Aktualności

Łoś Lucek, lodowa zjeżdżalnia i świąteczne przysmaki. Rusza Jarmark Bożonarodzeniowy z kołem widokowym w tle

Miód, anyż i pomarańcze to niewątpliwie zapach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ten aromat da się poczuć już od 2 grudnia na Targu Węglowym w Gdańsku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2017.

Nowa płyta i wyjątkowy koncert. Fisz Emade zagra w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Fisz Emade Tworzywo wystąpią w sobotę, 25 listopada 2017 r. Muzycy zagrają utwory z najnowszej płyty „Drony", która od wydania otrzymała status platynowej i nadal zajmuje czołowe miejsca na listach przebojów.

Archiwalne zdjęcia w darze dla muzeum. Ty też możesz zostać mecenasem gdańskiego dziedzictwa

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otrzymało w darze unikatowy album. Zawiera on zdjęcia przedstawiające powojenną odbudowę miasta. Część z nich pokazana zostanie na wystawie w planowanym Muzeum Gdańska.

Unikalny obraz horyzontu widzianego z brzegu morza. Wystawa prac Luisy Spiny w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż wystawy Rozmowy nad brzegiem Luisy Spiny. Wydarzenie zrealizowane w ramach rezydencji artystycznej odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 23 listopada 2017 r. Wstęp – wolny.

Polska szkoła reportażu w Gdańsku, czyli Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Trzy dni czytelniczych atrakcji. Będą spotkania z autorami i dyskusje na ciekawe tematy. Poznaj polskich autorów reportaży.

Zaskakiwał, bawił, a przy tym zmuszał do refleksji. Koncert w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy po raz kolejny spróbuje udowodnić, że potrafi doskonale poradzić sobie z każdym repertuarem. Tym razem wspólnie z Anną Chodyną przypomną największe przeboje Wojciecha Młynarskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 listopada 2017 r.

Stwórz własny karmnik. Modelarska sobota w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza rodziców z dziećmi lub dziadków z wnukami na sobotnie warsztaty z projektowania i tworzenia karmników dla ptaków. Najbliższe spotkanie w Centrum Aktywności Twórczej już 25 listopada 2017 r. Wstęp – wolny.

Święte miejsca Gotów. Poznaj tajemnice kamiennych kręgów z pierwszych wieków naszej ery

Wyjątkowe znaleziska z grobów książęcych i grobu szamana zobaczyć będzie można w Skansenie Archeologicznym Grodzisko w Sopocie. Po raz pierwszy wspólnie pokazane zostaną zabytki pochodzące z cmentarzysk w Odrach, Leśnie i Węsiorach. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2017 r.

Chcesz wygrać 8 tysięcy złotych? Weź udział w konkursie na album komiksowy o Dziadku

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na 48-stronicowy album komiksowy poświęcony życiu lub osiągnięciom Józefa Piłsudskiego.

Kilkanaście kół gospodyń wiejskich zmierzy się w Żukowie w gminnym konkursie. Cztery konkurencje, koncerty i degustacje

To już XV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Odbędzie się w Żukowie w sobotę, 18 listopada 2017 r.