Aktualności

Święto wielbicieli komiksów Janusza Christy. Urodziny Mistrza na Grodzisku w Sopocie

Kultowe komiksy Janusza Christy wciąż zachwycają kolejne pokolenia. Dlatego w sobotę, 28 lipca 2018 r. już po raz czwarty obchodzić będziemy urodziny Mistrza. W tym roku świętowane będzie także 60-lecie komiksu „Kajtek i Koko" oraz 40-lecie „Gucka i Rocha". W programie imprezy przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Interaktywne bajki przeplecione zabawami na Łące Wyobraźni. Dziecięca Zagroda w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkie dzieci na wakacyjne spotkanie w Dziecięcej Zagrodzie w sobotę i niedzielę, 21-22 lipca 2018 r. W programie m.in. bajanie na sianie, zabawy w baśniowym ogrodzie oraz podążanie ścieżkami wiejskich urwisów.

Jazz, bossa nova, swing, soul, piosenka francuska. Jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu w Gdyni

Ladies' Jazz Festival to tydzień z najlepszą muzyką jazzową. Rozpocznie się 20 lipca i potrwa do piątku 27 lipca 2018 r. Na gdyńskiej scenie usłyszymy prawdziwe damy światowego jazzu, wielokrotnie nagradzane Grammy, m.in. Dee Dee Bridgewater, Melody Gardot, Dorota Miśkiewicz oraz Ayo. Natomiast Jane Monheit wystąpi w Wejherowie.

Chcesz być świadkiem historycznej epopei? Przenieść się w czasy oblężenia krzyżackiej twierdzy przez wojska Jagiełły? Wybierz się do Malborka!

Jak w XV w., przed zamkiem rycerze rozbiją obóz. Rycerstwo zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Kowale, kucharze, szewcy i krawcy podzielą się tajnikami swojego rzemiosła. Będą też pląsy i tany oraz rodzinne zabawy. Inscenizację Oblężenie Malborka będzie można obejrzeć 20 i 21 lipca na Wałach von Plauena.

Wejherowskie muzeum ma już 50 lat. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na jubileuszowej wystawie

Wystawa jubileuszowa to okazja, by pokazać najciekawsze zbiory, stanowiące niepowtarzalną i wyjątkową skarbnicę wiedzy o kulturze regionu. Ekspozycję w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie będzie można zwiedzać od 20 lipca 2018 r.

Artystka w cieniu feminizmu. Jacqueline Livingston i jej fotograficzne eksperymenty

Wystawa „W cieniu feminizmu. Na obrzeżach sztuki amerykańskiej lat 60. i 70. XX w." będzie prezentacją fotografii nieżyjącej już artystki Jacqueline Livingston. Pokazane na niej zostaną dotychczas niepublikowane zdjęcia pochodzące z prywatnego archiwum jej spadkobierców. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 lipca 2018 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Gdańska sobota z operą. Najpierw zwiedzanie zakamarków Opery Bałtyckiej, a wieczorem „Don Giovanni” na Targu Węglowym

Wielka opera Wolfganga Amadeusza Mozarta prosto z Włoch. Elegancka scenografia i kostiumy, a do tego komentarz na żywo. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza w sobotę, 21 lipca 2018 r. na pokaz opery „Don Giovanni".

Jacy są bibliotekarze poza pracą? Przekonasz się oglądając wystawę zdjęć #chodzedobiblioteki w Sztuce Wyboru w Gdańsku

Bohaterami nowej odsłony kampanii #chodzedobiblioteki są pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Fotografie pokazują ich w pracy, ale i pochłoniętych niezwykłymi pasjami, które z książką często mają niewiele wspólnego. Aby przekonać się, czym zajmują się bibliotekarze poza murami biblioteki, warto przyjść 19 lipca 2018 r. na wernisaż wystawy w Sztuce Wyboru w Gdańsku.

Wakacyjna stolica tancerzy i fanów dobrej muzyki. Gdańsk Dźwiga Muzę

Brodka, Lao Che, Bisz B.O.K, Strachy na Lachy, Kaliber 44, Happysad, Illusion, Bedeos, Daria Zawiałow oraz Bob One & Bas Tajpan – 3 dni i 3 noce muzyczno-tanecznego święta.

Archiwum wiadomości

Aktualności