Aktualności

Nagrali kilkadziesiąt płyt, koncertują w Europie i na świecie. Nabór do chóru Pueri Cantores Olivenses

Już od 47 lat z sukcesami kształci nowe pokolenia śpiewaków. Jedyny taki zespół na Pomorzu Gdańskim i jeden z nielicznych w Polsce, gdański Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Olivenses ogłasza nabór.

Wielkiego Krzysztofa czeka konserwacja. Pod koniec roku zobaczymy odnowioną salę gdańskiego ratusza

Muzeum Gdańska rozpoczyna prace konserwatorskie w Ratuszu Głównego Miasta, w pomieszczeniu zwanym Wielkim Krzysztofem. Będzie to pierwsza od blisko 50 lat renowacja wnętrza dawnego archiwum miejskiego. Odnowiona sala zostanie ponownie udostępniona do zwiedzania w połowie grudnia 2019 r.

Jakie są nowe trendy w kulturze? Konferencja w Starym Maneżu

Ogólnopolska Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka odbędzie się po raz 4. w Gdańsku 7 i 8 marca 2019 r.

Najlepsze europejskie chóry spotkają się w Gdańsku na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym

Muzyczne święto, podczas którego będzie można usłyszeć m.in. chóry z Polski, Estonii, Finlandii i Rosji, odbędzie się 9 i 10 marca 2019 r. Melomani będą mogli wysłuchać zmagań konkursowych, koncertów w gdańskich kościołach oraz finałowego koncertu galowego w auli Politechniki Gdańskiej.

Małe jest piękne. Młodzi wirtuozi zagrają w Słupsku

Wraz z profesjonalnymi muzykami popis umiejętności dadzą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Słupsku. Nie zabraknie też muzycznej zabawy i prezentów dla każdego.

Jaki kształt będzie mieć przestrzeń miejska w przyszłości? Wykład w IKM

Scenariusze przyszłości przestrzeni miejskiej nakreśli socjolog Krzysztof Gubański. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w środę, 27 lutego 2019 r. Wstęp jest wolny.

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Trojanki”

„Trojnakom" poświęcony będzie 49. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Jan Klata, dramaturżka Olga Śmiechowicz oraz zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca 2019 r. na Dużej Scenie w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jak klimat kształtował naszą historię? Dowiesz się podczas wykładu w Kawiarni Naukowej

Gościem 112. spotkania w ramach Kawiarni Naukowej będzie dr Magdalena Łącka-Wojciechowska z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Wykładu będzie można posłuchać w czwartek, 21 lutego 2019 r. w sopockim hotelu Rezydent. Wstęp – wolny.

Seniorzy lubią koncerty i spektakle, młodzi wolą spotkania autorskie. Jaka jest i co wybiera publiczność gdańskich instytucji kultury?

Instytut Kultury Miejskiej od sierpnia do listopada 2018 r. badał uczestników imprez, które organizowały gdańskie instytucje kultury. W badaniach wzięło udział ponad 2 tys. osób i 19 instytucji. Odpowiadali na pytania m.in. o to, skąd dowiadują się o wydarzeniach, jakie są ich wrażenia i skąd pochodzą.

Archiwum wiadomości