Aktualności

Michał Szpak i Anna Wyszkoni, karciana baśka, regionalne zespoły i zjazd Jakubów. Lęborskie Dni Jakubowe 2019

Baloniki na druciku, cukrowa wata, kramy z wyrobami rzemieślniczymi, kiermasz wyrobów ludowych. Familijne konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów, festyn odpustowy „Franciszkanie dzieciom", pielgrzymka rowerowa do Łeby, turniej baśki. To tylko część atrakcji czekających na mieszkańców i turystów w Lęborku.

Twórcy ludowi i rzemieślnicy przyjadą… na molo. Przed nami słynna sopocka Cepeliada

Już po raz dziewiętnasty w Sopocie zorganizowana zostanie Cepeliada na molo. To nie tylko impreza handlowa, promująca twórczość ludową i produkty wykonane ręcznie, ale także prezentacja zespołów folkowych. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 20 lipca 2019 r.

Czym jest „zarchiwizowana wspólnota”? Dowiesz się na spotkaniu w Gdańskiej Galerii Fotografii

W Gdańskiej Galerii Fotografii spotkać się będzie można z niemiecką artystką wizualną Corą Piantoni. Zaprezentowane zostaną jej filmy oraz najnowsza książka. Wydarzenie odbędzie się czwartek, 18 lipca 2019 r.

Gdynia stolicą kultury z czterech stron świata. Globaltica to nie tylko muzyka

Festiwal Kultur Świata Globaltica to nie tylko muzyka, to również wystawy, warsztaty, spotkania filmowe i literackie oraz dyskusje poruszające społeczne i polityczne wątki. To również pokazywanie wielokulturowości, zaznajamianie z odmiennymi tradycjami i religiami. Na część wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

Znasz gwiazdy rocka lat. 70. i 80.? Możesz ich zobaczyć i posłuchać podczas Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

Klasykę muzyki rockowej podczas wakacji prezentuje amfiteatr w okolicach Ustki i Słupska. W tym roku już po raz 13. zaprasza fanów w muzyczną podróż do przeszłości, ale nie zabraknie też elementów współczesnych.

Przenieść się do świata bajek można tylko w Swołowie. Dziecięca zagroda, czyli spotkania z rzemiosłem, teatrem i śpiewem

Zajęcia muzyczne, pisanie bajek, a także gry i zabawy w ogrodzie to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie już 20 i 21 lipca 2019 r. Dziecięca zagroda to spotkanie z przyjaciółmi z dzieciństwa.

Jarmark św. Dominika idzie z duchem czasu. Sprawdź, jakimi nowościami zaskoczy nas w tym roku

Ponad 700 stoisk handlowych, smakowite przystanki kulinarne, klimatyczne koncerty oraz pokazy filmowe, a na zakończenie największe magic show w Polsce. To główne atrakcje zbliżającego się 759. Jarmarku św. Dominika. Przez trzy tygodnie na uliczkach Gdańska spotkać będzie można kupców, rzemieślników, kolekcjonerów i artystów.

Bursztynowa wystawa wraca do Gdańska. We Włoszech obejrzało ją blisko 20 tysięcy osób

Po sukcesie na Biennale Sztuki w Wenecji do Gdańska powraca wystawa „Bursztyn. Dziedzictwo i nowoczesność". Od środy, 17 lipca 2019 r. eksponaty będzie można zobaczyć w siedzibie Muzeum Gdańska. Wernisaż poprzedzi uroczysta parada artystów w weneckich maskach karnawałowych, która wyruszy z Muzeum Bursztynu do Ratusza Głównego Miasta.

Kobiece czy męskie spojrzenie na świat. Czyj film zdobędzie Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych?

O Złote i Srebrne Lwy 44. FPFF w Gdyni powalczy 16 pełnometrażowych obrazów. Wśród nominowanych są m.in. trzy filmy historyczne, dwie biografie i trzy kryminały. Trzy obrazy to debiuty. O tym, kto zwycięży w tym roku, dowiemy się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 21 września 2019 r.

Jerzy Stuhr i Cappella Gedanensis w bazylice Mariackiej. Koncert w hołdzie śp. Pawłowi Adamowiczowi

Jerzy Stuhr czytający fragmenty książek śp. Pawła Adamowicza i poezję ks. Jana Twardowskiego, a także utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giacomo Pucciniego i Georgea Friedricha Händla w interpretacji Cappelli Gedanensis. Wyjątkowy koncert w Gdańsku.