Aktualności

Filharmonicy gdańscy dla Niepodległej. Łotewsko-polski koncert symfoniczny z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

Czy radość z okazji odzyskania niepodległości jest niezależna od narodowości? Posłuchaj koncertu symfonicznego kompozytorów łotewskiego i polskiego, 23 września 2018 r. w Gdańsku.

Spośród prawie 350 zgłoszeń wybrali najlepszych. Lista nominowanych do Pomorskiej Nagrody Literackiej Wiatr od Morza

Nowa nagroda dla pisarzy, dziennikarzy, autorów książek i opracowań humanistycznych, historycznych, regionalnych, dramatopisarzy i scenarzystów, wydawców książek i czasopism, bibliotekarzy i księgarzy. Zobacz, kto został nominowany.

Widzowie gorąco przyjęli „Kamerdynera” na festiwalu filmowym w Gdyni. Dziś film Bajona wchodzi do kin

„Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Oklaski po seansie trwały ponad sześć minut. Film dobrze oceniają też krytycy. Już od 21 września 2018 r. można oglądać go w kinach w całej Polsce.

Konkurs Pomorskie drogi do Niepodległej. W Gdańsku wygrała prezentacja o Władysławie Cieszyńskim

Uczniowie sami wybierali bohaterów swoich opowieści. Pokazali, kto może być wzorem patriotyzmu. Przypomnieli zapomniane czasem postacie. Prezentacje wymagały nie tylko kreatywności, ale i ogromnej wiedzy.

Inne wizje sztuki, różne techniki malarskie. Poznaj twórczość niezwykłego szwajcarskiego duetu

Wystawa prac Silvii Gertsch i Xerxesa Ach to pierwszy w Polsce, tak duży pokaz twórczości współczesnej sztuki szwajcarskiej. Jej wernisaż odbędzie się w niedzielę, 23 września 2018 r. w Pałacu Opatów w Gdańsku.

Zobacz Włochy w Gdańsku. Niektóre dzieła sztuki zostaną pokazane po raz pierwszy

Wystawa będzie pierwszą próbą ukazania dziedzictwa włoskiego w Gdańsku od XIV do końca XVIII w. Zdecydowana większość obrazów, rysunków czy grafik nie była dotychczas eksponowana. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. w Zielonej Bramie.

Ostatnie 100 lat historii i nowoczesna forma patriotyzmu. Festiwal teatralny Scena Wolności w Słupsku

Podczas festiwalowego przeglądu konkursowego zostaną zaprezentowane wybrane przedstawienia teatrów dramatycznych z całej Polski, które w sposób szczególny dotyczą sytuacji społecznej, zarówno dzisiaj jak i na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Miłość potężniejsza niż śmierć. Najsłynniejszy romantyczny balet „Giselle” już niebawem w Gdańsku

W Operze Bałtyckiej trwają ostatnie próby do baletu „Giselle". Pierwsza premiera sezonu artystycznego 2018/2019 zaplanowana jest na 12 października. To klasyczny balet, opowiadający niezwykle romantyczną i nastrojową historię dwóch równoważących się miłości – do mężczyzny i do tańca.

Ponad 80 nagranych płyt, prawie 650 prawykonań w ciągu 40 lat. Jubileuszowy koncert Polskiego Chóru Kameralnego

Muzyka polskiego baroku zabrzmi 28 września 2018 r. w murach archikatedry oliwskiej. To główny koncert z okazji jubileuszu Polskiego Chóru Kameralnego.

Wymień, kup lub sprzedaj! Kobylnicka Garażówka pod hasłem Jesienne Porządki

Wyprzedaże, występy artystyczne oraz prezentacja… wyjątkowego robota koszącego. Przed nami siódma edycja Kobylnickiej Garażówki. Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 września 2018 r.

Archiwum wiadomości