w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jak miasto powstało z gruzów? Poznaj wspomnienia świadków powojennej odbudowy Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska uruchomiło portal internetowy z relacjami gdańszczan opowiadającymi o odbudowie miasta po II wojnie światowej. Oprócz nagrań, w sieci znajdują się też bezpłatne materiały edukacyjne uzupełniające umieszczone tam wywiady.

Europejska Nagroda Filmowa i nominacja do Złotych Globów dla polskiego obrazu animowanego „Twój Vincent”

Film „Twój Vincent" w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, zrealizowany przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego, zwycięzcą Europejskich Nagród Filmowych w kategorii filmów animowanych.

Bilet na peron i na stadion. Dzień otwarty przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdyni

Pamiątkowe bilety oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W niedzielę zapraszamy na festyn na przystankach PKM Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.

Zaczarowany świat muzyki, baśni i tańca. Widowisko baletowe z muzyką na żywo

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku zaprasza na przedświąteczne koncerty familijny i edukacyjny. Młodzi tancerze zabiorą słuchaczy w zaczarowany świat baśni. Towarzyszyć im będzie muzyka Piotra Czajkowskiego i Johanna Straussa.

Chcesz zobaczyć jak wygląda teatr od kulis? Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie otwarta dla zwiedzających

Widownia, scena oraz pracownie teatralne to tylko niektóre z miejsc, do których będzie mógł wejść każdy. Wyjątkowa okazja do zwiedzania w sobotę, 16 grudnia 2017 r. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp – wolny.

Muzyka zatopiona w bursztynie. Koncert w bazylice św. Brygidy

Koncert skrzypcowy H. Wieniawskiego i Hymne papal P. Mossa w piątek, 15 grudnia 2017 r. zainaugurują poświęcenie bursztynowego ołtarza w bazylice św. Brygidy. Wstęp – wolny.