Aktualności

Chcesz być świadkiem historycznej epopei? Przenieść się w czasy oblężenia krzyżackiej twierdzy przez wojska Jagiełły? Wybierz do Malborka!

Jak w XV w., przed zamkiem rycerze rozbiją obóz. Wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Kowale, kucharze, szewcy i krawcy podzielą się tajnikami swojego rzemiosła. Będą też pląsy i tany oraz rodzinne zabawy. Inscenizację Oblężenie Malborka będzie można obejrzeć 20 i 21 lipca na Wałach von Plauena.

Wejherowskie muzeum ma już 50 lat. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na jubileuszowej wystawie

Wystawa jubileuszowa to okazja, by pokazać najciekawsze zbiory, stanowiące niepowtarzalną i wyjątkową skarbnicę wiedzy o kulturze regionu. Ekspozycję w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie będzie można zwiedzać od 20 lipca 2018 r.

Artystka w cieniu feminizmu. Jacqueline Livingston i jej fotograficzne eksperymenty

Wystawa „W cieniu feminizmu. Na obrzeżach sztuki amerykańskiej lat 60. i 70. XX w." będzie prezentacją fotografii nieżyjącej już artystki Jacqueline Livingston. Pokazane na niej zostaną dotychczas niepublikowane zdjęcia pochodzące z prywatnego archiwum jej spadkobierców. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 lipca 2018 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Gdańska sobota z operą. Najpierw zwiedzanie zakamarków Opery Bałtyckiej, a wieczorem „Don Giovanni” na Targu Węglowym

Wielka opera Wolfganga Amadeusza Mozarta prosto z Włoch. Elegancka scenografia i kostiumy, a do tego komentarz na żywo. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza w sobotę, 21 lipca 2018 r. na pokaz opery „Don Giovanni".

Jacy są bibliotekarze poza pracą? Przekonasz się oglądając wystawę zdjęć #chodzedobiblioteki w Sztuce Wyboru w Gdańsku

Bohaterami nowej odsłony kampanii #chodzedobiblioteki są pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Fotografie pokazują ich w pracy, ale i pochłoniętych niezwykłymi pasjami, które z książką często mają niewiele wspólnego. Aby przekonać się, czym zajmują się bibliotekarze poza murami biblioteki, warto przyjść 19 lipca 2018 r. na wernisaż wystawy w Sztuce Wyboru w Gdańsku.

Wakacyjna stolica tancerzy i fanów dobrej muzyki. Gdańsk Dźwiga Muzę

Brodka, Lao Che, Bisz B.O.K, Strachy na Lachy, Kaliber 44, Happysad, Illusion, Bedeos, Daria Zawiałow oraz Bob One & Bas Tajpan – 3 dni i 3 noce muzyczno-tanecznego święta.

Billy Idol po raz pierwszy w Polsce. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Bryan Ferry zagra 20 lipca 2018 r. w amfiteatrze Doliny Charlotty. Dzień później, 21 lipca wystąpi po raz pierwszy w Polsce Billy Idol. W sierpniowym koncercie będzie można zobaczyć i posłuchać Alan Parsons Live Project & The Waterboys.

Tu są emocje, tu się dzieje… tu trzeba być! Co nowego na Jarmarku św. Dominika?

758 lat tradycji, 3 strefy handlowe, 1000 kramów, wystawcy z 12 krajów i 23 dni doskonałej zabawy – to słynny na cały świat Jarmark św. Dominika. Wielkie święto handlu i rozrywki rozpocznie się w Gdańsku w sobotę, 28 lipca 2018 r.

Jak wygląda archeolog przy pracy? Zrób zdjęcie i wygraj nagrody w muzealnym konkursie

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku ogłasza konkurs fotograficzny „Jestem archeologiem – rozwiązuję zagadki przeszłości". Zdjęcia można przysyłać od 17 lipca do 9 września 2018 r.

Archeologiczne skarby sprzed naszej ery. Zobacz, co odkryto na prastarym cmentarzysku w Domasławiu

Ozdobną biżuterię, narzędzia, naczynia oraz… gliniany wózek z okresu wczesnej epoki żelaza będzie można oglądać w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku od 18 lipca 2018 r. Na wystawie zaprezentowanych zostanie 200 cennych zabytków odkrytych na terenie cmentarzyska w Domasławiu pod Wrocławiem

Archiwum wiadomości

Aktualności