Aktualności

Centrum Hevelianum, kościół św. Katarzyny, a może szkoła? W którym miejscu najlepiej brzmi muzyka?

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza na cykl 14 koncertów w zabytkowych gdańskich wnętrzach, m.in.kościołach. Pierwsza uczta dla melomanów odbędzie się na Ołowiance w czwartek, 1 sierpnia 2019 r. Wstęp jest bezpłatny

Dorota Kolak uhonorowana Nagrodą im. Ireny Solskiej! Jej kreacje wywierają ogromny wpływ na rozkwit sztuki aktorskiej

Klub Krytyki Teatralnej i sekcja polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT/IATC) przyznały jednogłośnie Nagrodę im. Ireny Solskiej. W ten sposób uhonorowały całokształt osiągnięć artystycznych Doroty Kolak, wybitnej aktorki Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Posmakuj, poczuj, pooglądaj i posłuchaj wielokulturowego Gdańska. Festiwal Kultur Okno na Świat 2019

Chcesz pobudzić wszystkie zmysły? Weź udział w wycieczce po wielokulturowym Gdańsku. Odwiedź miejsca, które pokażą różnorodność miasta, m.in. meczet i synagogę. Posmakuj dań kuchni żydowskiej, arabskiej i ukraińskiej, naucz się ukraińskiego haftu, pisma arabskiego, malowania tatuaży z henny i parzenia aromatycznej kawy po turecku.

Ulica Teatralna znowu otwarta dla przechodniów. Jakie jeszcze zmiany czekają Teatr Wybrzeże?

Zakończył się jeden z etapów inwestycji realizowanej przez Teatr Wybrzeże. Po zakończeniu prac budowlanych otwarta została ulica Teatralna w Gdańsku. Dzięki kolejnym modernizacjom miasto zyska nowoczesną scenę teatralną, komfortową zarówno dla widzów, jak i dla artystów.

Czy wszyscy jesteśmy szczęśliwi? Na to pytanie postara się odpowiedzieć artysta Kaushik Gupta

Czy obrazy cyfrowe, fotografie oraz rysunki eksperymentalne Kaushika Gupty będą odpowiedzią na egzystencjalne pytania? Wystawę prac można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 29 lipca 2019 r. Wernisaż odbędzie się w środę, 24 lipca. Wstęp jest wolny.

Spędzasz lato w mieście? Odkryj tajemnice gdańskich dzielnic i poznaj ich historię z lokalnymi przewodnikami

Spacery po gdańskich dzielnicach są doskonałą okazją do poznania najciekawszych miejsc, usłyszenia nieznanych historii czy anegdot związanych z Biskupią Górką, Oliwą, Zaspą, Dolnym Miastem, Orunią, Nowym Portem i Wyspą Sobieszewską. Spacery są bezpłatne i odbywają się kilka razy w tygodniu.

To największe święto kobiecej muzyki. Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

Gdynia już po raz piętnasty staje się światową stolicą kobiecego jazzu. Od 21 do 28 lipca 2019 r. podczas Ladies' Jazz Festival spotkają się fani jazzu, soulu oraz bluesa. Jubileuszowy program imprezy obejmować będzie m.in. koncerty Beth Hart, Angelique Kidjo, Luisy Sobral oraz Krystyny Stańko.

Poznaj twórczość „Wielkiego Małego Mistrza”. Wyjątkowy pokaz rycin Heinricha Aldegrevera

Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło do swojej kolekcji pięć miedziorytów Heinricha Aldegrevera, związanego z grupą tzw. małych mistrzów. Z tej okazji przygotowany zostanie pokaz rycin tego artysty, znajdujących się w zbiorach muzeum. Będzie można je zobaczyć od soboty, 20 lipca 2019 r. w Oddziale Sztuki Dawnej.

Dowiedz się, jakie tajemnice skrywa ziemia w Wisłoujściu. Przyjdź na Otwarte Dni Archeologiczne

Pracujący przy Twierdzy Wisłoujście archeolodzy od 22 do 25 lipca 2019 r. opowiedzą o efektach swoich badań. Zainteresowani będą mogli wejść z nimi do wykopów, zapoznać się z ich pracą, a także zobaczyć wydobyte z ziemi zabytki. Tajemnice przeszłości będzie można odkryć nieodpłatnie.

Michał Szpak i Anna Wyszkoni, karciana baśka, regionalne zespoły i zjazd Jakubów. Lęborskie Dni Jakubowe 2019

Baloniki na druciku, cukrowa wata, kramy z wyrobami rzemieślniczymi, kiermasz wyrobów ludowych. Familijne konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów, festyn odpustowy „Franciszkanie dzieciom", pielgrzymka rowerowa do Łeby, turniej baśki. To tylko część atrakcji czekających na mieszkańców i turystów w Lęborku.